№889 від 29.11.2018p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Восени приходить не тільки холод, але й застуда й вірусні захворювання. Тим, хто хоче вберегтися від них, а в разі хвороби швидко її позбутися, можна порадити використовувати рослинні антибіотики.
Це один із найпотужніших, перевірених тисячоліттями антибактеріальних засобів. Учені довели його високу дієвість на більш як 100 видів мікроорганізмів. Застосовувати прополіс можна як самостійно, так і в поєднанні з іншими препаратами. Для профілактики застуди приймають настоянку прополісу по 10 крапель на 0,5-1 склянку води тричі на день протягом 3-4 тижнів. До речі, так можна позбутися й дисбактеріозу.
Алое
Алое також здавна застосовують для профілактики й боротьби із хворобами, спричиненими вірусами й бактеріями. Цей ефект зумовлений наявністю в рослині такого компонента, як ацеманан. Він спрацьовує відразу у двох напрямках: бореться з вірусами, бактеріями й грибками, а також стимулює та зміцнює імунну систему. Зміцнити імунітет можна за допомогою такого коктейлю: кефір, мінеральна вода, розсіл квашеної капусти й сік алое (порівну). Приймати щодня по столовій ложці. А можна сік алое вживати, додаючи по 1 ч. л. у свіжовичавлений овочевий або фруктовий сік.
Чебрець
Одна з головних олій, що входять до складу чебрецю, під назвою тимол, за силою дії у 25 разів (!) переважає такий потужний антисептик, як фенол. Тому чебрець має протизапальні, знеболювальні, відхаркувальні, бронхорозширювальні, спазмолітичні й багато інших властивостей. Окрім того, чебрець допомагає за метеоризму й сприяє ліпшому перетравлюванню їжі. Чебрець можна застосовувати як приправу, посипаючи ним їжу, або просто заварювати як звичайний чай: 1 ч. л. подрібненого сухого чебрецю залити склянкою гарячої води (90С) й накрити блюдцем, щоб корисні ефірні олії не випарувалися, настояти 15 хв, пити теплим.
Олія чайного дерева
Ефірну олію чайного дерева використовують як антисептик у медицині. Вона сприяє одужанню та знижує ймовірність зараження на вірусні захворювання. Крім того, цю олію радять застосовувати за грибкових захворювань шкіри. Дезінфікувальні властивості олії використовують також у гігієні, косметиці. Олія чайного дерева дуже ефективна під час лікування бронхіту й кашлю. Потрібно змішати 3-5 крапель олії зі столовою ложкою маслинової олії та розтирати груди й спину.
29.11.2018 |
Рівне-Ракурс №10 від 29.11.2018p. На головну сторінку |