Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №853 від 22.03.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс мандрівника

Здоровий спосіб життя знаменитих письменників

Існує думка, що здоровий спосіб життя і серйозні заняття письменством не поєднувані. Однак історія світової літератури доводить протилежне - серед відомих класиків багато таких, хто своїм прикладом спростовував цю думку. Пропонуємо вам в цьому переконатися.

Артур Конан Дойль. Письменник завжди був у відмінній фізичній формі. Найуспішніше у нього виходило грати в крикет. Так, він грав у 10 іграх за команду найвідомішого у світі Мерілебонского крикетного клубу. Неодноразово Дойль брав участь у боксерських поєдинках, шо проходили за всіма правилами - на рингу і з рефері. А ще можна вважати, що саме Дойль посприяв появі гірськолижних курортів у Швейцарії. У 1894 р. письменник почав освоювати місцеві схили: до нього про катання в швейцарських горах ніхто й не думав. Першою горою, з якої спустився Конан Дойль, була гора Якобсхорн (2590 м).

Бернард Шоу. Письменник до глибокої старості зберігав гарну фізичну форму і вів здоровий спосіб життя. Він ніколи не курив, не вживав спиртне, помірно харчувався, любив піші прогулянки і теніс. Крім того, Шоу став вегетаріанцем у 25 років і з тих пір виступав проти спортивного полювання і наукових дослідів на тваринах. Помер лауреат Нобелівської премії в 94 роки від ниркової недостатності, викликаною травмою.

Олександр Іванович Купрін. У 24 роки письменник захопився класичною боротьбою. Почавши боротися в легкій вазі, він організував перший у місті борцівський клуб - “Київське атлетичне товариство”. Переїхавши до Санкт -Петербурга, письменник брав участь в організації борцівських поєдинків у цирку “Модерн”, де у нього було місце за суддівським столиком.

Лев Миколайович Толстой. Відомий російський письменник з дитинства і до старості кожен день робив зарядку, піднімав гирі і не забував про турнік, на якому в розквіті сил міг крутитися, як справжній гімнаст.

Важливою частиною життя графа були піші прогулянки і подорожі. Відомо, що він регулярно ходив пішки з Москви до Ясної Поляни (190 км), здійснював піші паломництва з Ясної Поляни до Оптиної пустелі (150 км), а також з Москви до Троїце-Сергієва монастиря (80 км). Причому не без нічого, а несучи все необхідне за спиною.

У 50 років письменник став вегетаріанцем. Поїздка на бійню до Тули, після якої він вирішив відмовитися від м’яса, описана в його есе “Перший ступінь”.

Максим Горький. З юнацтва письменник мав славу богатиря. Ставши відомим, він не втратив гарної фізичної форми. Наприклад, міг не поспішаючи десять разів перехреститися пудовою гирею.

22.03.2018



Рівне-Ракурс №10 від 22.03.2018p. 
На головну сторінку