Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №869 від 13.07.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Яким був Василь Червоній?

Яким був Василь Червоній?

Вже дев‘ять років пройшло з того дня, як загинув, напевно, найбільш харизматичний політик Рівненщини - Василь Червоній. За життя у нього було багато прихильників та багато ворогів. Пройшли роки і, на думку автора, вже час спробувати без емоцій проаналізувати постать Василя Червонія та спробувати зрозуміти його місце в новітній історії Рівненщини та України. Для цього варто почути розповіді тих, хто був разом із Василем Михайловичем. Для цього автор попросив про зустріч першого заступника голови Рівненської обласної ради, депутата від Радикальної партії Олега Ляшка Сергія Свисталюка.

- Коли Ви познайомились з Василем Червонієм?

- Я брав активну участь у національному русі на Рівненщині ще з початку дев’яностих років, але близько познайомився з Василем Червонієм перед місцевими виборами 1998 року. Для РУХу та усіх національно - патріотичних сил це був дуже складний період. Народний РУХ розколовся на дві партії, в одній з яких -УНР і перебував тоді народний депутат Василь Червоній. Саме там я з ним і познайомився.

- Якою людиною був Червоній?

- Не простою. Не можу назвати його характер м‘яким. Але у нього була харизма лідера, за яким хотіли йти люди, і вони йшли за Василем Червонієм. Був у нього такий собі внутрішній «стержень» - тобто розуміння що і як робити, ну і звісно - сильна воля та вміння боротися навіть в самих безнадійних обставинах. При цьому він не боявся відстоювати свої переконання перед керівництвом партії і йти на конфлікти з лідером Українського Народного Руху Юрієм Костенком. Це саме по собі говорить багато про Василя Червонія.

- Який політичний спадок після себе залишив Василь Червоній?

- Великий. Він був з тієї першої когорти політиків-патріотів, які бачили ситуацію в Україні на багато десятиріч наперед і розуміли, з якими викликами стикнеться наша Держава. Скільки сьогодні говорять про Українську церкву, а Василь Червоній ще на початку дев’яностих саме це питання ставив як одне з головних в своїй роботі. Він відстоював інтереси Української православної церкви Київського патріархату, організовував будівництво храмів і постійно наголошував, що без Української церкви не буде незалежної України.

Саме заслуга Василя Червонія в тому, що на Рівненщині була проведена масштабна декомунізація. Те, що відбувається сьогодні по всій державі, ще в дев’яностих роках минулого сторіччя було проведено на Рівненщині стараннями саме Червонія.

Мова - весь час Василь Червоній дбав про розвиток української мови, національної культури та освіти. Аби не Червоній, були б у нас і ще сьогодні російські школи. Саме Червоній весь час наголошував на шануванні нашої історії. Це і організація заходів на полі Берестецької битви, і меморіали воякам УПА - цим постійно опікувався Червоній. Тобто, він бачив ті виклики, які більшість людей не помічали і розумів їхню небезпеку.

- Яким би був Василь Червоній сьогодні?

- Думаю, таким же полум’яним борцем. Люди типу Василя Червонія не змінюються, і впевнений - він би міг принести дуже багато користі для України. І ще думаю, що сьогодні він би був у нашій Радикальній партії Олега Ляшка, тому що в душі він був радикалом, і тому саме наша політична сила була б йому найближча.

13.07.2018Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 13.07.2018p. 
На головну сторінку