Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №843 від 11.01.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Сергій Рибачок: «Проект Світового банку набирає обертів»

Сергій Рибачок: «Проект Світового банку набирає обертів»

На жаль, стан справ в нашій медичній галузі не є таким, щоб можна було нею пишатися. Річ у тім, що головна проблема охорони здоров’я - це хронічна нестача коштів на придбання сучасного обладнання, ремонт будівель, абсолютна більшість яких збудована ще за радянських часів та перепідготовку кадрів. Вирішити ці завдання за допомогою бюджетних коштів не вдалося жодному уряду, і проблеми тільки загострюються. Тому особливо цінним для усієї громади нашої області є проект Світового банку «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області». З керівником групи експертів цього проекту Сергієм Рибачком напередодні Нового року і зустрівся автор.

- Сергію Леонідовичу, якщо порівняти роботу проекту в 2016 і 2017 роках, які відмінності ви бачите?

- В 2016 році ми тільки почали роботу над проектом. Треба відзначити, що праця із Світовим Банком вимагає дуже серйозного ставлення до підготовки документів, проведення закупівель, до того ж вимоги банку не завжди стикуються з тими, що прописані в українському законодавстві. Це все дуже ускладнює роботу, хоча з іншого боку досвід роботи із втілення нашого проекту є дуже гарною школою, тому що, на жаль, в Україні поки що дуже мало проектів такого масштабу. Фактично, весь 2016 рік ми витратили на цю дуже невдячну «паперову роботу».

Що стосується 2017 року, то саме він став реально стартовим для нас. Вдалося зробити немало: було закуплено вісімнадцять автомобілів швидкої допомоги для центральних районних та міських лікарень Рівненщини. Ми всі бачимо, який сьогодні парк машин швидкої допомоги районних лікарень. Іноді на ці старенькі ГАЗи просто страшно дивитися, а від того наскільки швидко приїде на виклик «швидка» часто залежить життя людини.

В рамках співфінансування було проведено ремонт приміщення серцево-судинного центру на базі Рівненської обласної клінічної лікарні. Зокрема, підготовлено приміщення для встановлення ангіографічного комплексу (операційна), маніпуляційна, приймальна частина, операторська кімната, майданчик для розміщення дизель-генераторної установки. Ремонт приміщень проведено за кошти обласного бюджету. Тобто, ми маємо схему партнерства, коли за кошти Світового банку купляється новітнє медичне обладнання, а приміщення, де воно буде працювати - ремонтується за бюджетні кошти.

Проведена закупівля медичного обладнання, виробів медичного призначення, дизель-генераторної установки для відділення інтервенційної радіології КЗ ”Рівненська обласна клінічна лікарня“ РОР та надання послуг зі встановлення обладнання і навчання персоналу. Документація пройшла погодження групою консультаційної підтримки Міністерства охорони здоров’я та представництва Світового банку в Україні. Оголошено закупівлю, проведено оцінку пропозицій та підписано договори з переможцями лотів 1.1-1.3, згідно плану реалізації договору компанія Siemens Healthcare GmBH і вже 15 грудня 2017 року приступила до встановлення обладнання.

За ініціативи Управління охорони здоров’я та Рівненської ОДА за погодженням представництвом Світового банку в Україні було прийнято рішення про розширення заходів субпроекту та створення додаткового серцево-судинного центру в м. Сарни. До плану закупівель субпроекту було внесено відповідні зміни. Реалізація даного комплексу заходів буде проводитись за рахунок зекономлених коштів під час реалізації субпроекту та співфінансування з обласного бюджету, без збільшення загальної частки області. Сума коштів запланована на реалізацію заходів становить 1 млн 420 тис. дол. США.

Також хочу відмітити початок роботи з перепідготовки медичних кадрів. Так було проведено 2 медконференцій та 18 тренінгів для медичних працівників. В їх роботі взяли участь 378 медичних працівників.

- Сергію Леонідовичу, які плани у Вашої команди на рік 2018?

- Планів багато. В першу чергу це початок втілення масштабної реконструкції лікарськиї амбулаторій. Перший етап роботи передбачає реконструкцію 28 амбулаторій. Для нашої сільської медицини це справжня революція, також ми активно готуємо документи на другий етап реконструкцій, який охопить ще 28 амбулаторій. Таким чином в рамках першого і другого етапів нашого проекту 56 амбулаторій будуть реконструйовані. Усього ж ми плануємо оновити 105 амбулаторій.

Також готуємось до проведення закупівель «Медичного обладнання для вторинного рівня». Документація пройшла погодження групою консультаційної підтримки Міністерства охорони здоров’я та представництва Світового банку в Україні. В рамках реалізації цієї закупівлі медичне обладнання кардіологічного напрямку (спеціалізований кардіо-васкулярний ультразвуковий сканер, дефібрилятор-монітор, електро-кардіографи 12-канальні з автоматичною обробкою даних, велоергометр, прилади для комбінованого цілодобового холтерівського моніторування, електрокардіограф та АТ з програмним забезпеченням та 2 додатковими ЕКГ реєстраторами, апарат для експрес-визначення тропоніну та DН діамеру) отримають всі райони Рівненщини.

Звісно продовжимо роботу з перепідготовки кадрів. Заплановано проведення 2 медконференцій та 7 тренінгів для медичних працівників. Таким чином в 2018 році для нашого проекту повинен бути насиченим і продуктивним, і це добре, бо я впевнений – сильна та країна де система охорони здоров’я ефективно виконує свої функції, а саме на це і націлений проект Світового банку «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області». До того ж плануємо забезпечити комп’ютерною технікою триста робочих місць лікарів та ввести в дію електронну інформаційно – медичну систему.

11.01.2018Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 11.01.2018p. 
На головну сторінку