Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №894 від 03.01.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Від кашлю та нежиті лікуємося інгаляцією

Від кашлю та нежиті лікуємося інгаляцією

Ця нескладна процедура сприятливо діє на дихальні органи, що дозволяє швидко позбутися інфекції.

Cпеціальні прилади для інгаляції продаються в аптеках, однак можна використовувати як інгалятор звичайний чайник. Досить згорнути трубку з паперу, надіти її вузький кінець на носик чайника, а в широкий опустити ніс і рот, вдихаючи лікарські пари. А найпростіший спосіб інгаляції – нахилитися над каструлею і накрити голову рушником.

Суміші для інгаляцій

При вологому кашлі

Використовуються ромашка, шавлія, звіробій, календула, листя малини, м’ята перцева, листя мати-й-мачухи, листя евкаліпту, ялівець, материнка, соснові бруньки. Також можна додавати в розчин для інгаляцій трохи подрібненого часнику або цибулі.

Холодна інгаляція: натріть одну чорну редьку, покладіть її в банку. Корисно по кілька разів дихати над банкою.

При важкому кашлі з поганим відходженням мокротиння

- 1 ст. л. питної соди залийте двома склянками окропу, охолодіть до 50 градусів.

- 3 ст. л. морської солі на літр води.

- Запарити по 2 ст. л. ромашки аптечної і бруньок сосни двома склянками окропу.

- Якщо у ступці дрібно розтерти морську сіль, розжарити її на сковорідці, потім пересипати гарячий порошок у невелику ємність – можна дихати над нею, перемішуючи сольовий порошок.

При болю в горлі

В гарячу воду додати кілька крапель ефірної олії таких рослин, як ментол, евкаліпт, аніс, кедр, ялиця, чебрець і ялина.

Також допоможе збір трав: чебрець, лаванда, мати-й-мачуха, шавлія, ромашка. Столову ложку суміші залити 250 мл окропу.

Від нежитю

Інгаляції краще робити з ефірних олій ментолу, сосни, евкаліпту, ялівцю й герані.

Також ефективні інгаляції з розпареної свіжоподрібненої хвої сосни, ялівцю, листя евкаліпту, дуба, берези, м’яти, квітів ромашки.

Ефективна суміш зі столової ложки листя евкаліпту прутовидного, однієї чверті брикету хвойного екстракту, чайної ложечки ментолової олї (можна замінити двома таблетками валідолу), 15 крапель ментолового спирту, а також чайної ложки свіжої кашки часнику або цибулі. Дихати слід парами суміші, залитої окропом.

Пам’ятайте!

- Розчин для інгаляції має бути теплим, у жодному разі не гарячим. Інакше ризикуєте отримати опік замість лікування. Ідеальна температура настою – 40-50 градусів.

- Процедура має тривати не більше 5-10 хвилин.

- Не можна робити інгаляції відразу після їжі, краще через 1-2 години після неї. Розмовляти ні під час інгаляції, ні після неї протягом півгодини не можна. Також відразу після процедури не можна пити або їсти. Краще полежати і в жодному разі впродовж години не виходити на холод.

- При бронхіті вдих варто робити через рот, а видихати через ніс. При нежиті й синуситах – навпаки. Після вдиху затримайте дихання на 1-2 секунди, потім зробіть максимальний видих.

- Робити інгаляцію протипоказано хворим, які страждають на легеневу та серцеву недостатність, а також гіпертонікам. Заборонено проводити інгаляцію, якщо у хворого температура вище 37,5 або носова кровотеча.

Перед застосуванням обов`язково порадьтеся з лікарем!

03.01.2019



Рівне-Ракурс №10 від 03.01.2019p. 
На головну сторінку