№828 від 21.09.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Під час мого перебування в Словаччині в горах під м. Жиліна ми зі словацькою колегою варили все літо різні олії: зі звіробою, кропиви, чебрецю, м’яти, парила та інших трав. Наші олії пацієнти називали чарівними, оскільки вони допомагали за безлічі хвороб. Спробуйте самі приготувати такі олії, тим більше, що влітку є для цього всі потрібні лікарські рослини.
Узяти 830 г свіжих квітів звіробою, 1 л маслинової (чи кукурудзяної) олії. Звіробій (не мити!) порізати, залити якісною маслиновою олією. Настояти на сонці (на підвіконні) 2 тижні. Однак звіробійну олію можна приготувати й на водяній бані. Порізану траву покласти в керамічний посуд (чи в емальований), залити олією так, щоб вона на два пальці покривала сировину. Варити на водяній бані 2-3 години, потім 12 годин настояти. Процідити, розлити в маленькі пляшечки. Зберігати в холодильнику.
Використовують олію святого Яна всередину для лікування виразки шлунка: п’ють по 1 ст. л. тричі на день. Зовні звіробійну олію застосовують у вигляді компресів, аплікацій для лікування трофічних виразок, ран. Цією олією можна змащувати ділянки тіла, уражені екземою, іншими шкірними хворобами. Масаж спини й куприка з цією олією допомагає за депресії. Можна також змащувати скроні в разі головного болю.
Кропивна олія
Усю рослину кропиви з коренем, листям і насінням перемолоти на млинку для м’яса. Змішати з соняшниковою олією у співвідношенні 1:1. Варити на водяній бані 30 хвилин. Відцідити.
Кропивна олія лікує ревматизм, артрити, артрози та інші хвороби кісток. Для цього її втирають у хворі суглоби, кістки, хребет. Масаж із використанням кропивної олії можна робити й здоровим людям для профілактики.
Олія з чебрецю
Кілограм свіжих квіток чебрецю залити 1,5 л маслинової олії. Тримати на слабкому вогні на водяній бані 1,5 години. Настояти 12 годин в печі чи іншому теплому місці, чи добре укутавши. Потім процідити, розлити по керамічних чи скляних ємностях.
Отриману олію можна вживати як зовнішньо, так і внутрішньо. Її використовують для лікувального масажу немовлят, особливо нервових. Чебрецева олія знімає свербіж шкіри. Її також рекомендують пити в разі безсоння, депресії, нервового виснаження. Чебрецевою олією іноді вдавалося навіть поставити на ноги паралізовану людину. Дітям можна давати по 0,5-1 ч. л. олії за шлункового болю та перезбудження.
М’ятна олія
Узяти 425 г свіжої м’яти (водяної чи сивої), бажано зібраної поблизу водойм, залити 700 мл маслинової олії. Варити на водяній бані під закритою кришкою 2 години. Процідити. Приймати в разі шлункового болю по 1 ст. л. тричі на день після їди.
21.09.2017 | Олена СВІТКО, натуропат, народна цілителька. |
Рівне-Ракурс №10 від 21.09.2017p. На головну сторінку |