№849 від 22.02.2018p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Коли автору вдалося домовитися про інтерв’ю з новим головою Рівненської обласної ради, питань було багато, як тільки піднявся на третій поверх «Білого дому», де й знаходиться апарат ради, то відразу зрозумів, що про спокійне довге спілкування з головою можна забути. Так багато відвідувачів в раді, як в середу 21 лютого, автор не бачив вже давно і це свідчить, що новий голова взявся за виконання своїх обов’язків всерйоз… Що стосується питань, то вибрав найбільш актуальні.
- Цивілізовано. Я давно знаю Миколу Драганчука і ціную його. За часів мого депутатства у Верховній Раді, він був моїм помічником. Ми дружили. Сподіваюсь, що ця дружба продовжиться.
- Ви вже були головою обласної ради. Що змінилось в раді з тих пір?
- Мало що. Коли я у вівторок зустрівся з трудовим колективом облради, то десь половина працівників працювала в часи мого першого головування. Що ж стосується функцій, які ми виконуємо, то вони теж суттєво не змінились. Так само потрібно готувати та проводити сесії, виконувати всі ті функції, які покладені на обласну раду Законами України.
- Якими будуть пріоритети Вашої роботи на посаді голови?
- Головних напрямків роботи сьогодні бачу три. Перше – створення по всій області об’єднаних територіальних громад. Завдання це не просте, адже поки що у нас не так багато ОТГ. На жаль. Паралельно потрібно дуже тісно співпрацювати із центральною владою, а особливо з Мінрегіонрозвитком по залученню коштів для потреб ОТГ. Також наше завдання, як обласної ради, допомагати громадам залучати кошти неурядових організацій через різного роду грантові проекти. Другим пріоритетом моєї роботи буде допомога обласним комунальним закладам. На моє глибоке переконання саме на них і повинні йти кошти з обласного бюджету. Я говорю, в першу чергу, про медичні та освітні установи. Соромно, коли, наприклад, в обласній лікарні зі стін падає плитка. Потрібно розуміти – якщо є у нас обласні комунальні заклади, то вони повинні бути в нормальному стані. Це обов’язок обласної ради. Ну і третім пріоритетом є тісна співпраця із районними, міськими та сільськими органами влади. Обласна рада повинна бути тим органом, який не замикається лише на вирішенні суто своїх завдань. Потрібно, щоб усі ради Рівненщини бачили в нас своїх надійних партнерів. Це дуже важливо для ефективної роботи.
- Як Ви бачити стосунки між обласною радою і обласною державною адміністрацією?
- Вони мусять бути партнерськими та діловими. Є Закони України, якими керуються в своїй діяльності Рівненська обласна рада і Рівненська обласна державна адміністрація. Їх потрібно виконувати, і тоді ніяких проблем не буде. Ми з РОДА не конкуруємо, а спільно працюємо над вирішенням завдань.
- Олександре Юрійовичу, Ви четвертий голова Рівненської обласної ради нинішньої каденції. Чому така плинність кадрів?
- На мою думку, головним чинником такої ситуації стала відсутність стабільної більшості в раді. Ще одним додатковим фактором є те, що більшість нинішніх депутатів, в тому числі це стосується моїх попередників на цій посаді в нинішній каденції, не мають досвіду депутатської роботи в обласній раді. Я ж хочу працювати з усіма фракціями нашої обласної ради, не розділяючи їх на «своїх» та «чужих». Багатьох нинішніх депутатів я знаю дуже давно і думаю, що мені вдасться знайти спільну мову з усіма, навіть з «Батьківщиною», тому що ми повинні працювати на людей, а не люди на нас. А така робота не можлива без згуртованості усього депутатського корпусу обласної ради.
22.02.2018 | Записав Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 22.02.2018p. На головну сторінку |