№882 від 12.10.2018p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Намагайтеся спочатку використовувати дрібний часник, оскільки він швидше псується
У косах. Після викопування довгі висохлі стебла не видаляють, а сплітають у коси. У часнику вони не такі міцні, як у ріпчастої цибулі, тому для плетива знадобиться шпагат або мотузка. Зв’язки підвішують у сухому, добре провітрюваному приміщенні, виключають влучення на них вологи. Головки засихають досить швидко, для зберігання краще підібрати прохолодне місце. Довше всього часник зберігається при температурі 1-4 °C. Але у випадку, якщо тривалість зберігання не дуже актуальна, плетінки часнику можуть стати оригінальною прикрасою кухні.
У скляних банках. Спробуйте зберегти спілий і добре просушений часник у скляних банках, пересипавши його борошном або сіллю. Над верхнім шаром повинен бути шар «сипучих продуктів» близько 2 см. Банки можна прибрати в кухонний стіл, поставити на полички.
З парафінуванням. Часник добре просушують, знімають верхню луску, укорочують стебло до 3 см, обрізають корені і вмочають головки в теплий парафін.
Зберігають у полотняному мішечку або в пакеті із крафт-паперу (пергаментному).
Найкраще таким способом збережеться озимий часник, якщо розмістити його в овочевому відсіку холодильника.
У відкритому кошику
У підготовлених до зберігання цибулин акуратно обпалюють корені (зручніше над полум’ям свічі). Єдине але - саджати такий часник уже безглуздо.
12.10.2018 |
Рівне-Ракурс №10 від 12.10.2018p. На головну сторінку |