№894 від 03.01.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Завдяки лідеру РПЛ парламент відклав запровадження вільного ринку землі до 2020 року
Деякі парламентарі зізналися журналістам: якщо б вони цього не зробили, то з Нового року могла початися законодавча плутанина, яка б розв›язала руки спритним ділкам. За допомогою чорних та сірих схем через “правильні суди” вони б протягли узаконення тисяч гектарів на користь великих корпорацій, а люди залишилися б ні з чим. То ж, підкреслив Олег Ляшко, вільний ринок землі - це авантюра, за допомогою якої влада хоче позбавити українців головного національного багатства - чорнозему.
“Замість того, щоб дати фермерам дешеві кредити, обігові кошти, державну підтримку, дотації, нормальну ціну на молоко, відновлювати тваринництво, робочі місця і соціальну сферу на селі, влада пропонує українцям ринок землі. Це величезний обман! Бо у людей немає грошей купити землю. Якби влада не була так безнадійно далека від народу, вона б про це знала. Землю скуплять буржуї та олігархи-латифундисти, а українські селяни залишаться батраками”, - заявив Олег Ляшко.
За його ініціативою два роки тому парламент вже запроваджував мораторій на продаж землі, термін якого спливає 1 січня 2019 року. І от тепер лідер РПЛ відстояв продовження дії цього мораторію до 2020 року, а парламент під тиском Олега Ляшка ухвалив відповідний законопроект.
Замість продажу землі лідер РПЛ пропонує внести зміни до 41-ї статті Основного закону, які назавжди знімуть це питання. Законопроект Ляшка нещодавно отримав схвалення Конституційного суду. Документ навічно закріпить землю за українськими фермерами і не дозволить продавати її іноземцям.
Крім того, Олег Ляшко вимагає радикально змінити політику стосовно села, щоб вся державна підтримка була спрямована на розвиток фермерства: відновлення тваринництва, збільшення робочих місць і розбудову соціальної сфери на селі.
«Сьогодні в селах закривають школи, ФАПи, пошти, вирізають останніх корів, вивозять зерно, ще й землю хочуть продати. А потім дивуються, чому люди з сіл виїжджають, - обурювався з парламентської трибуни Олег Ляшко, - Не землю продавати треба, а готову продукцію, відновлювати тваринництво і агропереробку. Тоді ніяких кредитів МВФ не треба буде, а українці будуть купатися, як вареники в маслі, ще й матимуть свою землю для майбутніх поколінь», - підсумував народний депутат.
Напередодні він виступив з ініціативою одразу після новорічних свят ухвалити спеціальний закон, який дасть право на отримання земельних паїв працівникам колишніх радгоспів.
“В Україні живуть сотні тисяч селян, які несправедливо позбавлені права на отримання земельних паїв, хоча вони все життя важко працювали. - наголосив Олег Ляшко. - Іноді у двох сусідніх селах трапляються кричущі ситуації. Одні працювали у колгоспі, інші – в радгоспі. Одні землю отримали, інші – ні. Це несправедливо! Наш законопроект дає право на пай працівникам підприємств Академії аграрних наук, колишніх радгоспів та ветеранам праці», - звернувся до парламентарів лідер РПЛ.
03.01.2019 | Аліна Пікалюк |
Рівне-Ракурс №10 від 03.01.2019p. На головну сторінку |