№830 від 05.10.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
І треба ж було мені так вляпатися?! Хоча в тому більше винна Катька, моя сусідка. То вона мені нарадила, коли я збиралася до санаторію, сказати там, що не маю чоловіка. Був – і загув. Вигнала, бо пиячив. Тобто розлучена.
А для тієї, яка має чоловіка і не збирається з ним поривати, гульнути поміж лікувальними процедурами – то задля спортивного азарту. Щоби форму не втратити. «Досвідом» збагатитись. А потім сказати, що в журналі вичитала. Чи відомстити чоловікові за якісь там його походеньки, бо шило з мішка врешті-решт вилізло. От такі жінки безпечні для тимчасових романів.
– Тож тобі, – підсумувала Катька, виглянувши перед тим у вітальню, чи мій Дмитро не відірвався від телевізора й не почує, – найдоцільніше буде казати, що ти – розлучена. Вдова – то гріх, можна, не дай, Боже, накаркати, а розлучена – цілком доречно. А ще як обмовишся, що поперла геть свого бухарика, бо забагато заливав за комір, то ніхто й не подумає клинці до тебе підбивати. Боятимуться…
Так я й зробила. Видала ту леґенду сусідам по палаті у санаторії. Та кільком із тих самців, які кидали на мене хтиві погляди. Допомогло! Вмить од натяків вилікувалися. Після першої ж словесної процедури. Навіть обминати мене почали. Мабуть, страхувалися, щоб “ота, яка чоловіка з дому вигнала”, себто я, не кинулась їх заарканювати. Кілька днів спокою мала. А потім принесло на мою пофарбовану голову отого сміливця з Донеччини. Для Сергія Антоновича, так його звати, логіка ловеласів, яку мені Катька виклала, була невідомою. Чи його десь у шахті привалило. Він, почувши мою, білими нитками шиту, історію про вигнаного чоловіка, тільки втішився:
– Как мнє повезло. Всю жизнь мєчтал на западєнкє женітса!
А йому років під п’ятдесят, при ньому все, що для такого віку характерне: і черевце, і лисина.
– Та гляньте на себе в дзеркало, – кажу залицяльникові. – Яка вже женячка, коли, наче в тому анекдоті: гарбузик виріс, а хвостик, либонь, уже всох…
І чого мене язик засвербів таке ляпнути? Сергій Антонович розчервонівся, почав руками розмахувати, загудів, як травневий хрущ:
– Да, я хотєл іменно западєнку! Поетому і берьог сєбя всє еті годи. Я єщьо… – і запнувся, слово шукаючи. Врешті видряпав із-під залишків волосся: – Ето… нєрастрачений.
Донецький “парубок”, мабуть, таки щиро закохався у мене, бо такої уваги, як від нього, я не мала навіть від свого чоловіка двадцять років тому. Коли він, тоді третьокурсник політехнічного, почав упадати за мною – ледь опіреною першокурсницею. Принаймні, компліментів «санаторний наречений» за два тижні, що мусила зустрічатися з ним і в їдальні, й на процедурах, і перед кабінетами лікарів, наговорив більше, ніж мій Дмитро за все життя. Та й подарунками, чого правду таїти, не обділяв, а я не дуже відмовлялася. “Возьмітє, Аллочка, очень вас прошу, всю жизнь мєчтал такой женщінє, как ви, даріть…” От і брала, не хотіла мрію новоспеченого кавалера вбивати.
Ні, ви не подумайте… В усьому іншому – як скеля. Неприступна та міцна. Вистояла перед натиском вітрів, бур, хвиль. “Оце можна, а оце – вже ні. Слова шрамів на вухах не залишають, а руки про собі тримайте, Сергію Антоновичу. В нас, західняків, так не заведено, щоби відразу руками лапати. Кажете, не відразу? То для вас не відразу, а для мене відразу. І натяки свої облиште, бо для мене відлік часу для чогось серйозного після місяця починається…”
Отак і гралась, як кішка з мишею. Думала, на цьому все й закінчиться. Ні, не думала – була переконана в тому. Навіть не попрощалася, коли від’їжджала зі санаторію. Навіщо якусь надію давати?
І раптом – дзвінок у двері. Перед порогом він, донецький претендент на руку. З-за букета знайоме червоненьке обличчя виглядає. І голос такий самий улесливий:
– Здрастуйтє, Аллочка! Я всьо-такі разискал вас… Прішлось в канцеляріі санаторія ваш адрєс покупать…
Я подумки чортихнулась. Але до квартири впустила. Щоб сусіди не побачили. А в голові ніби джмелі гудуть: гарячково виходу шукаю. Ось-ось мій Дмитро з ринку прийде, ниньки він залишився доторговувати в нашій халабуді, бо я вже задубіла від холоду. А мій чоловік удвічі вищий од залицяльника. І ваги набрав після того, як перестав боксом серйозно займатися. Не інакше як швидку доведеться викликати…
А непроханий гість тим часом:
– У вас, Аллочка, так уютно… Я всю жизнь о таком мєчтал. Правду говорят, что на Западє женщіни – атлічниє хозяйкі…
І хустинкою піт із лисини витирає.
У моїй голові одне: “Оце вляпалась! От Катька нарадила. Стривай-стривай… Катька поверхом вище мешкає. У квартирі також затишно. Ще краще, як у мене, бо дітей нема, не смітять, не перекидають нічого. На вроду Катька не гірша від мене. Личко збережене. Теж невисока. Формами така сама пишна. І за віком ми ровесниці. Тільки й різниці між нами, що Катька – розлучена. Є вихід!”
– Тримайте міцніше букета, – кажу до кавалера рішуче. – І шапку свою дорогу знову одягніть.
– Зачєм, Аллочка? – розгублено він.
– Зараз на шостий поверх піднімемося…
– А моя мєчта о западєнкє? – простогнав.
– Збудеться ваша мрія, збудеться.
…Через місяць Катька запросила нас із Дмитром на весілля. Щасливішого чоловіка, як Сергій Антонович, я не бачила. А потім вони з моїм Дмитром потоваришували. Сподіваюся, новий мешканець Тернополя не розкаже про наші з ним перемовини у санаторії. А те, що, приходячи в гості з дружиною, впізнає на мені деякі свої подарунки – не біда. Ніщо так не зближує друзів, як таємниці.
05.10.2017 | Богдан МЕЛЬНИЧУК |
Рівне-Ракурс №10 від 05.10.2017p. На головну сторінку |