№839 від 07.12.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Необхідність будівництва масштабного спорткомплексу була ще 20 років тому, проте зараз є реальна можливість його розпочати.
«До цього була пророблена чимала робота, зокрема, виділена земельна ділянка. Ми ж пішли трохи далі. Цьогоріч з обласного бюджету виділено 1,5 мільйони гривень на проектно-кошторисну документацію. Проектна організація успішно розробила проект. Це дає нам можливість почати працювати над фінансуванням та початком будівництва даного об’єкту», - розповів Олексій Муляренко.
І-ша черга спорткомплексу передбачає будівництво універсальної спортзали для ігрових видів спорту з трибунами на 3000 місць та з можливістю проведення змагань міжнародного рівня.
При необхідності зала трансформуватиметься в концертний та виставковий зал.
Об’єкт передбачає повноцінний тренувальний процес, в наявності тренажерний зал, зал для розминки, гардероби для спортсменів і суддів. Заплановані приміщення для медперсоналу, реабілітації спортсменів (сауна, басейн), громадського харчування.
Для глядачів – зал буде доступним для маломобільних груп населення і маломобільних спортсменів. Запроектовані гардеробні, санвузли, продаж спорттоварів, буфети.
Для ЗМІ – коментаторські кабіни, можливість трансляції змагань, прес-центр, проведення конференцій. Передбачено відеотабло над центром залу і за боковими трибунами.
Будуть спеціальні приміщення для зберігання спортивного інвентарю. В підземній частині будівлі передбачено укриття відповідно до заходів цивільної оборони. Поблизу спорткомплексу плануються місця для транспорту для маломобільних людей, також місця для автобусів.
Будівля матиме повний комплекс інженерного забезпечення і весь необхідний нормативний набір заходів по пожежній безпеці, енергозбереженню.
Нагадаємо, це лише І-ша черга будівництва. Наступні передбачатимуть плавальний 50-ти метровий басейн, відкриті поля і майданчики для різних видів спорту, готель для учасників змагань.
Будівництво універсальної спортзали оцінюють у 310 мільйонів гривень, його реалізація передбачена на понад два роки.
Проект амбітний та дороговартісний. Тому голова ОДА свідомий того, що для цього потрібна чимала бюджетна підтримка. Тому планується залучення різних джерел фінансування – державного, обласного, міського. А у майбутньому сюди залучатимуть приватних інвесторів для розбудови розважальної та спортивної інфраструктури комплексу.
Заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко додала, що сьогодні на Рівненщині відсутні можливості для проведення змагань міжнародного рівня, молодь не має, де займатись, а видатні спортсмени на тренування їдуть за кордон. Загалом по Україні не так багато спортивних баз такого рівня.
У майбутньому спорткомплекс може стати центром підготовки олімпійського резерву. Тому це будівництво – важливе як для області, так і для держави в цілому.
07.12.2017 |
Рівне-Ракурс №10 від 07.12.2017p. На головну сторінку |