№824 від 23.08.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Дев’ятий місяць року слов’яни назвали «вереснем» на честь вересу, що квітне о цій порі року. У чехів, болгар та хорватів верес зветься «рюїн», що означає - ревти, бо цього та наступного місяця починалася осіння негода, яка «ревла» за вікном. І саме за такої негоди є доречним застосування цієї надзвичайно гарної рослини, що володіє великим спектром лікувальних властивостей.
Настій вересу від запалення горла та слизової оболонки рота: 10 г подрібненої сировини залийте склянкою окропу. За чверть години настій процідіть. Приготованим засобом полощіть горло та /чи ротову порожнину кілька разів на день. Допомагає від тонзиліту, ангіни, ГРВІ, а також - і чудово! - від серцевих захворювань у вигляді настою з валеріаною та глодом.
Щоб очистити сечовий міхур від каміння, потрібно взяти 1 ч. л. трави вересу, залити 200 мл окропу, настояти, процідити. Пити настій вересу протягом дня.
Чай з вересу проти стресу та безсоння: 1 ч. л. квіток запарити склянкою окропу, залишити на 10 хвилин настоюватися. Тоді процідити й випити перед сном.
Компреси з вересу на хворі суглоби, проти ревматизму, артриту та поліартриту, подагри: 1 ст. л. подрібненої трави вересу засипте в термос і влийте туди півтори склянки окропу. Через 2-3 години змочіть у готовому настої складену в кілька шарів марлеву серветку. Прикладіть компрес до хворого місця й залиште на півгодини-годину.
Настій вересу для лікування хвороб печінки та жовчного міхура: залийте склянкою окропу 20 г подрібненого листя та квіток вересу. Залишіть на півгодини настоюватися. Вживайте по 2 ст. л. кілька разів на день після їди.
Вересовий чай для лікування гастритів, вад серця, неврастенії: 2 ч. л. трави вересу залийте окропом. Пийте теплим замість звичайного чаю.
Відвар вересу. Від циститу й набряків: запарте склянкою окропу 10 г трави вересу. Поставте на водяну баню й тримайте так 15 хвилин. За годину відвар треба процідити. Пити 3-4 рази на день до їди по 2 ст. л.
Особам з такими недугами, як сечокам’яна хвороба, хвороби печінки й жовчного міхура, подагра, ревматизм суглобів, кашель, туберкульоз легень, хвороби нирок і сечового міхура, пієліт, уретрит, дизентерія, діарея, ентероколіт, гастрит, шкірні захворювання, вживати відвар 2-3 рази на день по третині склянки до їди. Також його використовують для лікування безсоння, невротичних реакцій, розладів нервової системи.
23.08.2017 |
Рівне-Ракурс №10 від 23.08.2017p. На головну сторінку |