Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №866 від 21.06.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Кого і як…

Кого і як…

Боротьба державного механізму та народу вступила в нову фазу

Розпочався період оновлення субсидій. Сам по собі інструмент субсидій є у більшості країн світу. Дуже бідним громадянам допомагає держава. Це нормально. Але в нас чомусь бідними є майже дев’яносто відсотків громадян.

Щоправда, коли подивишся на кількість автомобілів на наших дорогах, ресторанів та барів у містах та селах, ювелірних магазинів та модних крамниць на центральних вулицях навіть нашого не такого вже й великого обласного центру - то ця теза видається, м’яко скажімо, не зовсім вірною. Хтось же все це купує та споживає. Насправді ситуація дійсно складна. В умовах економіки, яка в значній мірі працює в «тіні», визначити реальні доходи українців просто неможливо. Принаймні держава не вірить народу, який говорить при отриманні субсидій - я ж бідний. Народ так само не вірить державі, яка устами своїх чиновників говорить - платіть за комуналку скільки ми сказали (тобто багато). Гра хто кого надурить приймає в нас просто гротескні масштаби. Хочеш субсидію – не май великого будинку, не купуй нового автомобіля і заробляй мало. Тобто, будь фактично жебраком. Але ж наш народ мудрий. Нові машини вже давно майже ніхто не купує, зарплати та премії «показують» ледве не одні держслужбовці, щоправда, і нові машини купують здебільшого саме «слуги народу». Щоб влізти в омріяний субсидіальний мінімум навіть пари розлучаються.

Ну і, нарешті, машини на «євробляхах». Пройшов той етап, коли на наших вулицях їздили лише «доходяги» на литовських та польських номерах. Все більше майже нових елітних авто заїжджають в Україну, щоб стати неофіційною власністю досить заможних українців. При цьому власник якогось позашляховика може спокійненько декларувати в якості майна частину будинку і, без зайвих докорів сумління, розраховувати на дотацію. Що ж робити бідній державі у якій стільки соціальних зобов’язань, що давно довели б до банкрутства навіть Саудівську Аравію? Правильно - давити на громадян, аби вони менше вимагали від нещасної держави.

Хто правий? На жаль усі. Дійсно, грошей на субсидії не вистачає і ніколи не вистачить, але у громадян немає можливості платити комуналку за майже європейськими тарифами. Трагічність ситуації в тому, що збільшується рівень недовіри між владою та народом, а це - прямий шлях до конфлікту. Будь-яка спроба зачепити тих самих власників машин «на бляхах», або підняти тарифи, ввести ще якість хитрий акциз чи збільшити податки, неминуче призведе до масштабних протестів. Однак, якщо цього не робити, то грошей на зарплати бюджетникам, пенсії, пільги, субсидії та соціальні виплати не буде вистачати. Таким чином ми приречені до загострення економічного протистояння з усіма його дуже невеселими наслідками.

21.06.2018Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 21.06.2018p. 
На головну сторінку