Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №877 від 06.09.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як отримати гарний врожай озимої моркви. Правила посадки

Досвідчені агрономи користуються двома способами вирощування моркви: висіванням навесні і посадкою восени під зиму.

Отримати урожай для тривалого зберігання можна тільки при весняній посадці.

Посадка на зиму дає можливість отримати ранній урожай — морква готова до вживання вже на самому початку літа. Такі коренеплоди довго не зберігаються, але зате виростають великими і рідше стають жертвами комах і хвороб. Розглянемо, за якими правилами здійснюється посадка моркви восени під зиму.

Готуємо місце для посадки моркви на зиму

Виберіть для моркви найбільш тепле місце на дачі, розташоване рівно, щодо горизонту. Посадка насіння напередодні зими на схилі може обернутися тим, що посадковий матеріал буде змито під час весняного танення снігу. Не саджайте моркву на одному місці два рази поспіль. Поганими попередниками будуть також петрушка і кріп. Місце, де колись росли картопля, огірки, помідори, капуста, цибуля або баштанні, цілком підходить. Перед осінньою посадкою обрану ділянку необхідно прибрати і глибоко перекопати.

Під час перекопування внесіть у ґрунт поживну суміш, для кращого росту моркви. Свіжий гній в цьому випадку категорично не підходить, так як коренеплід вийде корявим. В 1 м? площі внесіть чверть відра перегною, додавши в нього попередньо 25 г. суперфосфату і 10 г. калійної солі.

Морква не любить важкого ґрунту, тому на ділянку з такою землею потрібно додатково внести пісок. Замість нього можна використовувати підгнилу тирсу. В кислу землю додайте золу. Розпушування ґрунту після перекопування обов’язкове.

Посадку моркви восени здійснюється в три етапи:

Формуванням грядок. Цей етап найкраще робити відразу після перекопування ділянки. Для посадки восени потрібна висока грядка — не менше 15 см. Заздалегідь, до заморозків, просійте крізь велике сито таку кількість землі, якої вистачить для присипання насіння моркви. Зберігайте її в теплому і сухому місці, поки не прийде пора посадки.

Закладання борозен. До жовтня земля повинна насититися вологою і трохи осісти. Це вдалий час для створення борозен під посадку моркви на зиму.

Спочатку гарненько розпушіть ґрунт граблями. Восени борозни для закладки насіння робіть глибше, ніж навесні. У важких глинистих ґрунтах дотримуйтесь глибини в 1 см, в легких — до 5 см. Відстань між рядами — 15-20 см. Готові до посадки борозни накрийте і залиште так приблизно на місяць.

Посів насіння. Закладають насіння в землю зазвичай після 15 листопада, коли потепління малоймовірно. На відміну від весняної посадки, посів моркви перед зимою не вимагає попередньої обробки насіння. Їх не можна опускати в землю мокрими, а намокнуть і разбухнуть вони вже під дією опадів. Дистанція між окремими насінинами — 10 см. Присипте їх підготовленою просіяною землею упереміш з торфом або піском і утрамбуйте, щоб весняні потоки води їх не змили.

Важливо! Успіх вирощування моркви при посадці восени під зиму багато в чому залежить від сорту. Зупиніть свій вибір на холодостійких і скоростиглих сортах.

06.09.2018



Рівне-Ракурс №10 від 06.09.2018p. 
На головну сторінку