Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №269 від 07.12.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Сімейне коло

Лети, лелеко, лети... до мене

Лети, лелеко, лети... до мене

Радість материнства не затьмарять жодні проблеми

В однієї рівненської пари майже шістнадцять років не було дітей, через що на сімейній раді вони вирішили вдатися до штучного запліднення. Вибрали відому столичну клініку, витратили кругленьку суму і чимало часу, але після третьої спроби лікування у них народився гарненький, мов янголятко, хлопчик. Йому зараз уже чотири рочки.

Якщо жінка не може завагітніти, виносити чи народити дитину природним шляхом, але без рідної крихітки не бачить сенсу життя, як їй допомогти? Можливо, “дитина з пробірки” є виходом із безвиході? На ці непрості питання кореспондент газети шукала відповіді у рівненських лікарів-гінекологів.

- За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, безплідним вважається шлюб, у якому, незважаючи на регулярне статеве життя без застосування протизаплідних засобів, у дружини не настає вагітність упродовж року за умови, що подружжя дітородного віку. Те, що ми робимо в нашому відділенні для продовження людського роду, називається допоміжними репродуктивними технологіями, - пояснила завідувач відділення репродуктивного здоров’я Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука Інна ШАРОВА. - І це не той спосіб, який нині модно називати “дитина з пробірки”. Ми займаємося лише методом інсемінації жінок спермою чоловіка, коли є медичні покази як з боку дружини, так і чоловіка. У лабораторії центру для проведення інсемінації спермою, збагаченою методом флотації на середовищі “Перкол”, проводять загальні клінічні, гормональні обстеження, а також - на TORCH-інфекції, рентгенологічні обстеження прохідності маткових труб. Щоб якнайкраще запобігти спадковим патологіям, уберегтися від хвороби Дауна, вік жінки, якій проводять інсемінацію, не повинен перевищувати 40 років. Для поліпшення діагностики та лікування безпліддя створено реєстр безплідних подружніх пар. У нас ефект лікування безпліддя складає майже 40 відсотків на сто осіб, що вважається задовільним результатом.

- А якої ви думки про сурогатне материнство? І чи є в області або в Рівному діти, яких виносила сурогатна мати, а також діти, які народилися в такий “цікавий спосіб”?

- У людини завжди повинен бути шанс. Коли у жінки, наприклад, відсутні маткові труби або неможлива їх прохідність і вона не може завагітніти, то що, змиритися? Кожна жінка повинна мати шанс стати матір’ю, адже ніхто не в змозі оцінити, скільки радості приносить батькам, зневіреним у своїх силах, народження дитини. І якщо у жінки з якихось причин відсутній такий орган, як матка, чи є серйозні порушення розвитку матки, або є злуки (по-іншому - спайки) в порожнині матки, тоді вона не зможе виносити дитя. Гадаю, що таке явище, як сурогатне материнство, має своє місце в нашому житті, але конкретні випадки мені не відомі.

Один із видів штучного запліднення - це запліднення, яке відбувається поза тілом - “у пробірці”. Яйцеклітини хірургічним шляхом видаляють із жіночого репродуктивного тракту і запліднюють сперматозоїдами. На другий день ембріон повертають до фалопієвої труби або матки, де його розвиток продовжується.

Ссавці, зачаті у пробірці, почали народжуватися у 50-их роках ХХ століття, а перша людська дитина народилася в результаті такого запліднення у 1978 році. З того часу це стало звичним способом боротьби із безпліддям. У лікуванні ж безпліддя в Україні з 1987 року почали застосовувати нові репродуктивні технології.

07.12.2006Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 07.12.2006p. 
На головну сторінку