№807 від 28.04.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Під час діалогу з чорнобильцями вдасться досягнути значних результатів.
Зокрема, під час зустрічі, що відбулася напередодні Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, керівник Рівненщини ініціював звернення до Мінсоцполітики щодо врегулювання процедури дитячого харчування.
«Цьогоріч для Рівненщини на соціальне забезпечення постраждалих передбачено близько 300 мільйонів гривень, а це на третину більше, аніж торік. До того ж за новими, прозорими, правилами відбувається процедура оздоровлення – у 2017 році вперше для чорнобильців застосували такий підхід, коли людина може сама вільно вибирати санаторій. Водночас, потребує оновлення процес організації дитячого харчування. Адже нерідко тендери тривають до півроку», - наголосив Олексій Муляренко.
Це потрібно виправляти, переконаний керівник Рівненщини, відтак доручив своєму заступнику Ігорю Тимошенку підготувати проект листа на Мінсоцполітики із пропозицією внести зміни в процедуру.
Водночас чорнобильці попросили посприяти у вирішенні питання щодо розробки плану території, де знаходяться їхні земельні ділянки. Вирішили – ОДА клопотатиме перед обласними депутатами щодо виділення коштів на впорядкування цих територій, адже там знаходяться ділянки також і афганців, і учасників АТО.
Більшої уваги потребує питання доступності чорнобильців-інвалідів до будівель. Бо, хоча в районах працюють районні комітети з доступності, законодавство не передбачає впливу на приватного підприємця щодо зручності для інвалідів.
З цих питань Олексій Муляренко доручив організувати додаткову нараду за участю громадських організацій. Адже, якщо будівництво за державні кошти контролюють, то приватники не завжди дотримуються будівельних норм.
«Частину з тих питань, які чорнобильці поставили сьогодні, я переконаний, будереалізовано. Адже ці люди потребують постійної уваги. Багато проблем можна буде врегулювати спільно з обласними депутатами», - зазначив Олексій Муляренко.
Під час зустрічі голова обласного об’єднання ВГО «Союз Чорнобиль Україна» Георгій Хиля подякував владі за відношення до постраждалих. Позитивом є й те, що вдосконалили «чорнобильське» законодавство в частині пільг.
Разом з тим, увага до чорнобильців на Рівненщині – постійна. Зокрема, в районах вишукують можливість спорудження меморіалів задля вшанування потерпілих від Чорнобильської трагедії. Так, торік пам’ятні знаки з’явилися у Здолбунові та Млинові, а вже завтра пам’ятник офіційно відкриють у Костополі.
Нагадаємо, на Рівненщині нині проживає понад 340 тисяч громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед яких: понад вісім тисяч осіб, віднесених до 1 категорії, три тисячі ліквідаторів 2 – 3 категорій, та понад 105 тисяч потерпілих дітей. Також на Рівненщині близько третини пенсіонерів отримують виплати за «чорнобильським» законодавством, з них 700 ліквідаторів з інвалідністю.
Територія п’яти районів - Володимирецького, Дубровицького, Зарічненського, Рокитнівського та Сарненського - відноситься до радіоактивно забрудненої від наслідків Чорнобильської катастрофи.
28.04.2017 |
Рівне-Ракурс №10 від 28.04.2017p. На головну сторінку |