№892 від 20.12.2018p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Купуючи взуття, ми зазвичай звертаємо увагу на зовнішні характеристики – модель, матеріал, на те, як взуття сідає по нозі. Підошву, звичайно, також оглядаємо, вибираючи максимально зручний і практичний рельєф.
Пропонуємо вашій увазі кілька порад, як зробити ваше взуття менш слизьким.
1. Можна нанести тонким шаром на підошву клей «Момент» (підошву спочатку бажано знежирити) і, не чекаючи висихання, присипати її зверху піском. Підошва таким чином стане менш слизькою на 3-4 тижні.
2. Аналогічний спосіб полягає в тому, що на покриту клеєм «Момент» підошву приклеюють кілька шматочків наждакового паперу (для кращого з’єднання з підошвою можна використати папір на тканинній основі). Шматочки «наждачки» можна зафарбувати чорним маркером, щоб вони не були помітні на підошві. Варто врахувати, що такий варіант теж недовговічний (1-2 тижні), а також те, що наждаковий папір може подряпати паркет.
3. Найпростіший і найменш витратний варіант - приклеїти до підошви два шматочки звичайного лейкопластиру (краще використовувати широкий лейкопластир і клеїти його хрестом). Як правило, лейкопластир здатний зробити підошву неслизькою максимум на три дні, зате його легко наклеїти заново. І не варто забувати використовувати чорний маркер, щоб не шокувати перехожих білими хрестами на підошві.
4. Цікавий спосіб - натерти підошву сирою картоплею. Такий метод користується популярністю, як досить діючий.
5. Як правило, виробники забезпечують наявність різнонаправлених протекторів на підошві взуття зимового сезону. Але якщо підошва на вашому взутті абсолютно гладка, можна спробувати створити візерунок самостійно. Це добре виходить за допомогою цвяха, розпеченого стрижня з металу або паяльника. Як альтернативу можна використати дрібну тертку, натерта на ній підошва, стане менш слизькою.
6. Все-таки переважно підійти до питання власної безпеки більш відповідально і довірити зимове взуття професіоналові. У взуттєвій майстерні на підошву поставлять спеціальні малопомітні неслизькі пластини.
7. Ви можете придбати в магазині спеціальні накладки. Вони легко знімаються і так само легко одягаються, а головне допоможуть вам уникнути травм.
Ще кілька порад:
1. Найсильніше ми сковзаємо і падаємо, коли поспішаємо. Банально, але факт - розрахуйте свій час у дорозі так, щоб дійти до потрібної точки спокійно, а не бігом.
2. Йдіть дрібними кроками.
3. Не тримайте руки в кишенях. Це знижує вашу стійкість. Але постарайтеся при цьому захистити робочу руку. Якщо у вас є якийсь предмет, візьміть його саме нею. Так при падінні опорною автоматично стане інша рука, і можлива травма не так сильно позбавить вас працездатності. І взагалі, якщо відчуваєте, що падаєте, то не виставляйте вперед руки, краще згрупуйтеся, щоб удар припав на тіло, а не на кінцівки.
20.12.2018 |
Рівне-Ракурс №10 від 20.12.2018p. На головну сторінку |