Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №846 від 01.02.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Каштанове «вино» подовжить молодість, а бузкові бруньки прислужаться діабетикам

Каштанове «вино» подовжить молодість, а бузкові бруньки прислужаться діабетикам

Весна – час, коли прокидається, оживає природа, коли людський організм також налаштовується на активний життєвий ритм. Після зими багато хто відчуває нестачу вітамінів, важкість в органах і системах через накопичення шлаків, холестерину тощо. Тому з першими весняним днями поспішаймо в сад, до лісу, в парки – поближче до природи, до її живильної сили. Кожна гілочка, брунька дерев і кущів багаті на природні ліки, уміймо лиш скористатися ними.

Як оздоровитися за допомогою бруньок, зокрема із забракованих гілок під час обрізання саду, радить натуропат, народна цілителька Олена Світко.

Наприклад, із бруньок волоського горіха можна приготувати олійно-спиртову суміш.

Цей препарат може допомогти за хронічних запалень, системних хвороб, таких як склеродермія, колагеноз. Ще більший оздоровчий ефект буде мати олія, якщо до бруньок волоського горіха (200 г) додати кропиву та корінь цикорію (по 100 г), зелений чай (50 г), олію оливкову – (1 л) і горілку чи спирт (2 л). Оливкову олію розігріти до 90 градусів, додати подрібнену сировину й поступово вливати горілку. Довести до кипіння. Залишити настоюватися на 3 дні. Потім процідити. Цим олійно-спиртовим засобом змащують уражені ділянки. Усередину приймають по 1 ч. л. через годину після їди тричі на день, до поліпшення.

У разі серцевої недостатності, стенокардії, аритмії з нападами серцевої екстрасистолії, гіпертонії, атеросклерозу, запаморочення здавна застосовували квіткові бруньки глоду звичайного. Свята Гільдегарда рекомендувала приймати краплі з бруньок глоду всім, кому виповнилося 50 років.

Настоянка: 100 г подрібнених квіткових бруньок змішати із 30-50 г меду, додати на кінчику ножа ванілі та кориці. Усе залити 700 мл коньяку й збовтати 24 рази, залишити на 12 годин у теплому місці. Процідити та вживати по 20 мл тричі на день за 30 хв до їди. Через 2-3 місяці минає серцевий біль, судини стають еластичнішими, поліпшується пам’ять, не турбує шум у вухах тощо.

Про лікувальні властивості бруньок каштана кінського відомо здавна. Вважали: хто навесні питиме вино з каштанових бруньок, довго залишатиметься молодим. Каштанове «вино» очищає судини, омолоджуючи організм. Рецепт «вина»: 200 г бруньок, 2,5 л червоного вина, чверть чайної ложки ванілі, мед за смаком. Вино гарно підігріти, всипати туди подрібнені бруньки й поварити на слабкому вогні 30 хв, періодично помішуючи. Додати ваніль і мед. Пити тричі на день по 50 мл до їди.

Народна медицина рекомендує препарати каштана та бруньок, зокрема, для очищення лімфатичної системи. У разі набрякання ніг, вранішнього кашлю з утрудненим відходженням мокротиння, частого нежитю, збільшених лімфовузлів у народній медицині готують такий смачний очисний квас. Узяти 200 г бруньок каштана, приблизно 3 л сироватки, 2 ст. л. сметани чи йогурту, 1 ст. л. подрібненої трави чистотілу та 100 г меду. У трилітрову банку засипати подрібнені бруньки й чистотіл, мед, сметану та трішки підігріту сироватку. Акуратно розмішати й поставити на сонячне місце (на підвіконня) настоюватися. Після бродіння через 3 доби квас процідити, розлити в скляні пляшки чи банки й зберігати в прохолодному місці. Вживати по 100 мл двічі-тричі на день, доки квас не скінчиться. За 2 місяці зазвичай люди відчувають значне поліпшення стану.

Бруньки та молоді гілочки малини звичайної використовують за кісти яєчників, налагодження ендокринної рівноваги, як протизапальний засіб для оздоровлення запальних захворювань жіночої статевої сфери, дихальних шляхів, під час грипу тощо. Жінкам для оздоровлення статевої сфери, зокрема яєчників, рекомендую такий рецепт: подрібнити 100 г бруньок (можна прямо з гілочками), 10 г квітів нагідок (є в аптеці), по 5 г трави чистотілу (аптечний чи вже свіжий) і софори. Залити суміш 2 л білого вина, настояти 10 годин. Поварити 5 хв. Пити по 30 мл тричі на день за 30 хв до їди. Курс 2 місяці.

Не можна обійти увагою й бруньки груші, особливо дикої. Цієї цінної сировини багато потрапляє у відходи під час зимово-весняного обрізання саду. Грушеві бруньки багаті на біологічно активні речовини, солі кальцію, біофлавоноїди, вітаміни. Препарати бруньок ефективно виводять солі з організму. Пропоную очисний рецепт, який особливо корисний чоловікам: він підвищує потенцію, очищає від солей сечостатеву систему, помічний за простатиту.

Настоянка:100 г подрібнених бруньок залити 1 л горілки, настояти на молодому Місяці 14 діб. Процідити. Вживати по 3 краплі під язик двічі на день між прийманням їжі.

А бруньки бузку є просто незамінними для людей, хворих на діабет І і ІІ типу, з проблемами травного тракту, для підтримання серцево-судинної системи. Бруньки треба збирати до цвітіння, вживати свіжими, ретельно пережовуючи й ковтаючи гіркоту. Бруньки можна заготувати й на зиму, якщо їх висушити та змолоти на порошок. Вживають такий бузковий порошок по 1 г (на кінчику ножа) тричі на день до їди. Запивати водою. Вважають, що фіолетовий бузок позитивно впливає на гіпофіз, мозок, поліпшує пам’ять, очищає судини. Білий бузок використовують здебільшого як засіб від артрозу, остеохондрозу, подагри.

Настоянка: взяти по 1 кг бруньок і квітів білого бузку, залити 3 л горілки, настояти 30 діб. Можна не проціджувати.  У разі загострення хвороби та холодної пори року пити по 10 крапель настою тричі на день. На ніч настоянку втирати в проблемні ділянки.

І, звісно, навесні кожному саме час пити чай із бруньок і молодих листочків смородини. Це один із найпотужніших протиалергійних засобів, який допомагає в разі алергійних ринітів, астми, екзем, ревматизму. Посилять оздоровчу дію такого чаю бруньки, листя та квіти калини.

Тож саме час оздоровлюватися бруньками, але обов’язково, зриваючи їх, вибачтеся перед деревцем чи кущиком, навіть зрізаним, подякуйте за те, що вони допомагають вам оздоровитися.

01.02.2018



Рівне-Ракурс №10 від 01.02.2018p. 
На головну сторінку