Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №875 від 23.08.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Ігор Мічуда: «Місту потрібні реформи»

Ігор Мічуда: «Місту потрібні реформи»

Традиційно, в останню неділю серпня, ми святкуємо День міста Рівне. Свята - річ хороша, з цим не посперечаєшся. Однак, День міста це ще й привід задуматися над тим, як живе обласний центр, і куди місту потрібно рухатись. Про це автор вирішив запитати у відомого громадського діяча, керівника Державної архітектурно-будівельної інспекції в Рівненській області Ігоря Мічуди.

- Що для Вас День міста Рівне?

- Звісно, свято, тому що я корінний рівнянин і все своє життя прожив і пропрацював в Рівному. Я люблю наше чудове місто і щиро радію за досягнення містян і так само щиро обурююсь тими неподобствами, які кояться в обласному центрі.

- Що потрібно, на Вашу думку, змінити у місті?

- Потрібна зміна окремих керівників міста. Поясню свою думку. Ми бачимо, що дуже багато корисного для міста не робиться через бездіяльність деяких наших місцевих керманичів. Для того, аби Рівне стало повноцінним європейським містом - потрібні молоді кадри у владі, так би мовити, свіжа кров. Я впевнений, саме нестандартні ідеї молодих людей можуть дати поштовх до розвитку міста.

- В якому напрямку потрібно розвиватися Рівному?

- Напрямків багато. Ось візьмемо економіку. На сьогоднішній день в обласному центрі майже немає великих промислових підприємств. Це проблема, адже потрібно звідкись брати гроші для наповнення бюджету і робочі місця для рівнян. При цьому чомусь забувають про унікальне географічне розташування Рівного. Звідси випливає просте рішення. Потрібно на в‘їздах до міста створювати великі логістичні центри для збереження та подальшого транспортування това­рів по всіх регіонах України та за кордон. Це дуже вигідно для всіх. Це підряди для місцевих будівельних фірм, замовлення для компаній і, що важливіше, тисячі нових робочих місць. Чому ми не маємо на сьогоднішній день такі логістичні центри у Рівному? Через бездіяльність нашої місцевої влади. Потрібно не чекати поки прийде інвестор і почне шукати місце для розташування свого бізнесу, а навпаки - пропонувати ділянки під бізнес, проводити до них комунікації і пропонувати ці промислові майданчики потенційним інвесторам. Тоді бізнесу буде зрозуміло - у Рівному влада допоможе їм, а не буде «вставляти палки в колеса». Наведу приклад. Наш Льонокомбінат. Чим допомогло місто у його відродженні? Питання риторичне, а на сьогоднішній день на підприємстві працює близько тисячі містян, і всі вони отримують гідну зарплатню і платять з неї відрахування до бюджету. Для того, щоб місто розвивалося, потрібно створювати умови для приходу реальних серйозних інвесторів.

- Ваш улюблений куточок Рівного?

- Я люблю все місто. Хоча, звісно, є улюблені куточки міста, серед них Басів Кут, де я жив у дитячі роки і район Льонокомбінату, де прожив 22 роки.

23.08.2018Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 23.08.2018p. 
На головну сторінку