Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №270 від 14.12.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Радить лікар

Раз-два, раз-два... Вдих-видих, вдих-видих...

Велотренажер у спальні

Не дуже часто, але можна побачити на вулицях Рівного людей у легких спортивних костюмах. Вони бігають зранку або надвечір у парку, біля озера, виконують якісь фізичні вправи у гідропарку. І цим відрізняються від нас, закутаних у пуховики й шалі, коли ми стоїмо у чергах по численних аптеках…

З питанням, як треба зміцнювати, загартовувати і, взагалі, берегти свій організм, кореспондент газети звернулася до головного лікаря Рівненського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Лариси КОНОНЧУК:

- Відомо ж, що берегти здоров’я треба з дитинства. Для правильного розвитку ще грудної дитинки величезне значення мають масаж та гімнастика. Гімнастика сприяє розвитку рухів немовляти, загартовує його, зміцнює кістково-м’язову і нервову системи, та й обмін речовин поліпшує. У результаті - дитинка краще спить і краще їсть. Перед початком занять неодмінно порадьтеся з педіатром, а як виконувати необхідні вправи, вам покаже сімейна медсестра.

І малим, і старим треба якнайбільше бувати на свіжому повітрі, незалежно від погоди та пори року. Фізична культура і спорт доступні всім, навіть без відвідин спортивних секцій та недешевих тренажерних залів. Адже кожна сім’я може робити ранкову гімнастику, а у вихідні гуляти пішки, грати у м’яча, бігати. Є правило: під час активного відпочинку “працювати” повинні ті групи м’язів, які “не зайняті” у професійній діяльності.

Щоб менше хворіти, добре виглядати, мати гарне самопочуття та не залежати від примх погоди, раджу загартовуватися. Загартування повітряними ваннами можна проводити впродовж року, але краще почати в теплі місяці. Хоча нині, здається, природа “посунулася” на один місяць назад. Тому в таку не по-зимовому теплу погоду, приймаючи повітряні ванни, виконуйте фізичні вправи хоча б на балконі.

Коли прийде справжня зима, повітряні ванни поєднуйте з ранковою гімнастикою та водними процедурами. Спочатку температура повітря у вашій кімнаті повинна бути не нижчою +15°С, а тривалість повітряних ванн - 5 хвилин. Далі, не збільшуючи часу, знижуйте температуру повітря в кімнаті на один-два градуси через кожні два дні.

Не забувайте про такі чудові види загартування, як обтирання та обливання.

- Ускочив у холоднючу воду у ванні, пережив шок - і вже загартувався з першого разу, чи не так?..

- Ні. Усе треба робити розумно, щоб не було ускладнень. Температура води для першого обтирання повинна бути не нижчою від +30-34. Змочіть нею рушник чи губку, і не просто хаотично розтирайтеся, а енергійно масажуйте кінцівки й тулуб спереду та ззаду. А тоді розітріть усе тіло сухим рушником знизу догори, доки шкіра не почервоніє. Людям, схильним до застуд, у яких від найменшого протягу починається нежить, рекомендую щоденно перед сном упродовж року обмивати ступні ніг водою, починаючи з температури +18°С і поступово знижуючи її.

- До речі, якої ви думки про модний нині дайвінг немовлят?

- Від народження людина наділена трьома життєво важливими рефлексами - смоктальним, хапальним та плавальним. Крихітка, яка дев’ять місяців провела у воді, має вроджену здатність плавати. Однак для цього, наголошу, треба мати гарно підготовленого інструктора. Я ж дотримуюся консервативних поглядів і раджу регулярно купати немовля у череді, рум’янку та любистку - це закладено в нашому генетичному коді.

- А у вас є власний секрет здоров’я і молодості?

- Перш за все, треба бути життєлюбом. Багато рухайтеся, плавайте, довше спіть. Не споживайте важкої, калорійної їжі та не пийте горілки. Оскільки організм готується до зими, не варто його перевантажувати, дотримуйтеся посту. А також поставте у спальні велотренажер. І тоді ви не знатимете, що таке біль у колінних та кульшових суглобах, забудете про зігнутий поперек. Зранку хвилин 30 на ровері - і гайда щасливі на роботу!

У 2006 році в лікарсько-фізкультурному диспансері прийняли 20 тисяч 430 осіб. 336 календарних днів працівники обслуговували різноманітні спортивні змагання з кількістю учасників: 12965 у 2006-му - проти 11965 - у 2005 році.

14.12.2006Ольга ЯРОШ




Warning: require_once(/home/rakursrovnoua/public_html): Failed to open stream: No such file or directory in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10

Fatal error: Uncaught Error: Failed opening required '' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php80/root/usr/share/pear') in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php:10 Stack trace: #0 /home/rakursrovnoua/public_html/info.php(316): include() #1 {main} thrown in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10