Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №807 від 28.04.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Шуба, дублянка, пальто, пуховик.

Шуба, дублянка, пальто, пуховик.

Для кожного типу теплого одягу, будь-то хутряна шуба, дублянка, пальто або пуховик, є свої правила зберігання.

Як зберегти до наступної зими

Для кожного типу теплого одягу, будь-то хутряна шуба, дублянка, пальто або пуховик, є свої правила зберігання.

Шуба

Натуральні шуби - не тільки одяг, але й цінна прикраса. Цей одяг вимагає ретельного та постійно догляду. І якщо ви хочете, щоб ваша шубка довго радувала вас, потрібно дотримуватися наведених нижче правил.

Чищення й сушіння

В ідеалі, у міжсезоння шубу краще здавати на зберігання хутровику, але далеко не у кожного є така можливість. Тому ми ховаємо свої хутра в шафу. Вироби з хутра люблять прохолодну температуру: не більше 15...18°С (в ідеалі — +7°С), тому зберігати їх краще у передпокої або в шафі на заскленому балконі.

Перед тим, як відправити шубу «на відпочинок», її потрібно почистити й просушити. Чистити краще в хімчистці. Майте на увазі, після сушіння розчісувати хутро шуби не можна.

Зберігання 

Шафа, повинна бути досить просторою, щоб річ добре провітрювалася та не м’ялася. Висіти шуба повинна на міцній вішалці з широкими плічками. Не слід вкладати шубу у вузький чохол, нехай висить вільно, якщо ви впевнені, що в шафі на неї не осяде тонна пилу, або помістіть її у вільний матер’яний чохол, що добре пропускає повітря.

Проти молі можна використовувати не тільки спеціальні засоби побутової хімії, але й народні: тютюн, шкірку цитрусових, лаванду, яловець, попередньо зашивши їх у невеликі мішечки з тканини. Мішечки потрібно замінювати раз на 1-2 місяці. У шафу бажано покласти саше, що відганяє моль і шкіроїдів, які люблять поласувати вашим одягом. Також пакетики покладіть й у шубу: у кишені, каптур, а також за манжети виробу.

Шуба не повинна потрапляти під вплив прямих сонячних променів, інакше її хутро вигорить, і виріб буде здаватися облізлим. Не можна також тримати шубу поблизу опалювальних приладів, тому що її форма може деформуватися.

Дублянка

Від того, наскільки правильно річ зберігають між зимовими сезонами, прямо залежить і зовнішній вигляд, і строк її служби.

Чищення й сушіння

Перше, що необхідно зробити по закінченні сезону - ретельно оглянути поверхню виробу. Виявили ушкодження - здавайте в ремонт.

Перед тим, як помістити річ у шафу, її потрібно почистити, інакше плями до наступного сезону встигнуть в’їстися в поверхню, і відчистити їх буде практично неможливо. Як і у випадку із шубою, краще, якщо чищення виконують у хімчистці. Дублянку після чищення спочатку варто просушити. Сушать дублянку при кімнатній температурі, у противному випадку виріб може втратити м’якість і еластичність. Після сушіння бажано виріб провітрити, можна на заскленому балконі, протягом 2-3 днів. При цьому необхідно стежити, щоб на неї не падали прямі сонячні промені.

Зберігання 

Отже, дублянка почищена й просушена. Тепер поміщаємо її в шафу. Розправте й застебніть виріб. Повісьте на міцні широкі плічка, які повинні бути точно за розміром, інакше плечі дублянки розтягнуться й деформуються під її вагою. Як і у випадку із шубою, річ повинна «дихати». Після цього на дублянку необхідно надягнути тканинний чохол, що добре пропускає повітря (бавовняний або лляний). Річ повинна висіти вільно, інакше вона придбає заломи у найбільш несподіваних місцях, від яких ви потім не позбудетеся. І не забудьте про засоби від молі.

Майте на увазі, дублянка вимагає того ж температурного режиму, що й шуба.

Пальто

Перед тим, як прибрати річ у гардероб надовго, перевірте, чи не залишилося що в кишенях. Звісно ж, почистіть виріб перед тим, як закривати його в шафі. Якщо потрібно, пришийте або зміцніть ґудзики, зробіть дрібний ремонт, що вам під силу. Речі, що не піддаються пранню, варто здати в хімчистку.

Після хімчистки дайте пальто повисіти на плічках на свіжому повітрі, і тільки після цього прибирайте в шафу. У шафі залишіть саше від комах. Сам виріб упакуйте - тільки щоб він не пом’явся - у мішок для одягу.

Пуховик

Пуховик, яким би невибагливим він не здавався, теж вимагає певного догляду.

Пухові вироби під час носіння поглинають у себе запахи, пил, жир, тому після носіння їх необхідно почистити. Пуховики зі спеціальним просоченням переважніше піддавати хімчистці, тому що після домашнього прання така тканина може втратити вологозахисні властивості. До того ж, якщо каптур і манжети пуховика оброблені натуральним хутром, або виріб має хутряні вставки, то в домашніх умовах почистити його досить важко.

Перш ніж прибрати пуховик на зберігання, його варто просушити - пух сохне повільно - у сухому затемненому місці, вдалині від опалювальних приладів. Зберігати пухові куртки та пальто потрібно в розправленому вигляді, не згортаючи та не застосовуючи поліетиленові пакети. Варто уникати влучення на них сонячних променів, щоб не вигорів колір.

28.04.2017



Рівне-Ракурс №10 від 28.04.2017p. 
На головну сторінку