№804 від 06.04.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
На яку реакцію очікувала наша верховна влада, коли ухвалювалося рішення щодо введення нового виду зборів з громадян – плати за користування газовими мережами, сказати важко. Скоріше за все, була думка, що більшість промовчить, а до думки окремих активістів можна буде не прислухатися і спокійненько отримувати додаткові мільярди.
Що таке плата «за лічильник»? Є підприємства, на яких газ не використовується, але лічильники стоять, бо може виникнути потреба повернутися до використання «блакитного палива». Я маю на увазі в першу чергу хлібзаводи. Якщо доведеться платити новий збір, то це відобразиться на вартості хліба. І це лише один приклад, а їх можна привести сотні, якщо не тисячі. Тому, ми – депутати обласної ради, вимагаємо скликання позачергової сесії Рівненської обласної ради, аби прийняти наступне звернення:
ЗВЕРНЕННЯ
Рівненської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася навколо рішення НКРЕКП, яким введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання
Цинізм олігархів-монополістів зашкалює. Вкотре вони прагнуть накинути на народ України новий тарифний зашморг, встановивши абонплату за підключення до системи газопостачання.
28 березня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила за новою методологією розмір тарифів на послуги розподілу природного газу для газорозподільних підприємств, розрахованих на основі приєднаної потужності.
Таке рішення є нічим іншим як злочинним обкраданням українського народу, яке у першу чергу торкнеться найбідніших верств населення.
Середня місячна плата для абонентів, які використовують газ для приготування їжі на газових плитах без лічильників, значно збільшиться, таких споживачів в загальній кількості – близько 40%.
Кожна родина змушена буде платити на 50 - 136 грн у місяць додатково до вже існуючих «драконівських» тарифів.
При цьому субсидії на сплату цих нових поборів не передбачено.
Від введення абонплати за газ виграють лише власники газорозподільних компаній. Зокрема, Дмитро Фірташ з партнерами, які контролюють 70% цього бізнесу. Лише у 2017 році від абонплати вони отримають додатково близько 24 мільярдів гривень.
Не краща ситуація і в електроенергетиці. Адже в умовах військового конфлікту значна частина електроенергетики України контролюється власниками, що зареєстровані на території держави-агресора. Ці власники прагнуть до максимального збільшення своїх прибутків, зокрема, піднімаючи тарифи, встановлюючи надвисоку вартість підключення до електромереж, не виконуючи вимоги щодо інвестицій в технічне переоснащення підприємств, ставлячи цим під загрозу безперебійне електропостачання територіальних громад.
З огляду на зазначене, Рівненська обласна рада вимагає:
1) вжити вичерпних заходів щодо скасування грабіжницького і необґрунтованого рішення НКРЕКП від 28 березня 2017 року, яким введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання.
2) звільнити членів НКРЕКП, які прийняли незаконне «рішення про абонплату» від 28.03.2017.
3) провести новий відкритий конкурсний відбір на зайняття посад членів НКРЕКП згідно чинного законодавства.»
Перед початком позачергової сесії, яка відбулася в середу 5 квітня нам вдалося поспілкуватися з головою обласною ради Миколою Драганчуком.
- Ваше ставлення до ініціативи депутатів?
- Звісно, я її підтримую. Річ у тім, що наш регулятор -НКРЕКП фактично пробує поставити простих людей на коліна. Сьогодні простим українцям живеться не просто, і кожен додатковий платіж є тягарем для сімейних бюджетів, тому я особисто вважаю, це рішення помилковим і таким, що підлягає відміні.
- Рішення НКРЕКП не єдине рішення вищої влади, на яке гостро реагують депутати обласної ради. На Вашу думку, наскільки ефективними є такі звернення обласної ради?
- Не можу сказати, що до нас в столиці завжди прислухаються, але все більше прикладів, коли заяви обласних рад дійсно впливають на рішення центральних органів влади. Візьмемо хоча б питання блокади окупованих територій. Так, Президент критикував рішення, що приймалися на сесіях обласних рад, але ж потім він сам виступив за те, щоб на державному рівні ввести блокаду «торгівлі на крові». Це означає, що рішення рад були правильно державницькими. Думаю, така ж ситуація буде і на цей раз.
06.04.2017 | Записав Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 06.04.2017p. На головну сторінку |