№819 від 20.07.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Із різних причин, часто через необережне поводження, на склі з’являються подряпини. Вони заважають і псують зовнішній вигляд виробу. Позбутися неглибоких подряпин можна самостійно.
Після процедури поверхня стане нерівною, хоча спочатку це може бути непомітним. У результаті огляд буде перекручений лінзоподібною поверхнею скла. Як же позбутися подряпин на таких поверхнях?
Кращим вибором у даній ситуації буде полірування. Це щадний метод, але підходить він лише для видалення дрібних подряпин. Після такої процедури стекло стане ще більш прозорим, чим раніше. Також можна придбати спеціальну пасту для усунення подряпин на склі. Кількість мікронів у зернах пасти вказує на сферу її застосування. Чим нижче цей показник, тим дрібніші подряпини можна закрити такою пастою. До речі, така паста підійде й для усунення плям, які дуже важко вивести.
Видалення дрібних подряпин
Для роботи буде потрібно:
- шматок бавовняної тканини 150 х 150 мм,
- паста ГОІ (4957, 4959),
- мастило машинне,
- поліроль (4958).
Ваші дії:
- кладемо скло на рівну поверхню,
- наносимо на подряпину кілька крапель машинного мастила,
- на тканину наносимо пасту,
- круговими рухами шліфуємо поверхню уздовж подряпини.
У ході роботи доводиться додавати мастило і пасту. Цей процес не швидкий і може зайняти до 1-2 годин (залежно від глибини подряпини). Маючи в наявності шліфмашинку й повстяне шліфувальне коло, можна прискорити цей процес. Головне тут не перестаратися. Виконувати видалення подряпини на склі слід тільки на малих оборотах шліфмашинки.
Шліфування поверхні підійде лише у випадку з дуже товстим склом, на якому утворилися великі подряпини або безліч дуже дрібних. Роботу можна проводити вручну або скористатися спеціальною машиною. Якщо ви вирішили впоратися з подряпинами вручну, то будьте готові до труднощів. Справа ця кропітка і тривала.
Для ручного шліфування використовують грубозернистий наждаковий папір або грубозернисту пасту для шліфування. Чим глибше подряпини, тим крупнішим мають бути зерна в папері або пасті. Шліфування відбувається в кілька етапів. Причому, перший етап починають з найкрупнішого зерна і далі його розмір поступово зменшують. Після шліфування необхідно ретельно пополірувати виріб.
Для запобігання помилок у процесі роботи, краще спочатку спробувати усунути подряпину з невеликого шматка скла. Так ви точно будете знати, що не зіпсуєте виріб.
Використовуючи спеціальний набір пристосувань і засобів, видалення подряпин зі скла можна виконати з високою якістю. Але це, швидше за все, набір для професіоналів і його не доцільно купувати для домашнього використання.
20.07.2017 |
Рівне-Ракурс №10 від 20.07.2017p. На головну сторінку |