№808 від 04.05.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Останнім часом важко стало не тільки заробити гроші, а й їх зберегти. Проблемні банки, сумнівні забудовники, всі вони з радістю візьмуть гроші чесних трудівників. Однак, навіть, якщо і не класти чесно зароблені гривні на депозити і не купувати дешеві квадратні метри, можна легко позбутися заробленого. На Рівненщині шахраї тільки з початку року, і тільки за офіційними даними поцупили більше 700 тисяч гривень і це без доларів, золота та вартості сільгосптехніки.
ПСВЕДОБАНКІРИ ОШУКАЛИ ДВОХ ДУБЕНЧАН МАЙЖЕ НА 50 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ
У Дубенському відділі поліції лише за останній місяць відкрито сім кримінальних проваджень щодо шахрайських дій, скоєних псевдобанкірами. Через власну довірливість громадяни позбуваються щораз більших сум. Так 25 квітня 55річну мешканку міста Дубна аферисти ошукали на 15 тисяч гривень.
Жінці надійшло СМСповідомлення про заблокування її банківського рахунку. Набравши вказаний номер для довідок, чоловік, який назвався працівником одного із банків, пояснив дубенчанці, що із її рахунку невідомі зловмисники спробували викрасти кошти. Служба безпеки цієї фінустанови встигла завадити операції. Співрозмовник порадив клієнтці назвати йому коди, що будуть приходити їй наступними СМСками, аби кошти залишилися на її рахунку.
Впевнена мова та темп бесіди, задані незнайомцем на тому кінці слухавки, не залишав сумнівів у правдивості слів, тому дубенчанка без вагань виконала його вказівки. По завершенню цього «рятівного» дзвінка із банку, жінка отримала ще одне повідомлення. Йшлося про зняття із її рахунку 15 тисяч гривень.
За аналогічною схемою кількома днями раніше аферисти ошукали і 56річного жителя райцентру. Із його банківського рахунку шахраї зняли понад 33 тисячі гривень. Наразі поліцейські встановили, що ці кошти були зняті на території Донецької області.
ЗА ПРИМАРНІ ВЕЛОСИПЕД, ТЕЛЕВІЗОР І АВТО ЖИТЕЛІ РІВНЕНЩИНИ ПОЗБУЛИСЯ МАЙЖЕ СЕМИ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ
20 квітня, до поліції звернулися троє жителів області, яких через перераховані псевдопродавцям платежі, ошукали на шість тисяч 600 гривень.
35ти та 37річні жителі Гощанщини, вирішивши придбати на сайті оголошень велосипед та телевізор, перерахували шахраям тисячу двісті та тисячу гривень відповідно. Після отримання коштів, замовлення покупцям так і не надійшло, а зв’язок із продавцями обірвався.
Поїздка 33річного рівнянина у Сарни за придбанням автомобіля «ВАЗ2107», обраного в Інтернеті, теж закінчилися аферою. Чоловік поповнив картковий рахунок псевдопродавця легковика на чотири тисячі чотириста гривень, які той попросив як завдаток.
ПСЕВДОБАНКІРИ ЗНОВУ ОШУКАЛИ ДОВІРЛИВИХ ГРОМАДЯН
Дубенчанку та жителя Володимирецького району по телефону ошукали невідомі особи, які представилися працівниками служби безпеки банку. З особистих рахунків громадян вони зняли понад 51 тисячу гривень.
Чоловік, який зателефонував до 57-річної дубенчанки повідомив, що хтось несанкціоновано отримав доступ до її банківського рахунку. Для того, аби убезпечити кошти від крадіжок, слід відкрити новий рахунок та перерахувати туди усі заощадження. Таким чином жінка позбулася 33 тисяч 300 гривень.
У такий же спосіб житель Великого Жолудська перерахував зловмисникам 18 тисяч гривень.
МОЛОДИК ПОВІДОМИВ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ БАНКІВСЬКОЇ КАРТКИ ШАХРАЯМ ТА ПОЗБУВСЯ ВЛАСНИХ КОШТІВ
Понад чотири з половиною тисячі гривень аферисти зняли з рахунку 26річного жителя села Постійне Костопільського району, який необачно повідомив персональні дані банківської картки телефонним шахраям.
Зловмисники зателефонували потерпілому та назвалися працівниками банку. Увійшовши в довіру до молодика, дізналися персональні дані його банківської картки, з якої в подальшому зняли 4 590 гривень.
Поліцейські застерігають і радять громадянам:
1. Не реагувати на дзвінки від сторонніх осіб, які представляються співробітниками поліції і вимагають грошей за свої «послуги».
2. Не довіряти на слово незнайомцям, які телефонують на мобільний чи стаціонарний телефони. Перед тим, як почати панікувати, поставте якомога більше запитань людині, що з вами спілкується. Іноді достатньо лише одного запитання «У яке місто до вас телефонують?», аби співрозмовник по той бік слухавки завершив діалог.
4. Не поспішайте перераховувати гроші на вказаний номер або віддавати їх особі, яка за них прийде усе це різновиди вдало вибудованої схеми. Скажіть, що, аби зібрати необхідну суму, потрібно хоча б кілька хвилин. Використайте цей час, аби зв’язатися зі своїми близькими та порадитись із кимось із знайомих і розібратися у ситуації.
5. Зазвичай шахраї давлять на психіку. Аби втримати емоції під контролем, приберіть слухавку від вуха і порахуйте до десяти. Після цього усе почуте сприйматиметься з більш холодною головою.
Якщо ви отримали такий дзвінок відразу повідомляйте на спецлінію «102».
За даними відділу комунікації поліції Рівненської області
04.05.2017 |
Рівне-Ракурс №10 від 04.05.2017p. На головну сторінку |