Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №891 від 13.12.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс кримінальний

Новорічний первачок

Новорічний первачок

Алкоголь, особливо міцний, в нас з повним правом можна віднести до продуктів життєво необхідних. Не можна сказати, що алкоголь вживають усі громадяни. Є частина людей, які свідомо не споживають спиртні напої. Наскільки їх багато сказати важко, але основна маса дорослого населення свято без щедро накритого столу і пляшки оковитої собі не уявляють…

Однак в останні роки задоволення випити стає все більше дорогим у прямому розумінні цього слова. Вартість пива, вина, коньяку та головного напою – горілки росте і росте невпинно. Це державна політика і наші високі чиновники пояснюють цю тенденцію просто і зрозуміло – українці повинні пити менше. Народ, який вживає міцні напої, таку логіку влади розуміє і діє старими перевіреними ще за часів «совка» методами.

«За виготовлення самогону жителя Вараша вчетверте оштрафували

10 грудня, під час проведення відпрацювання території обслуговування дільничний офіцер поліції за місцем проживання 41-річного жителя Вараша виявив 10 літрів самогону та апарат для його виготовлення.

Цього року правоохоронці вже тричі притягували чоловіка до адміністративної відповідальності за аналогічні правопорушення. Як пояснив зловмисник, цього разу приготував алкоголь власного виробництва на зимові свята.

За виготовлення та зберігання самогону відносно чоловіка винесено постанову за статтею 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено штраф. Виявлений алкогольний напій знищили, а апарат працівники поліції вилучили.

Загалом із початку року на території міста дільничні офіцери Вараського відділу поліції виявили 108 фактів виготовлення самогону та зберігання апаратів для його виготовлення. За кожним із вказаних фактів складено матеріали про адміністративне правопорушення, а виявлені саморобні напої вилучалися та знищувались. Однак за такі дії Законом передбачено покарання у виді штрафу всього лише в розмірі до 170 гривень.

Відділ комунікації поліції Рівненської області»

Якщо врахувати, що місто Вараш налічує трохи більше сорока тисяч мешканців 108 виявлених фактів самогоноваріння за не повний рік змушує насторожитись. Версію, що далеко не саме бідне місто атомників є таким собі острівцем самогоноваріння на теренах в цілому непитущої Рівненської області, варто відкинути. Проблема виготовлення алкоголю в домашніх умовах порівняно нова і викликана саме цінами алкоголь в закладах легальної торгівлі. Хоча лише самогонкою наш народ не обмежується у боротьбі з дорогою горілкою. «Чорний ринок» алкоголю дуже великий в Україні і на думку фахівців має всі шанси ще зрости. Від того, що пляшка горілки зросте в ціні до ста гривень, а то й більше, обсяги споживання алкоголю не зменшаться. Просто стане більше тих, хто буде замість «казьонки» вживати «пальонку» чи самогон.

Реальна причина росту цін на алкоголь, як і на тютюнові вироби та пальне, далека від турботи про здоров’я простих українців. Бюджету не вистачає грошей, тому то й ростуть ціни. Взагалі, цікаво дивитись за цією епохальною битвою влади з народом. Ростуть ціни на цигарки – на базарах і не тільки з’являються цілі ряди продавців цигарок невідомого походження, але за «народними» цінами. Про реакцію на подорожчання алкоголю теж все зрозуміло. Більш цікава ситуація з пальним. Днями надійшла інформація про те, що невідомі на Закарпатті качали нафту з нафтопроводу «Дружба» і пошкодили при цьому трубу. Треба розуміти – сиру нафту в бак не заллєш. Тобто десь є кустарні нафто­переробні майстерні, які з краденої нафти роблять пальне. Такого в нас не було ніколи. Тобто і на цьому фронті не все так просто і зрозуміло. На жаль, ситуація дійсно не дуже весела. Спроба ввести європейські ціни при африканських доходах більшості населення ще ніде і ніколи не доводила до добра, хоча можливо ми і будемо винятком з цього правила.

13.12.2018Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 13.12.2018p. 
На головну сторінку