Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №875 від 23.08.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Чистка бройлера самостійно

Чистка бройлера самостійно

Фахівці наполягають, що чистка бойлера, незалежно від його типу і особливостей конструкції, повинна проводитися як мінімум один раз рік. При використанні дуже жорсткої води з безліччю сумішей - навіть частіше. Якщо знехтувати цією маніпуляцією, внутрішня частина ємності і ТЕН (нагрівальний елемент конструкції) покриються шаром накипу, який буде перешкоджати нормальній роботі приладу і навіть може призвести до його поломки.

Всупереч поширеній думці, для проведення профілактичного чищення бойлера не обов'язково викликати фахівця. Навіть в домашніх умовах деталі апарату можна відновити швидко і без ризику зниження його функціональності.

Як правильно злити воду і підготувати апарат?

Перед тим, як приступати до чищення, электробойлер необхідно звільнити від води. Найпростіше це зробити, якщо пристрій розташований над ванною або під нього можна поставити об'ємну ємність. Добре, коли ТЕН закручений прямо в бак, його можна витягнути одночасно зі зливанням рідини. У деяких моделях для вилучення елемента доводиться відкручувати численні гайки, тоді бойлер завчасно спустошуємо.

Алгоритм зливу води завжди виглядає наступним чином:

  1. Прилад відключаємо від мережі і перекриваємо кран подачі води (на трубі).

  2. Перекриваємо кран, який відповідає за подачу холодної води, розташований поряд з нагрівачем. Після цього на найближчому змішувачі пускаємо воду, щоб стекла гаряча.

  3. До зливного штуцера кріпимо трубку, направляємо її в каналізацію, спускаємо воду, відкривши кран.

У разі відсутності кранів і штуцерів всю рідину можна злити через запобіжний клапан. Головне, діяти обережно і послідовно, щоб не обпектися і не спровокувати аварію.

Поради по розбиранню конструкції та чищення мокрого Тена

Перед тим, як почнеться чистка бойлера, пристосування необхідно розібрати, витягнувши ТЕН. Для цього спочатку знімаємо декоративну пластину, що прикриває контакти та місце закріплення елемента. Вона може бути пригвинчена гвинтами або зафіксована на засувках. Добравшись до внутрішніх елементів, їх рекомендується сфотографувати, щоб не було проблем з подальшим відновленням системи.

Від'єднуємо всі контакти, після чого дістаємо ТЕН. Якщо чистка пристрою від накипу не проводилася вже давно, діємо дуже обережно. Що зібралися бруд може не дозволити з легкістю витягти нагрівальний елемент. Смикати його не потрібно, краще постаратися акуратно розчистити відкладення.

[Чистка тена]

Порада: Добравшись до нутрощів конструкції, рекомендується оцінити стан магнієвого анода. Якщо він сильно потоншала, то його слід замінити, не чекаючи, поки елемент вийде з ладу.

У більшості випадків шари накипу збираються саме на трубчастої деталі, а всередині бака її не так багато. Досить пустити воду, щоб вимити з самого бойлера все непотрібне. Якщо ж таким чином почистити бойлер не вдається, доведеться працювати руками. Головне, не намагатися полегшити процес шляхом використання агресивних абразивів. Потрібно використовувати тільки перевірені практикою безпечні засоби.

Щоб почистити від шару накипу сам ТЕН, необхідно провести наступні маніпуляції:

  1. Основну частину бруду зчищають механічним способом, використовуючи ніж або щось подібне.

  2. Далі у високій склянці, виготовленому з пластикової пляшки (просто зрізаємо шийку) розводимо лимонну кислоту. На 2 стандартних пакетика порошку близько 2 л теплої води.

  3. ТЕН поміщаємо в цю конструкцію мінімум на добу. Цього часу буде досить, щоб вся грязь зійшла, а нагрівальний елемент повернув свій первинний вигляд.

Після проведення цих маніпуляцій можна збирати бойлер, відчувати його і піддавати подальшої експлуатації.

23.08.2018



Рівне-Ракурс №10 від 23.08.2018p. 
На головну сторінку