№882 від 12.10.2018p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Спробуємо пояснити чому на ваших вікнах з’являється конденсат, а також як цього позбутися.
Для того, щоб перевага не перетворилась у недолік, потрібно розуміти, що на конденсування впливають два фактори: температура і вологість. Приміром, якщо в приміщення внести з вулиці холодний предмет — його температура і вологість приміщення можуть у сукупності призвести до утворення конденсату.
Ми входимо взимку з вулиці в теплий магазин — окуляри миттєво запотівають. Якщо ж за постійної температури піднімати вологість — відбувається те ж саме. Ми виходимо з ванни, повертаємось до дзеркала, щоб подивитися на себе, чистого — дзеркало запотіло повністю.
Віконні фірми постійно стикаються з так званою точкою роси — постійною проблемою зимового конденсату: вікна «течуть», «плачуть» у мороз, надмірно випадає конденсат на склопакетах, на рамах. Особливо хвилює ця проблема тих, хто ще не поставив вікна і дуже боїться стикнутися з цією проблемою в майбутньому...
Річ у тім, що поверхня віконного скла і самих вікон — це найхолодніша поверхня в квартирі, тому при підвищеній вологості (вона повинна становити не більше 40%) конденсат буде обов’язково випадати. Способів боротьби із «заплаканими вікнами» є два.
Перший — це боротьба з вологістю. Її потрібно знижувати. Проблема, скоріше за все, в порушеній квартирній витяжці. Якщо будинок старий, то, найімовірніше, причина в захаращенні повітряної шахти. Якщо будинок новий — можливо, хтось із мешканців «вдало» здійснив перепланування і врізав свій холодильник у витяжну шафу. Отож перевірте і відремонтуйте витяжку — це допоможе.
Запобігти утворенню конденсату та несвіжого повітря в приміщенні допоможе й регулярне провітрювання. Потрібно щонайменше двічі на день провітрювати приміщення, відкриваючи вікна на декілька хвилин.
Другий спосіб боротьби із «заплаканими вікнами» — це підвищувати температуру внутрішньої поверхні вікон. Можливо, ви невдало зекономили і поставили тонкий однокамерний склопакет, котрий не рекомендується використовувати в житлових приміщеннях нашої кліматичної зони.
На жаль, тут допоможе лише заміна склопакета на двокамерний або ж однокамерний з енергозберігаючим склом. Заміну, до речі, можливо виконати без демонтажу вікон. Ще — перевірте радіатори. Вони повинні бути під вікнами! Також вони не повинні бути відсічені широкими підвіконниками та екранами, що запобігають прямому доступу теплого повітря до скла.
Якщо ж конденсат з’являється усередині склопакета, причиною цього може бути втрата його герметичності. Тоді потрібно викликати майстра.
12.10.2018 |
Рівне-Ракурс №10 від 12.10.2018p. На головну сторінку |