№813 від 08.06.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Кластер «Полісся» – структурна одиниця Агрохолдингу «МРІЯ» – відзвітував перед громадами про здобутки та підсумки діяльності за 2016 рік. Представники Компанії на чолі з Генеральним директором Саймоном Чернявським проаналізували виробничі результати минулого року, розповіли про сплачені податки та реалізовані соціальні проекти і намітили основні напрямки діяльності на майбутнє.
Кластер «Полісся» працює у Гощанському та Корецькому районах Рівненської області, Збаразькому та Шумському районах Тернопільської області, Білогірському, Ізяславському, Красилівському, Славутському, Старокостянтинівському, Хмельницькому, Шепетівському районах Хмельницької області, орендуючи 22,5 тис. га у 9 687 пайовиків. «МРІЯ» співпрацює з 44 сільськими радами.
За словами керівника кластеру Михайла Терентюка, минулого року на території цього структурного підрозділу вирощували соняшник, озиму пшеницю і озимий ріпак. «Цього року ми засіяли: озимі жито, пшеницю, ріпак, ярий ячмінь, соняшник, кукурудзу та сою. Обробляємо землю з допомогою сучасної сільськогосподарської техніки, всього у нашому розпорядженні 66 одиниць – це комбайни CLAAS LEXION, трактори John Deere, сівалки HORSCH, Challenger та JD Planter, навантажувачі Manitou та інші сучасні агрегати», – зазначив Михайло Терентюк.
Він також розповів, що на кластері працює 134 співробітники. Середня заробітна плата у квітні становила 6775 грн. і є вищою за розмір середньої зарплати в Рівненській, Тернопільській та Хмельницькій областях.
Як зазначив керівник регіонального структурного підрозділу Микола Ліщинський, земельний банк кластеру «Полісся» перевищує 22 тис. га. У 2016 році було сплачено 36,2 млн грн. орендної плати грошима, окрім цього 43% пайовиків отримали орендну плату в натуральній формі. «Думаю, що і надалі ми будемо співпрацювати взаємовигідно. Ми розуміємо, що наш бізнес побудований завдяки вашій довірі, тому готові виправдовувати її та йти назустріч», – наголосив Микола Ліщинський.
Окрім своєї основної діяльності, Агрохолдинг є одним із найбільших платників податків в аграрній сфері. Так, у 2016 році лише на кластері «Полісся» було сплачено більше 39 млн грн. податків. Також 2,5 млн грн. «МРІЯ» спрямувала на соціальну підтримку тутешніх громад. Як констатував заступник керівника кластеру по комунікації з громадами Микола Вальчук, соціальна політика Благодійного фонду Компанії передбачає виплату 100 грн. за кожен гектар землі в обробітку. На що спрямувати 70 грн. з цієї суми, вирішує громада, 20 грн. консолідуються в районному бюджеті, 10 грн. – виділяються на потреби бійців АТО.
«Якщо переглянути в розрізі районів, то за розміром соціальних виплат, відповідно до кількості землі в обробітку, лідирують Шумський район, який отримав 839 тис. грн., Збаразький – 301 тис. грн., Ізяславський – 286 тис. грн., Корецький – 271 тис. грн., Гощанський – 230 тис. грн., і Старокостянтиніський – 210 тис. грн.», – перерахував Микола Вальчук.
Окреслили представники Агрохолдингу й пріоритетні для Компанії напрямки, серед них – підтримка кооперативного руху. Розвиваючи кооперативи, Компанія сприяє створенню додаткових робочих місць у сільській місцевості. Керівник Благодійного фонду «Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк розповів, що за ініціативи Компанії уже успішно працюють та розширюються ягідні і молочні кооперативи. Зараз, за підтримки «МРІЇ» діє 10 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
«Наша основна мета – створити умови для зайнятості та покращити фінансовий стан населення з допомогою земельних ділянок, які не використовуються. Ми можемо частково профінансувати відкриття кооперативу, однак і з боку громади мають надходити кошти на його створення. Ми також готові допомогти із пошуком ринків збуту, але не будемо купувати продукцію, вирощену чи виготовлену кооперативом, для себе, щоб потім перепродати. Окрім коштів, Компанія готова посприяти із навчанням членів кооперативів, юридичним та бухгалтерським супроводом. Хочу зазначити, що жодної економічної вигоди з цього проекту не маємо. Наша мета – довгострокові, партнерські відносини з вами, створення робочих місць», – зазначив Василь Мартюк.
До слова, такі звітні наради уже відбулися на п’яти із семи структурних підрозділів Компанії. Таким чином Агрохолдинг звітує про виконані роботи, а громади діляться своїми проблемами і важливою інформацією.
08.06.2017 | Надія Штокало |
Рівне-Ракурс №10 від 08.06.2017p. На головну сторінку |