Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №839 від 07.12.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Спроба №4

Спроба №4

Наша місцева політика все більше нагадує бій бульдогів під килимом, коли нічого не видно, а в результаті публіка може побачити лише труп одного з бійців. Звісно ж слово «труп» вживається в переносному значенні…

Нічого на сесії обласної ради, яка відбувалася першого грудня. не свідчило, що буде сенсація. Навіть завжди активних протестувальників в перший день зими біля приміщення обласної ради було дуже мало. Все говорило про те, що сесія повин­на була пройти тихо мирно і навіть трохи нудно. І ось як, грім серед не дуже ясного грудневого неба, Рівненська обласна рада не підтримала звіт її голови Миколи Драганчука. Для тих хто розбирається в особливостях нашого обласного парламентаризму стало зрозуміло – коаліція, яка склалась в раді після «двоголового періоду» (це той час коли в облраді було два голови: Олександр Корнійчук та Володимир Ковальчук), розвалилась і слід чекати нових бурхливих подій. Решта сесії пройшла у напруженому очікувані – чи напише Микола Драганчук заяву про відставку чи ні. Не написав. Плідно попрацювавши, обласні депутати розійшлись. Пройшли вихідні, і як слід було очікувати, на початку нинішнього тижня на сайті обласної ради з’явилися два проекти рішень:

«Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Рівненської обласної ради Драганчука Миколи Миколайовича

Враховуючи результати голосування та не підтримку депутатів обласної ради при розгляді питання «Про звіт голови Рівненської обласної ради», керуючись пунктом 1 частини 1 статті 43 та частини 4 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила:

Достроково припинити повноваження та звільнити з посади голови Рівненської обласної ради Драганчука Миколу Миколайовича.

Перший заступник

голови ради О.В. Корнійчук

Про обрання голови Рівненської обласної ради сьомого скликання

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 43, частини 1 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила:

Обрати _______________________, депутата від політичної партії «________________________», головою Рівненської обласної ради сьомого скликання.

Перший заступник

голови ради О.В. Корнійчук»

Подав обидва документи депутат обласної ради від БПП Віталій Ундір.

З ним автору вдалося поспілкуватися.

- Пане Віталію, чому Ви стали автором цих двох проектів рішень?

- У нас були збори фракції БПП і після того, як обласна рада не підтримала звіт пана Драганчука було прийняте рішення виступити з ініціативою про його звільнення. Так як наразі відсутній голова нашої фракції Віталій Чугунніков, я, як заступник голови фракції, вніс ці два проекти рішень.

- Кого бачить новим головою обласної ради фракція БПП «Солідарність»?

- Ми на фракції це питання поки не обговорювали.

- Чи є якісь додаткові претензії до роботи діючого голови обласної ради?

- Всі зауваження до пана Драганчука ми висловили на сесії. Що ж стосується оцінки його діяльності, то голосування за затвердження звіту показало, яку оцінку поставили Миколі Драганчуку обласні депутати…

В цей час сам діючий голова обласної ради був в північних районах нашої області, де зустрічався з виборцями.

В середу нам вдалося взяти інтерв’ю у Миколи Драганчука.

- Чи була не підтримка звіту для вас несподіваною?

- Ні, не була. Ще напередодні сесії я знав, що буде такий результат, тому що БПП провела просто титанічну роботу серед депутатів. Навіть фракція «Свободи», яка ідеологічно близька до «Батьківщини», підтримала «порошенківців». Це сумно, хоча є в нашій раді депутати, яких не вдалося «дотиснути» і це не може не тішити. Що ж стосується претензій до мене. Є ті, з якими я згідний, але багато і надуманого. Хочу наголосити – в обласній раді працює не лише один голова. Наша робота - це зусилля багатьох людей, і голови, і заступників, і апарату ради та, звісно ж, депутатів. Звіт, який не підтримала більшість, це за великим рахунком, звіт про роботу всієї обласної ради, і якщо депутати виставили своїй праці оцінку незадовільно, то це їх вибір.

- Миколо Миколайовичу, що буде далі?

- Працюватимемо згідно Закону та регламенту. Коли пройде двадцять робочих днів з моменту реєстрації проектів рішень про мою відставку та обрання нового голови, і, якщо буде звернення не менше двадцяти депутатів про скликання позачергової сесії обласної ради, я, як голова, її проведу і поставлю на голосування питання про свою відставку. Це може відбутися після 2 січня 2018 року. Якщо депутати проголосують за відставку і оберуть нового голову, буду працювати в раді. Я не тримаюсь за крісло голови. Ті півтора роки, які я пропрацював на посаді виконуючого обов’язки, а згодом і голови обласної ради, були дуже нелегким проміжком часу.

- Як Ви прогнозуєте розвиток подальших подій і чи буде Ваш наступник, якщо депутати таки проголосують за відставку, останнім головою обласної ради нинішньої каденції?

- Взагалі в наш час робити прогнози - річ невдячна. Політична ситуація в країні змінюється настільки швидко, що сказати яка буде ситуація навіть за місяць не можна. Однак, в мене є відчуття, що мій наступник навряд чи зможе керувати радою до наступних виборів до обласної ради. Ситуація дійсно вкрай складна. Попереду нас чекають президентські вибори і, можливо, дострокові вибори до Верховної Ради. Єдине що б хотілося, аби нарешті наша центральна влада почала чути думку громад і їхніх органів самоврядування, це дуже важливо для розвитку країни. А хто буде головувати в Рівненській обласній раді, – це хай вирішують депутати.

І так, здається, все зрозуміло. Микола Драганчук не збирається «триматися за крісло голови», а фракція БПП ще не визначилась з кандидатурою нового керівника ради. В реальності все набагато складніше. За неофіційними даними автора, конфлікт всередині вже колишньої більшості почав стрімко загострюватися ще на початку літа нинішнього року. Хоча формальним приводом для цього протистояння стали деякі кандидатури на посади керівників комунальних закладів, насправді причини нинішньої кризи глибші, і сам голова обласної ради до них відношення не має. Проблеми виникли у вирішенні певних питань на рівні голів фракцій. До того ж, у час початку президентської кампанії правляча коаліція із «Батьківщини» - Драганчук, БПП – Корнійчук та «Свободи» - Бучинський виглядала більш ніж неприродно, і, схоже, загальноукраїнським лідерам всіх цих трьох партій не дуже подобалась. Це скоріше за все і стало основною причиною нинішньої кризи. Однак, вихід з неї не такий вже і простий, бо жодна з фракцій в раді немає «контрольного пакету» голосів. Тобто, знову потрібно створювати широку коаліцію, як мінімум на трьох. В нинішній ситуації це реально, але так само реальним є і розвал майбутньої коаліції в результаті внутрішніх конфліктів та тиску керівництва партій. В будь-якому випадку зимове загострення в обласній раді швидко не закінчиться, і нас очікує ще багато цікавих несподіванок.

07.12.2017Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 07.12.2017p. 
На головну сторінку