№828 від 21.09.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
«День депутата» - є вже порядком забутою формою роботи місцевих рад. Однак в рівненській міській раді його явно вирішили відродити, і у вівторок, 19 вересня, керівники п’яти міських комунальних підприємств відправилися до сесійної зали звітувати перед депутатами та відповідати на їх питання. Переповідати виступи керівників і питання до них депутатів навряд чи варто, бо це займе дуже багато місця, тому ми попросили прокоментувати нинішній «День депутата» Людмилу Туровську, яка вже дві каденції є депутатом міської ради.
- Річ у тім, що на моє переконання, такі звіти потрібно вислуховувати окремо від пленарних засідань ради, тому що вони вимагають доволі багато часу, якого в сесійні дні не вистачає, тому «День депутата» є зручною формою проведення звітів керівників комунальних установ.
- Чи не простіше було б заслуховувати профільних заступників міського голови та начальників управлінь, які і керують роботою комунальних підприємств?
- Ні, не простіше, адже заступники міського голови говорять про ситуацію в цілому, а нам потрібно розуміти проблеми та досягнення кожного підприємства, і це набагато краще можуть зробити їх керівники. До того, ж саме їм простіше відповідати на питання депутатів, бо не може заступник мера знати усі нюанси роботи того чи іншого підприємства.
- Які ваші враження від звітів?
- Дуже добре сьогодні працюють три комунальні підприємства. В першу чергу, це міський трест зеленого господарства. Підприємство за останній час зробило велетенський стрибок вперед в своєму розвитку. На мою думку це відбулося в значній мірі завдяки праці директора тресту Ірини Савчук. Мало хто з містян знає, наскільки багато робиться для того, щоб Рівне утримувало статус одного з найбільш зелених обласних центрів України. Це при тому, що фінансування тресту зеленого господарства з міського бюджету аж ніяк не можна назвати дуже значним. Тобто, від того, хто займає посаду керівника комунального підприємства залежить дуже і дуже багато в його роботі. Ще мені сподобався звіт нашого КП «Рівнеелектроавтотранс» (тролейбусне управління). Фактично, за кілька років із підприємства, яке було на межі закриття вдалося створити потужного перевізника, довівши тим самим, що міський електротранспорт має великий потенціал. Звісно, що в цьому відродженні підприємства є не тільки заслуга керівництва цього підприємства, бо без допомоги з міського бюджету не можливо було б купувати нові тролейбуси та дуобуси, ні відкривати нові маршрути, але роль керівника теж не можна недооцінювати. Тим більше, що і сьогодні 83% рухомого складу підприємства мають термін експлуатації більше 25 років, а це для тролейбусів вік більше ніж поважний.
Хочу сказати, що ми також можемо пишатися нашим міським зоопарком, який є одним з найкращих в державі. Хоча звісно і цьому комунальному закладі вистачає проблем, в першу чергу фінансових, і депутати, і не тільки вони, на моє переконання, повинні допомагати нашому зоопарку.
Що мені категорично не сподобалося, то це звіт комунального підприємства «Автокомфорт». Фактично воно займається експлуатацією стоянок. Надходження від цього підприємства настільки мізерні, що на мою думку його потрібно взагалі закривати. Важке враження залишив звіт директора нашого парку. В мене склалося враження, що керівник не розуміє специфіки підприємства яким він керує і немає якогось зрозумілого плану розвитку. На жаль, серед керівників міських комунальних підприємств є й такі «директори».
В цілому спілкування керівників комунальних підприємств з депутатами нашої ради було плідним і будемо вже в жовтні чекати його продовження.
21.09.2017 | Записав Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 21.09.2017p. На головну сторінку |