№266 від 16.11.2006p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Світ захоплень
Скромні, непомітні, або навпаки, дуже яскраві та привабливі кімнатні рослини здатні створити особливий настрій, подарувати відчуття радості й сповнити душу добротою. Життя у гармонії з природою і зв’язок зі світом прекрасного дозволять Вам відкрити в собі приховані таланти і нові, досі невідомі Вам самим, риси характеру.
Драцена (Dracaena)
Родина - Агавові (Agavaceae).
Найпоширенішою є драцена облямована (Dracaena marginata) з кольоровими смужками на краях листків. Особливо декоративною рослина стає в дорослому віці, коли нижнє листя опадає, і вона починає нагадувати пальму із зібраним на верхівці стебла яскравим листям.
Драцена любить світло і тепло, найкраще росте біля східного або західного вікна. Рослини стійкі до сухого повітря, але листя варто регулярно обприскувати.
Поливати взимку краще помірно, влітку - частіше. З квітня до серпня драцени підживлюють спеціальними комплексними добривами. Пересаджують їх через кожні два роки навесні. Найкращий грунт для драцен - суміш важкої дернової і листової землі з додаванням піску.
Антуріум (Anthurium)
Родина - Ароїдні (Araceae).
Антуріум - багаторічна рослина із красивими квітками та повітряними коренями. Листя велике, блискуче, з глибокою стрілоподібною основою, на довгих черешках. Дрібні численні квітки зібрані у суцвіття-початок з яскравим декоративним листком-покривалом блискучо-червоного, оранжевого, рожевого або білого кольору. Цвісти може майже цілий рік.
Антуріуми люблять тепло і високу вологість повітря. Оптимальна температура повітря - 20-25 °С, взимку - не нижче 17-18°С. Розмножуються насінням і вегетативно. Земля у горщику повинна бути пухкою, грубоволокнистою, волого- та повітропроникною.
Підживлюють рослини розчинами мінеральних добрив слабкої концентрації. Молоді антуріуми пересаджують щорічно, а старі - через 3-4 роки у поживнішу ґрунтову суміш.
Юка (Yukka)
Родина - Агавові (Agavaceae).
Юка - вічнозелена, дерев’яниста рослина з невисоким стеблом, іноді стебло майже відсутнє, тоді над землею підіймається лише пучок крупного, мечоподібного листя.
Найкраще росте на світлому, сонячному місці. Влітку юку можна поставити на балконі або в саду. Взимку - якомога ближче до вікна.
Поливати рослину з весни до осені треба часто, взимку - помірно.
Розмножується юка вкоріненням верхівки стебла, а також - шматками стовбура (завдовжки 10 см), насінням і дочірніми розетками.
Грунт повинен бути поживним (суміш дернової та листової землі, перегною і піску). Пересаджують юку через кожні два роки навесні. З квітня до серпня підгодовують добривами.
Кротон (Codiaeum)
Родина - Молочайні (Euphorbiaceae).
Кротони - це вічнозелені дерев’янисті рослини. Листя яскраве й досить різноманітне за формою, розміром і забарвленням. Вони люблять яскраве світло та тепло, взимку температура повітря не повинна бути нижчою, ніж 16-18 °С. Ідеальне місце для вирощування кротонів - східне або західне вікно.
Поливати з весни до осені треба часто, взимку - помірно.
З квітня до серпня через кожні 2 тижні рослини підживлюють мінеральними добривами.
Розмножується кротон живцями, які зрізають в кінці зими і вкорінюють у воді або вологому піску. Найкращий грунт - суміш дернової та лис-тової землі, торфу і піску. Пересаджують рослини один раз на два роки, старі - через три-чотири роки.
Акція
Увага, конкурс!
Редакція “РР” спільно з ПП “Грінпет” започатковує конкурс на найцікавіше запитання про воду. Переможців чекає винагорода: 20-літровий бутель води “Олександрійські джерела”.
Розкажіть, будь ласка, про те, що називають“пам’яттю води”.
Олена Мельник, м.Рівне
Учені часто пояснюють багато феноменальних явищ саме біохімічними реакціями, в яких провідна роль належить воді. Саме так тлумачать здатність людини до телепатії.
І тут немає нічого аномального, адже молекула води - універсальний приймач, зберігач і передавач інформації - подоба біологічного комп’ютера, що здатна як приймати сигнали від об’єктів навколишнього середовища, так і повертати їх.
Вода являє собою складну систему комірок, чи кластерів, що з’єднуються між собою за допомогою електромагнітних зв’язків між атомами водню. Під дією різних факторів (причому, не лише хімічних) ця структура здатна трансформуватися, набуваючи різних форм. Цей феномен і назвали “пам’яттю води”.
Не вся вода здатна “пам’ятати”. Дистильована, на відміну від питної, не володіє такою здатністю.
Фірма “Грінпет” під маркою “Олександрійські джерела” пропонує Вам високоякісний продукт - очищену питну воду.
16.11.2006 | Ольга Ящук |
Рівне-Ракурс №10 від 16.11.2006p. На головну сторінку |