№839 від 07.12.2017p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Якщо за матрацом погано доглядати, у ньому накопичуються бруд, пил, кліщі й мікроорганізми, які можуть викликати різні хвороби, особливо у людей з підвищеною чутливістю.
Наступні натуральні домашні засоби недорогі, вони допоможуть тримати матрац у прекрасному стані й очистять його від мікроорганізмів.
Дезінфекція содою
Сода - один з кращих натуральних продуктів для очищення матраца. Її антибактеріальні та в’язкі властивості дозволяють видаляти плями від поту й неприємний запах від них. Сода діє також як натуральний детергент, що добре усуває плями від різних рідин. Її властивості можна підсилити за допомогою перекису водню, недорогого засобу, що продається в аптеках.
Вам знадобиться: 4 ложки соди (40 г), 1 чашка тривідсоткового перекису водню (250 мл), 2 краплі рідкого мила.
Змішайте перекис водню з содою і добре усе розмішайте. Додайте до цієї суміші дві краплі рідкого мила і знову перемішайте її, щоб вийшла однорідна маса.
Перелийте суміш у пульверизатор. Добре збовтайте її й обприскайте нею плями та місця, від яких погано пахне. Нехай вона висохне на матраці.
Коли все підсохне, зберіть залишки за допомогою щітки або пилососа.
Дезінфекція ефірною олією
Деякі ефірні олії приємно пахнуть, їхній аромат нейтралізує погані запахи. Крім того, ефірні олії мають дезінфікуючу дію, з їхньою допомогою можна боротися з кліщами та бактеріями, які є на матраці.
Можна використовувати наступні олії:
- чебрецю;
- розмарину;
- евкаліпта;
- лаванди;
- кориці.
Візьміть: 1 чашку соди (200 г), 8 крапель ефірної олії (на вибір), сито середнього розміру, пилосос.
У посудині, що закривається, змішайте соду й ефірну олію. Добре збовтайте цю суміш і насипте її через сито на місце, яке ви хочете почистити. Суміш має діяти протягом години, потім видаліть її залишки за допомогою пилососа.
Позбуваємося плям
Плями від сечі, напоїв і поту зазвичай складно вивести, якщо вони не свіжі. Якщо ви вже збираєтеся купувати новий матрац, спробуйте спочатку спосіб з білим оцтом.
1/4 чашки білого оцту (62 мл), 1/2 чашки соди (50 г), 3 ложки перекису водню (30 мл).
Насипте на матрац соду і зросіть її оцтом. Сода «засичить». Залишки соди прибери щіткою або пилососом.
Якщо пляма не зникла, змочіть перекисом водню губку і потріть нею забруднене місце круговими рухами. Нехай це місце підсохне на свіжому повітрі або скористайтеся феном.
Відбілюємо чохли
Чохли й постільна білизна - теж важливі частини постелі. Щоб вони залишалися досить чистими, рекомендується міняти їх кожні два тижні.
Відбілювати і дезінфікувати їх можна за допомогою гарячої води, лимона й оцту.
1 свіжий лимон, 1/2 чашки білого оцту (125 мл), 1 літр води.
Скип’ятіть літр води й додайте білий оцет і лимонний сік. Зніміть цю суміш з вогню й на годину замочіть в ній чохли й білизну.
Потім сполосніть їх вручну або в пральній машині.
Як бачите, матрац можна тримати чистим і очищеним від кліщів та бактерій, не купуючи дорогі хімічні засоби.
Під час прання додайте винний оцет
Існує думка, що лише найдорожчі засоби для прання гарантують найкращий результат.
Але на вашій кухні є інгредієнт, який допоможе досягти чудового результату та зекономити гроші й нерви.
Мова йде про звичайний білий винний оцет.
• Перед пранням нанесіть півсклянки оцту безпосередньо на одяг. Це зробить більш ефективним мийний засіб, збереже яскравість кольорів.
• Налийте невелику кількість оцту у відділення для пом’якшувача тканин. Оцет має той же ефект, але він менш агресивний як для одягу, так і для навколишнього середовища.
• Кислота допомагає видалити плями з білого одягу і дезодорує їх.
• Іноді після прання залишаються розводи, особливо, якщо використовувати порошкові мийні засоби. Додавання півсклянки оцту під час циклу полоскання вирішить цю проблему.
• Крім того оцет допомагає нейтралізувати неприємні запахи.
• Покладіть одяг із плямами у миску з гарячою водою та додайте половину чашки оцту . Нехай полежить там ніч, а потім виперіть у звичайному режимі. Ще можна налити трохи концентрованого оцту безпосередньо на пляму й енергійно потерти.
• З деяких тканин досить складно видалити волосся і вовну тварин. І тут вам може допомогти оцет. Додайте трохи кислоти під час процесу прання, і можете бути впевнені, що після сушіння волосся і вовни на одязі більше не буде.
07.12.2017 |
Рівне-Ракурс №10 від 07.12.2017p. На головну сторінку |