№884 від 25.10.2018p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Якщо ви сприймаєте свою кухню не тільки як місце приготування їжі, спробуйте декорувати її кімнатними рослинами.
Не потрібно поспішати в магазин за квітами й горщиками. Попередньо необхідно зробити найпростіші обмірювання зон, де ви плануєте розміщення рослин, оцінити освітленість - життєво важливий фактор для всіх насаджень.
Дуже важливий і температурний режим. Віконні рами необхідно утеплити. Під час провітрювання кухні потрібно стежити за тим, щоб холодне повітря з вулиці не потрапляло безпосередньо на рослини. Щоб підтримувати необхідну вологість, опушені рослини висаджують у ящики з вологим торфом або мохами, регулярно роблять обприскування.
Горщики з рослинами не повинні стояти на холодному підвіконні - це може привести до переохолодження кореневої системи, а, отже, знизити інтенсивність живлення рослини вологою та мінеральними речовинами. Можливе навіть загнивання коренів. Горщики з рослинами встановлюють на спеціальні дерев’яні підставки. Якщо ж підвіконня, навпаки, перегрівається через батарею парового опалення, що знаходиться під ним, застосовують пінопласт для створення теплоізоляції.
Звичайно кухня є найтеплішим місцем у квартирі, тому вона не підходить для тих рослин, яким у зимовий період потрібна знижена (до 10 градусів) температура. У цю групу входять камелія, агава, мирт, кактуси, юка, фуксія, цикламен, азалія, клівія, пеларгонії та інші рослини, вегетація яких узимку вповільнюється.
Зазвичай на добре освітлених підвіконнях чудово розвиваються часник, цибуля, базилік, крес-салат, чебрець, майоран, петрушка.
Найкраще рослини, які люблять світло, почувають себе біля вікон, що виходять на захід, схід і південний захід. Тому на цих підвіконнях з комфортом можуть розміститися азалія, агава, алое, молочай, кактуси, пассифлора, катарантус, цикламен, кальцеолярія та рослини сімейства товстянкових.
На північно-східних і північних вікнах добре розвиваються тільки тіньовитривалі рослини. Такими вважаються монстера, фікус, плющ, фітонія, пілея, шефлера, спатифілум, сансевієрія, маранта, птерис, ктенанте, нефролепіс, аукуба, аглаонема, будлея, аспідистра та деякі різновиди драцени. Чим далі від вікон, тим слабкіша дія живлющих сонячних променів. Саме тому в орієнтованих на північ або затінених приміщеннях рекомендується розташовувати рослини в максимально можливій близькості до вікон або застосовувати додаткове освітлення.
Для кухні також підійдуть рослини із глянсовим листям (фікуси, монстера, пальми, філодендрони). Вони затримують на листях велику кількість пилу, але їх зручно мити й протирати.
Із пряно-ароматичних трав на кухні доречні: коріандр, петрушка, базилік, чебрець. Вони й гарні, і мають фітонцидні властивості, і практична користь від них безсумнівна - свіжа зелень на столі.
А от кактусам і субтропічним рослинам, які потребують прохолодної зимівлі, а також багатьом видам цибулевих на кухні може бути занадто пекуче й незатишно.
Деякі господарки влаштовують у віконному прорізі цілі багатоярусні конструкції, для яких добре підходять низькорослі рунисті сорти цих рослин. Ці насадження дозволяють щодня знімати невеликий урожай свіжої зелені зі своєї домашньої плантації.
Великою популярністю користуються цитрусові й перець. Ці рослини досить примхливі, проте плоди є не тільки прикрасою, але й предметом гордості домашнього садівника.
Рослини на кухні застосовують і для зонування приміщення. Приміром, можна ізолювати місце прийому їжі від робочої зони, щоб створити максимально спокійну й комфортабельну атмосферу.
Займаючись розміщенням рослин, не забувайте про те, що будь-які композиції й окремо розташовані рослини не повинні заважати вашим рухам при переміщенні в обмеженому кухонному просторі.
Не варто ставити горщики й на стільницю обробного столу (хоч це й красиво виглядає на світлинах у журналах). Практика показує: незручно й господарці, і рослинам.
Не ставте квіти поруч із раковиною. Вологість тут, звичайно, ідеальна, а от бризи води з домішкою хімічних засобів для миття посуду здоров’я рослинам не додадуть.
Страждають рослини і від дрібних крапельок жиру, які липкою плівкою покривають їхнє листя. У результаті квіти починають задихатися й можуть навіть загинути. Тому хоча б раз на місяць велике листя акуратно протирають змоченою в слабкому мильному розчині тканиною. Рослини з невеликими листочками спочатку цим же розчином обприскують, а потім змивають під душем водою кімнатної температури.
25.10.2018 |
Рівне-Ракурс №10 від 25.10.2018p. На головну сторінку |