Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №870 від 20.07.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Такого про пиво ви ще не знали

Такого про пиво ви ще не знали

Золотистий напій з білою шапкою піни, що дарує відчуття прохолоди в літній спекотній день, весело смакує у дружній компанії, має ще й чимало поживних цінностей. Готується він шляхом бродіння солоду з додаванням пивних дріжджів і хмелю. Хоч нині існує безліч всіляких сортів пива, але кожен гурман цього напою має свої улюблені марки.

Чи корисне пиво?

Вважається, що спиртні напої і добре здоров’я – поняття несумісні. Але це загальне твердження абсолютно несправедливе щодо пива. Навпаки, розумне вживання пива здатне навіть вилікувати людину від багатьох серйозних хвороб, про що свідчить не лише народна медицина, а й наукові дослідження. Звичайно ж, пиво корисне тільки за умови його помірного вживання. Також оптимальна кількість напою оздоровчої дії залежить і від організму людини. Вважається, що добовою корисною дозою пива повинно бути не більше 0,5 літра. Споживання більшої кількості пива може з часом дати небажані побічні ефекти.

Від пива не гладшають

Найбільш поширеною є думка про те, що всі пивомани – товстуни. Зайва вага формується зовсім не від пива. Різні дослідження це неодноразово підтверджували. А вчені варшавського Національного інституту громадського здоров’я навіть кажуть, що регулярне вживання пива – шлях до стрункої фігури, адже цей напій не є калорійним продуктом. Якщо порівняти, то в 100 г пива міститься від 40 до 50 кКал, в молоці – 55, у виноградному соку - 74, в шампанському – 80. Розроблена навіть спеціальна «пивна дієта». Зайві кілограми з’являються у пиволюбів не від самого напою, а від їжі, якою вони закушують пиво.

Хміль допомагає боротися з раком

Хміль – це важлива складова пива. Саме він робить цей напій таким ароматним і смачним. Вчені тривалий час вивчали властивості хмелю, його вплив на організм людини і дійшли до висновку, що він допомагає у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Хміль містить ще більше антиоксидантів, ніж червоне вино і зелений чай.

Пивні дріжджі використовують у косметології

Пивні дріжджі широко використовуються у медицині та косметології. Приміром, їх успішно застосовують при лікуванні недокрів’я, гастриту, серцево-судинних недуг, нервових захворювань. Косметичний ефект спрямований на усунення вугрових висипань, а також на відновлення структури волосся і нігтів.

Вживання пива допомагає зміцнити кістки

Вживання пива в помірних кількостях, особливо світлого, сприяє зміцненню кісток і запобігає їхній ламкості, стверджують вчені Каліфорнійського університету в Девісі (США). Дослідники заявляють, що у світлому пиві є багато кремнію, який сприяє кращому відкладенню кальцію і мінералів у кістковій тканині, що захищає організм від розвитку остеопорозу.

Пиво перешкоджає утворенню каменів у нирках

Ще одна корисна властивість пива, яка важлива для здоров’я людини, полягає в тому, що пиво перешкоджає утворенню каменів у нирках. Науково доведено, що пляшка пива в день знижує ризик виникнення каменів у нирках на 40 відсотків.

Попри усі позитивні властивості пива, що науково доведені різними вченими, є, на жаль, і деякі застереження щодо вживання цього напою. Однозначної відповіді на питання корисне чи шкідливе пиво, дати ніхто не зможе, як стосовно багатьох інших продуктів харчування та напоїв. Кожен сам вирішує, що для його організму добре, а що не варто споживати. Головне – вибирайте якісне і натуральне!

20.07.2018



Рівне-Ракурс №10 від 20.07.2018p. 
На головну сторінку