№899 від 07.02.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Наприкінці минулого року, під час традиційної зустрічі із вболівальниками, головний тренер рівненського «Вереса» Олег Шандрук оголосив ім’я свого асистента. Ним став Михайло Тюрін. У грудні вихованець школи донецького «Шахтаря» дав усну згоду приєднатися до тренерського штабу «червоно-чорних». Вчора Михайло Тюрін вже працював з командою у якості асистента головного тренера. Про його шлях у футболі, тренерський досвід та перші враження від рівненського клубу – в ексклюзивному інтерв’ю.
Народився 17 квітня 1982 року в Донецьку (Україна)
Ігрове амплуа – центральний захисник
Вихованець Училища Олімпійського резерву імені Сергія Бубки (Донецьк)
Виступав за футбольні клуби: «Шахтар-3» (Донецьк), «Шахтар-2» (Донецьк), «Вуглик» (Мирноград), «Сталь» (Кам’янське), «Олімпік» (Донецьк), «Титан» (Донецьк).
Тренерська кар’єра: «Рубін» (Донецьк), «Сталь» (Кам’янське).
- Михайле Вікторовичу, з чого розпочинався Ваш шлях у футболі?
- Займаюся футболом із шестирічного віку. Спершу були спорт школи. Потім – Училище Олімпійського резерву в Донецьку. Це вже більш серйозний рівень. У вісімнадцятирічному віці потрапив до дубля донецького «Шахтаря». Приблизно тоді ж, до речі, познайомився там із нинішнім головним тренером «Вереса» Олегом Шандруком.
Потім у моєму житті було багато футбольних клубів: «Вуглик», «Сталь», «Олімпік»… Грав у Другій та Першій лігах чемпіонату України. Були запрошення і від клубів УПЛ. Проходив оглядини, їздив на збори, але до топ-рівня не доріс. Так і не зіграв жодного матчу у Прем’єр-лізі.
- Як сталося так, що обрали тренерське ремесло?
- Дуже люблю футбол. Тому вирішив присвятити себе цьому виду спорту і після того, як перестав виходити на поле у якості гравця. Тренерську роботу починав у донецькому «Рубіні». В той час це була практично дворова команда. Роки три-чотири я працював асистентом головного тренера. Ми зуміли вийти на більш серйозний рівень. У сезоні 2013-2014 вже коли я був головним тренером команди, «Рубін» дебютував у чемпіонаті України серед аматорів. Ми відіграли сезон і посіли передостаннє місце.
До наступного сезону готувалися дуже серйозно. Були плани, амбіції. Але все перекреслила війна.
Я переїхав жити до Києва. Там отримав тренерську ліцензію «С». Тренував дітей. А через деякий час випала нагода попрацювати у тренерському штабі кам’янської «Сталі». Спершу працював там адміністратором. Потім – асистентом. Встиг попрацювати разом з такими іменитими наставниками як Леонід Кучук, Єгіше Мелікян, Ніколай Костов…
Значний час працював асистентом у команді «Сталь» U19. Потім, коли кам’янці залишили УПЛ і було прийняте рішення про перейменування на «Фенікс» і переїзд до Бучі – почав працювати асистентом головного тренера. Клуб планував виступати у Першій лізі. Але сталося так, що ми провели лише передсезонні збори.
Після цього – сконцентрувався на навчанні. Зараз вже отримав диплом «В» УЄФА.
- Що знаєте про «Верес»?
- Особисто я познайомився з «Вересом» у минулому сезоні. У матчі УПЛ на «Арені Львів» «Верес» - «Сталь». За тиждень до того Єгіше Мелікян подав у відставку. А новий головний тренер, Ніколай Костов, ще не приступив до виконання своїх обов’язків. Я тоді працював у клубі адміністратором. До матчу проти «Вереса» команду готував тоді двадцятип’ятирічний Кирило Нестеренко. А я на тиждень став його асистентом. Та гра була для нас дуже важливою. Ми добре грали, але втратили перемогу наприкінці зустрічі, пропустивши гол від Володимира Адамюка – 1:1.
Загалом, «Верес» мені дуже подобався. Я дуже добре знайомий з Максимом Каленчуком, Олександром Бандурою, які виступали за «Верес» у минулому сезоні. Після того, як у Другій лізі рівненський клуб очолив Олег Шандрук – продовжував слідкувати за матчами рівнян.
- Ви були на матчі «Верес» - «Сталь» на «Арені Львів» і спостерігали за грою команди у Другій лізі. Що можете сказати про рівненських уболівальників?
- Думаю, це справді унікальне явище. Унікальні люди. Навіть, працюючи на рівні УПЛ у «Сталі» - рідко бачив, щоб вболівальники так палко підтримували свою команду. Розумію, що робота у тренерському штабі «Вереса» - це велика відповідальність. В тому числі – і перед цими людьми. Тому, докладу максимум зусиль, аби не підвести їхні сподівання. І обіцяю виключно професійного ставлення до виконання своїх обов’язків.
07.02.2019 | Інформаційна служба НК «Верес» |
Рівне-Ракурс №10 від 07.02.2019p. На головну сторінку |