Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №898 від 31.01.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Ігор Мічуда: «Фірма з Черкас не приїде утеплювати будинки в Рівному»

Ігор Мічуда: «Фірма з Черкас не приїде утеплювати будинки в Рівному»

На сесії Рівненської міської ради, що пройшла минулого тижня відбулась досить гаряча дискусія з приводу форми конкурсів на закупівлі та проведення робіт в рамках програм спільного фінансування ремонту та реконструкції багатоквартирних житлових будинків. Ми попросили прокоментувати ситуацію відомого громадського діяча, почесного голову «Ради голів ОСББ», начальника Рівненського Державної архітектурно – будівельної інспекції в Рівненській області Ігоря Мічуду.

- Я би не назвав дискусію на сесії конфліктом, хоча проблема дійсно є . Річ у тім, що система «Прозоро», через яку пропонувалося проводити закупівлі, викликає багато зауважень і зауважень серйозних. Річ у тім, що є певна кількість фірм, які вміло користуються цією системою. Знаючи «правила гри», вони часто перемагають в торгах, отримують аванс, але потім або змінюють ціни, звісно в свій бік, або взагалі нічого не роблять, і забрати гроші в таких структур буває дуже складно. Тому, я, як будівельник з багаторічним досвідом, переконаний – система «Прозоро» в даному випадку неефективна. Все просто - є ринок будівельних послуг Рівного, працюють фірми, вони різні. Хтось багато років в бізнесі, має необхідне обладнання, кваліфікований персонал, досвід роботи та авторитет.

А є фірми, які хоч і мають ліцензію, але працюють погано. Керівники ОСББ з досвідом чудово розбираються, хто може виконати якісно та за помірну плату ті чи інші роботи. Тому потреби в торгах на «Прозоро» немає. Тим більше, що не приїде якась фірма з Черкас утеплювати будинок в нас на вулиці Міцкевича. Це економічно невигідно. Тому для таких робіт потрібно залучати рівненських будівельників.

Тим більше, що це податки для міста та робочі місяця для наших людей. Звісно, конкурси потрібні, але місцеві. Коли керівник фірми приїде до голови ОСББ, вони подивляться на обсяги робіт, стан того чи іншого об?єкта.

Все це серйозні речі, адже гроші, які йдуть на роботи по ремонту та реконструкції багатоквартирних будинків далеко не всі бюджетні. Сорок відсотків коштів – це гроші ОСББ, тобто людей, які мешкають в будинках.

Тому при виборі форми проведення конкурсів потрібно прислухатися до думки голів ОСББ, які зацікавленні, щоб роботи були якісними і виконаними вчасно.

Хочу сказати, що Рівне є лідером серед обласних центрів із впровадження програми спільного фінансування ремонту та реконструкції житлових багатоквартирних будинків. Тільки минулого року з міського бюджету на ці програми було виділено 60 мільйонів гривень. Це значна сума і тому потрібно зробити все, щоб кошти були максимально ефективно витрачені.

31.01.2019Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 31.01.2019p. 
На головну сторінку