Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №867 від 27.06.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Кілька порад щодо повторних посівів,

або Що посадити на грядки, які вже звільнилися

Як бути з грядками, що звільнилися? Найкраще рішення - відразу засадити їх сидератами, щоб повернути в ґрунт живильні речовини, «витягнуті» попередньою культурою. 

Але не кожний дачник може собі дозволити половину сезону тримати грядки «під паром». Хочеться використати їх по максимуму і встигнути одержати два врожаї з однієї площі. Що ж можна посадити на грядки, що звільнилися, щоб земля не пустувала?

Стручкова квасоля

Стручкову квасолю можна посадити й після редису, і після цибулі на перо, і після салату. Для повторних посадок рекомендують вибирати кущову форму спаржевої квасолі: невеликі кущики не вимагають опори і підв’язування, дружно й відразу віддають весь урожай.

Картопля

На самому початку червня, коли готовий до вживання перший урожай редису, ще не пізно посадити ранню картоплю. Вибираємо найскоростигліші сорти, які дозрівають за 40-60 днів.

Морква та буряк

Середньостиглу і пізню моркву, а так само буряк, які призначаються для тривалого зимового зберігання, саджають не раніше другої половини червня. До цього часу саме звільняться грядки з-під редису, цибулі на перо або салатів. Їх і будемо використовувати для повторних посівів!

Капуста

Капусту саджають на грядки, де до цього росла цибуля, салат або полуниця, що відплодоносила останній рік. Літній посів капусти здійснюють безрозсадним способом: насіння висівають відразу на постійне місце. При цьому важливо добре пролити ґрунт перед посадкою і не давати йому пересихати. Для цього грядки до сходів накривають спеціальним матеріалом (агроспаном 30, спанбондом, лутрасилом). Посаджена в червні або липні капуста не підходить для тривалого зберігання, тому краще вибирати ультраранні сорти. Їхній орієнтовний строк дозрівання складає 45-55 днів.

Пекінська капуста

До кінця липня-початку серпня збирається горох, часник і навіть ріпчаста цибуля. Але грядки порожніми ми не залишимо - наступає найсприятливіша пора для літньої посадки пекінської капусти. Цей чудовий овоч росте швидко, не боїться затінення, легко переносить перші морози й добре зберігається до весни, загорненим у харчову плівку.

Дайкон та редька

На тих грядках, де до першої половини серпня ріс часник, цибуля, горох, рання стручкова квасоля, рання картопля, ранні огірки або полуниця, прекрасно себе почувають хрестоцвітні коренеплоди - ріпа, дайкон та інші всілякі редьки. Їх сіють відразу на постійне місце, дотримуючись двох простих правил: не зашпаровувати насіння глибоко в ґрунт і надати кожному майбутньому коренеплоду місце для росту (це значить, відстань між насінням має бути 20-30 сантиметрів). Друге правило є актуальним для ріпи й редьки. Дайкон, що росте не в широчінь, а в глиб, можна саджати й густіше.

Редис та рукола

У самому кінці літа, коли більша частина культур уже прибрана, час згадати про овочі- спринтери, які встигнуть порадувати нас другим урожаєм в останні дні літа, що минає. Наприклад, редиска й рукола частенько набагато краще вдаються ранньою осінню, чим пізньою весною. Світловий день стає коротшим, температури падають, час шкідників уже пройшов - є всі умови для вирощування найсоковитішої редиски або відмінної пряної руколи.

Салат та кріп

Не менш добре й швидко ростуть посаджені наприкінці дачного сезону салати й кріп на зелень. Осінній кріп завжди виходить пишнішим і соковитішим весняного.

Особливості повторних посадок

Щоб літньо-осінні посадки увінчалися дійсно гарним урожаєм, радимо додержуватися простих рекомендацій досвідчених городників, а саме:

- усе насіння й бульби, використовувані для повторних посадок краще попередньо проростити. У цьому випадку сходи будуть швидкими, дружними і рослини швидше наберуть силу.

- для повторних посадок необхідно вибирати найбільш скоростиглі сорти, щоб не тільки посадити насіння, але й встигнути зібрати «плоди».

- після збирання перших культур грядки, що звільнилися, бажано пролити розчином Фітоспорину з метою профілактики грибкових захворювань.

Зняти два врожаї з однієї і тієї ж площі - це чудово, але не варто забувати про те, що живильні речовини, які «забрали» з ґрунту ці врожаї, необхідно заповнити. Інакше начувайтеся: виснаження, накопичення болячок, зниження родючості. Тому не забувайте мульчувати свої посадки, а восени або залишайте товстий шар мульчі прямо на грядках, або висівайте швидко зростаючі сидерати.

27.06.2018



Рівне-Ракурс №10 від 27.06.2018p. 
На головну сторінку