Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №863 від 31.05.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Бак розбрату

Бак розбрату

Все частіше на долю засобів масової інформації випадають завдання нам не притаманні, наприклад, розбиратися із проблемою вивезення сміття. Здається, ну при чому тут журналісти, коли є ж комунальні служби. Хоча до журналістів додзвонитися простіше ніж до чиновників.

Отже, 29 травня в нашу редакцію подзвонила читачка Тетяна і розповіла, що для мешканців вулиці Басівкутської в обласному центрі, день Святої Трійці прийшов «з ароматом» гори сміття в баках, що не вивозились. Спроби додзвонитися до фірми «Санком» та міськвиконкому ні до чого не привели, бо у людей свято. От так і живемо…Проблема з вивозом сміття доволі нова для Рівного. В чому її причини? Комунальна послуга - вивезення сміття існувала з давніх часів і ніколи особливо складною не вважалась. Біля багатоквартирних будинків стояли сміттєві баки, або в самих будинках були сміттєпроводи. Згідно графіку всі вони випорожнювались і вивозились на полігон. В районах малоповерхової забудови стояли баки з розрахунку на певну кількість житлових будинків і їх так само вивозили. Коштувало це копійки. Сьогодні вивіз сміття подорожчав, а нарікання на якість цієї послуги стали нормальним явищем. На думку автора ця проблема не така проста.

По-перше, вивіз сміття став бізнесом. Тобто, прийшли приватні компанії, які, і це їх право, хочуть заробити. Це нормально для будь-якої компанії.

По-друге, вартість послуг сміттєвих полігонів теж вже далеко не символічна, а це суттєво впливає на тариф.

По-третє, вже фактично немає дешевої спеціалізованої техніки (в першу чергу сміттєвозів), і будь-яка фірма приватна чи комунальна, не може собі дозволити тримати резерв техніки, як це було раніше.

По-четверте, населення обласного центру збільшується і «виробляє» сміття все більше, а це додаткове навантаження.

Можна говорити ще багато про об’єктивні причини нинішньої ситуації із вивезенням сміття, але дуже важливими є суб’єктивні чинники. Найгірша ситуація із вивезенням сміття склалась в районах малоповерхової забудови. Геніальна ідея складати сміттєві пакетики біля хат, щоб сміттєвоз забирав біля порогів, відразу показала свою неефективність. Мало того, що це незручно для мешканців, ще й втрутився «тваринний фактор». Тобто, бродячі «брати наші менші» почали масово рвати кульки і розкидати сміття. Спроба спростити життя і зменшити витрати при зборі сміття призвела до того, що містяни почали активно обурюватися і вимагати повернення контейнерів. Однак, поки розвивалась ця історія, у прилеглих до Рівного селах почали зникати сміттєві контейнери. Тобто, сільчанам запропонували укласти угоди на вивезення сміття і потім, так само, раз на декілька днів викладати пакети на дорогу біля будинків. Звісно, ті самі коти і собаки, але в ще більших масштабах почали рвати пакети. Щоправда деякі мешканці сіл придумали вихід - вішати пакети на дерева. Але і це ноу хау виявилось не дуже вдалим. В літку не завжди збирачі сміття можуть розгледіти на деревах сміттєві пакети. Таким чином залишився простий, але ефективний спосіб вивозу сміття - взяти його з собою в місто (більшість мешканців навколишніх сіл працюють в Рівному) і викинути його в обласному центрі. До речі, баки на вулиці Басівкутській дуже часто використовуються саме цією категорію громадян.

Отже, що робити? Відповідь проста - перестати проводити експерименти над людьми. В усьому світі біля кожного приватного будинку стоїть індивідуальний сміттєвий бак. Так, у нас не всі люди його куплять. Але міська влада має достатньо коштів, щоб один раз централізовано придбати на кожну хату по сміттєвому баку, а їх вартість на протязі п’яти років включити у тариф на вивезення сміття. Проблема буде вирішена відразу. З владою навколишніх сіл можна заключити угоди і вивозити сміття «по - старому» - з контейнерів. Хоча є неприємне відчуття, що навряд чи найближчим часом ситуація із вивозом сміття кардинально зміниться…

31.05.2018Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 31.05.2018p. 
На головну сторінку