Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №879 від 20.09.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Технологія вирощування винограду черенковим методом

Технологія вирощування винограду черенковим методом

При обрізці на зиму винограду, залишилося багато лози? Звичайно, можна молоді обрізані пагони викинути. Можна лозу залишити для того, що б після того, як вона висохне, використовувати її в подальшому при приготуванні ароматного шашлику. Однак, поряд з усіма перерахованими вище діями, розумно буде спробувати, підібравши відповідні гілки, виростити виноградну розсаду з своїх кращих сортів. Це буде доречний подарунок до відкриття сезону як сусідам по ділянці, так і своїм кращим друзям.

1. З усієї лози, вибираємо молоді однорічні гілочки діаметром від 6 до 12 мм, довжиною від 50 до 70 см, з наявністю 4-6 бруньок. Колір гілочок може бути різним в залежності від регіонів, однак не повинно бути темних плям, що виділяються на загальному тлі. Верхній зріз робимо на відстані близько 2 см. від бруньки. Нижній зріз робимо косим, також відступаючи вниз від бруньки, але вже на 1 см. Так само на нижньому краю рекомендується голкою зробити поверхневі, до лубу, 3-4 борозенки, довжиною 3-4 см. Деякі рекомендують це робити навесні. Маючи великий обсяг матеріалу, можна поексперементувати, відзначивши для себе результат. З них при пророщуванні, легше будуть утворюватися дрібні корінці, формуючи в подальшому кореневу систему.

2. Для того, щоб волога з живців не випаровувалася і для того, що б не переплутати в подальшому, при посадці верхній край черешка вмочаємо в парафін.

3. Нещільно зв’яжіть в пучки, по 10-15 живців, залишаємо гілочки зимувати. Деякі залишають отримані пучки на городі, присипавши на 20 см сухим річковим піском. Деякі опускають пучки у вириті траншеї, на глибину близько 20 см заздалегідь постеливши на дно і потім, перед закопуванням, покривши живці соломою. При наявності підвалу або погребу – гілочки можна зберігати і там, поклавши їх на підлогу і трохи прикривши нижній край піском.

4. Згадуємо де зберігається у нас лоза в лютому або перших днях березня. Все залежить від того, як рано в Ваш регіон приходить весна. Дістаємо з тих місць, де їх зберігали.

5. Обріжте нижні краї зрізів гострим ножем і замочіть гілочки на 2/3 у талій сніговій воді до двох-трьох днів, не більше. При більш тривалому замочуванні, саджанці можуть «задихнуться». Протягом цих днів треба обробити лозу слабким розчином марганцівки, замочивши в ній на 4-5 годин. В талу воду можна додати одну столову ложку меду з розрахунку на відро води.

6. Так само в цей період обробіть живці додатковими стимуляторами росту, наявними у великій кількості у продажу, відповідно з інструкцією.

7. Приготуйте півторалітрові пляшки, попередньо зрізавши верх на тому рівні, де горлечко вже перейшло в широку частину. У дні пляшки зробіть один-два маленьких отвори для стоку рідини.

8. На дно пляшки насипте шар соснової тирси до 3-4 см товщиною. Тирсу попередньо до цього обшпарити окропом і дати їй охолонути.

9. Встановіть в пляшки 4-6 черешка (залежить від їх діаметру) і заповніть щільно дрібною тирсою по всій висоті ємності. Орієнтиром може служити верхня брунька, до рівня якої слід максимально засипати тирсу.

10. Поставте ємності так, що б там, де будуть формуватися коріння, температура підтримувалася близько 24-26 градусів Цельсія. Верхня частина пластмасових пляшок повинна міститися більш прохолодною (до 16 градусів) атмосфери. Зазвичай такі місця в будинку біля труб центрального опалення, батарей, близько опалювальних котлів, печей. Підберіть це місце заздалегідь, що б воно відповідало цим вимогам.

11. Поливайте живці кожні 2-3 дні, не забуваючи обприскувати верхні відділи.

12. В таких умовах, вже в кінці третього тижня можна спостерігати, як з верхньої бруньки з’являються перші зелені листочки, а коренева система дала свій ріст.

13. При наявності добре сформованої кореневої системи, на шостому-сьомому тижні, пересадіть живці по одному в окремі ємності з підживленим грунтом, купленим в магазині.

14. Хорошою ємністю для цього служать паперові пакети з під соків з квадратним контуром перерізу. У дні не забудьте зробити дренажні отвори.

15. Висадка у відкритий здійснюється в різних регіонах по-різному. Грунт повинен бути вже прогрітий добре. Орієнтиром може служити в регіоні масова висадка у відкритий грунт саджанців помідорів. Однак, крайнім строком можна вважати середину червня.

Гарного Вам врожаю!

20.09.2018



Рівне-Ракурс №10 від 20.09.2018p. 
На головну сторінку