№863 від 31.05.2018p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Баклажанам необхідний родючий ґрунт. Для цього під час перекопування додають мінеральні й органічні добрива. Вирощувати баклажани краще в легкому ґрунті. Важкі ґрунти сприяють формуванню компактних кущів, що не завжди добре.
Якщо стебла розвиваються слабко, то в добривах підвищують у два рази частку азоту. Ґрунт повинен мати кислотність приблизно 6,5-7,2.
Відзначимо, що баклажани страждають від недоліку магнію, у зв’язку з чим його наявність в основному заправленні є обов’язковою.
Розсада
Баклажани вирощують розсадним способом. Варто відзначити, що рослина погано переносить пересадження - страждає її коренева система, і тільки тому вирощування розсади рекомендують відразу робити в торф’яних горщиках, не пікіруючи. Якщо ж немає такої можливості, то пікіровка має вироблятися дуже акуратно, з мінімальним ушкодженням кореневої системи.
Перед тим, як приступитися до висадження розсади, ділянку варто розмітити і зробити лунки або посадкові канавки. Схема посадки досить проста - між рядами має бути 45-50 см, а між рослинами в ряді 25-30 см.
Готові лунки рясно поливають (від 1 до 3 л у лунку), і відразу після поливу у зволожений ґрунт висаджують розсаду і лунки засипають сухою землею. Такий метод забезпечить гарне вкорінення і приживлюваність розсади. Через кожні 2-3 дні розсаду варто добре поливати.
Підживлення
Під час росту рослини за сезон може проводитися від 3 до 5 підживлень. Перше підживлення здійснюється приблизно через 2-3 тижні після висадження саджанців, раніше робити цього непотрібно, оскільки слабкі корені ще не в змозі усмоктувати корисні елементи. До появи плодів підживлення здійснюють комплексними мінеральними добривами.
Під час плодоносіння використовують азотно-фосфатні добрива, які роблять із 1 ст.л. суперфосфату й 1 ч.л. аміачної селітри розведені в 10 літрах води. Щоб суперфосфат краще розчинився у воді, з нього роблять витяжку.
Органічні добрива варто застосовувати в міру, тому що вони сприяють росту стебел, а не плодів. Замінити органічні добрива можна зброженою травою, наприклад, настоєм з кропиви. Також для підживлення підійдуть суміш добрив для томатів і перців.
Мінеральні й органічні підживлення радять чергувати. А для того щоб стимулювати ріст баклажанів, використовують позакореневе підживлення через 12-15 днів після висадження.
У період плодоносіння ґрунт також посипають попелом, а під кінець краще підійде сульфат кальцію, що розводиться в 10 л води на 1 ч.л.
Якщо погано проходить цвітіння, то рослину можна обприскувати борною кислотою, розчиненою в гарячій воді.
Якщо є присутнім надлишок зеленої маси, то рослину підживлюють калієм, а при слабкому розвитку як добриво беруть підживлення зі вмістом азоту.
Під час вологої і прохолодної погоди, необхідно провадити позакореневе підживлення рослини мікроелементами.
Як поливати
Полив баклажанів необхідно здійснювати регулярно, оскільки у них велика потреба у волозі. При недоліку вологи в рослини обпадають плоди й квіти, а також зупиняється розвиток. Для поливу використовують теплу воду температурою не менше 20 °С.
Після того як рослини висадили, перший полив здійснюють тільки через 5 днів. Згодом полив виконують щотижня. При спекотній і сухій погоді полив учащають.
Поливати необхідно рослини під корінь, при цьому намагаючись не намочити стебла і листя.
Необхідно постійно рихлити міжряддя і проводити боротьбу з бур’янами. Баклажани дуже вимогливі до тепла, особливо в період вегетації, тому обробляти міжряддя необхідно часто, що буде сприяти гарному зігріванню ґрунту. Глибина розпушування прямо залежить від якості ґрунту. Якщо ґрунт вологий і щільний, то перше розпушування роблять на третій день посадки на глибину 6-8 см, надалі обробка виробляється на 8-12 см.
Формування рослин
Середньо- і сильнорослі сорти баклажанів при вирощуванні підв’язують після того, як стебло досягає висоти 30 см. При розвитку рослини формують три стебла. Після того, як сформують перші сильні бічні пагони, їх підв’язують до шпалер один раз на 2-3 тижні залежно від росту. Інші бічні пагони видаляють.
Мабуть, найважчим і монотонним процесом є видалення пагонів. У принципі, у літню пору можна залишати додаткові пагони, які будуть знижувати темпи росту і дадуть додаткові плоди. Щоб знизити загущеність рослини, необхідно видаляти біля верхівок стебел по 2 невеликих листки.
Доглядати за гібридами і низькорослими сортами баклажанів набагато простіше. На самому початку розвитку, після появи перших бічних пагонів, відбирають 2-3 найдужчих, а інші видаляють. Також на головному стеблі видаляють все листя й пагони, що знаходяться нижче цієї розвилки. Вище розвилки прибирають тільки ті пагони, на яких не формуються плоди, інші залишають.
Під кінець сезону верхівки стебел прищипують, залишаючи по 5-7 дрібних зав’язей, які в стані визріти до перших заморозків. Видаленню в цей період підлягають і квітки, що з’являються.
Якщо додержуватися цих прийомів, то можна одержати великі й гарні плоди в умовах короткого осіннього сезону.
31.05.2018 |
Warning: require_once(/home/rakursrovnoua/public_html): Failed to open stream: No such file or directory in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 Fatal error: Uncaught Error: Failed opening required '' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php80/root/usr/share/pear') in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php:10 Stack trace: #0 /home/rakursrovnoua/public_html/info.php(316): include() #1 {main} thrown in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 |