Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №270 від 14.12.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Молода наука

Слов’яни Європи, єднаймося!

У Рівному зустрілися політологи нової генерації

Чи зійдуться Захід і Схід всупереч пророцтву Редьярда Кіплінга і що робити, аби Україна успішно інтегрувалася в Європейський Союз, з’ясовували молоді дослідники на міжнародній науковій конференції “Сучасні міжнародні відносини у Центральній та Східній Європі”, що відбулася днями в Рівненській обласній державній бібліотеці. Організатором заходу виступив Рівненський інститут слов’янознавства спільно з молодіжною організацією “Слов’янський клуб”.

“У чому ви бачите позитивний результат конференції?” - на це запитання кореспондента “РР” відповідали її гості і організатори.

Директор Рівненського інституту слов’янознавства Київського славістичного університету Людмила ШЕЛЮК:

- У Рівному вперше відбулася наукова конференція нового формату. Представницька - адже у ній взяли участь навчальні заклади України, Канади, Чехії та Словаччини. Мені дуже приємно, що її ініціювала нова генерація вчених нашого інституту. Всі учасники володіють англійською мовою, тому саме її було обрано робочою мовою цього заходу. Тут створена можливість для їхнього знайомства з молодими науковцями зарубіжжя. Ті контакти, яких ми набули сьогодні, є дуже важливими для нашої подальшої роботи. Матеріали конференції, які вийдуть друком, будуть досить корисними для багатьох людей.

Сьогодні ми багато говоримо про Європейське співтовариство. Конференція виходить із тих зовнішньополітичних пріоритетів, які існують у нашій державі. Ви знаєте, що від багатовекторності ми перейшли до напрямку, що веде до вступу в Євросоюз. По суті, пріоритети України полягають у тому, що ми маємо “європейську мрію”. На мій погляд, нинішня конференція - це один із кроків у напрямку реалізації цієї “європейської мрії”. Крім того, сподіваюся, що ми започаткуємо дуже гарні конференції у цьому плані. Україна буде презентована в європейських та інших державах світу як країна з великим науковим потенціалом.

Антон ШИНКАРУК, доцент кафедри міжнародної інформації Рівненського інституту слов’янознавства - один із організаторів конференції:

- Конференція дає можливість налагодження зв’язків між іноземними дослідниками та науковцями України, які займаються тематикою Центральної та Східної Європи.

Девід МІДОУЗ приїхав із канадського міста Галіфакс і представляв університет Далхаузі. Молодий вчений займається дослідженнями економічних процесів, що відбуваються в Балтійських країнах. На конференції виступив з оглядом зовнішньої економічної політики Естонії, Латвії та Литви.

- Головне, - що конференція сприяла налагодженню контактів між молодими вченими з різних країн.

Владимир ЛАМЕ - за національністю албанець, але зараз працює в Економічному університеті у Празі на факультеті міжнародних відносин:

- Це мій перший візит до України. Я пропоную увазі слухачів свої дослідження, пов’язані з особливостями інтеграційних процесів, що відбуваються у Південній Європі. Можливо, цей досвід буде досить корисним у плані зближення України і Європейського Союзу. Я дуже задоволений візитом. Сподіваюся на розвиток подальших стосунків з учасниками нинішньої конференції.

Мартін БРАКСАТОРІС зі Словацького Товариства Західної та Східної Європи на запитання: “Що б ви порадили робити українцям для прискорення інтеграції України до Євросоюзу?”, відповів:

- Найкраще - впливати на громадську думку, і за допомогою цього засобу впливати на політичні процеси в Україні. Потрібна чітка і зрозуміла проєвропейська політика. Крім того, існують економічні критерії Євросоюзу, яких потрібно дотримуватися.

14.12.2006Валентина ЗАХАРОВА



Рівне-Ракурс №10 від 14.12.2006p. 
На головну сторінку