№878 від 13.09.2018p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Зубний наліт — накопичення бактерій та продуктів їхньої життєдіяльності, які щільно фіксовані на поверхні зуба. Він швидко утворюється на поверхні зуба, хоча швидкість утворення у різних людей неоднакова.
Зубний наліт дуже важко побачити, оскільки він не має кольору і його можна сплутати з іншою речовиною на зубі. Проте щойно він накопичиться, його можна легко помітити. Він виглядає як білий густий осад між зубами.
Зубний наліт зростає з кожним днем ??і призводить до багатьох інших проблем у ротовій порожнині. З цієї причини варто мати хороші щоденні гігієнічні звички й зупинити його зростання, використовуючи різні домашні засоби.
Поради для профілактики та лікування зубного нальоту
Для профілактики та лікування зубного нальоту дуже важливо проводити хорошу гігієну порожнини рота, що сприятиме видаленню бактерій, які викликають цю проблему.
Відповідна чистка
Чищення зубів є одним з найкращих способів усунення бактерії, які викликають зубний наліт. Однак багато людей неправильно чистять зуби, і це знижує ефективність чищення в боротьбі з бактеріями. Для початку необхідно вибрати зубну щітку з м’якою щетиною, щоб захистити тканини ясен. Оберіть зубну пасту з фтором, яка схвалена стоматологами.
Під час чищення тримайте зубну щітку як олівець і рухайте нею по колу по одному або двом зубам одночасно.
Використовуйте зубну нитку
Багато людей досі не зробили щоденне використання зубної нитки частиною регулярної гігієни порожнини рота, оскільки вони не знають, що це необхідно для усунення найбільшої кількості бактерій. І точно так само, як і у випадку з чищенням щіткою, дуже важливо правильно використовувати зубну нитку, щоб отримати переваги.
Візьміть близько 45 см зубної нитки, оберніть кожен кінець навколо пальців на відстані близько 2,5 см і почніть обережно рухати нитку між зубами вниз на верхніх зубах і вгору на нижніх зубах.
Полоскання між прийомами їжі
Після їжі дуже важливо прополоскати рот, оскільки в цьому випадку більшість залишок частинок їжі, що залишилися в роті, буде видалена з проміжків між зубами. Для цього ви можете використовувати магазинну рідину для полоскання рота або приготувати домашній засіб, змішавши у пропорції 50/50 воду і перекис водню (низької концентрації: 0,2% – 0,8%).
Домашні засоби для видалення зубного нальоту
Якщо зубний наліт вже впливає на стан порожнини рота, ці домашні засоби є прекрасною альтернативою для боротьби з ним.
Рецепт № 1
Для приготування цього засобу вам потрібно 15 грамів горіхів і трохи води. Помістіть горіхову шкаралупу в воду і прокип’ятіть протягом приблизно 15 хвилин. Після цього залиште настоятися, а потім занурте зубну щітку в суміш. М’яко очищайте зуби цим засобом протягом 3 хвилин і повторюйте процедуру тричі на день.
Рецепт № 2
Цей рецепт поєднує властивості насіння соняшника і квітів липи, щоб поліпшити здоров’я ваших зубів. Щоб його приготувати, необхідно відварити на середньому вогні 2 чайні ложки насіння соняшника з 2 чайними ложками квіток липи на ? літра води. Варіть на повільному вогні протягом 30 хвилин, а потім почистіть зуби цією сумішшю після кожного прийому їжі.
Рецепт № 3
Яблучний оцет прекрасно допомагає боротися з бактеріями, які викликають зубний наліт. Один із варіантів: прополощіть рот яблучним оцтом, а потім негайно промийте водою. Інший варіант полягає в приготуванні суміші води і яблучного оцту в пропорції 50/50, яку потім можна використовувати як рідину для полоскання рота.
Рецепт № 4
Цей засіб передбачає приготування суміші з 1,5 столової ложки листя гірського полину і 2 столових ложок ферментованого вина. Залиште суміш настоятися протягом приблизно 2 годин, потім процідіть і використовуйте для чищення зубів.
13.09.2018 |
Рівне-Ракурс №10 від 13.09.2018p. На головну сторінку |