№901 від 21.02.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Про вирощування моркви написано вже багато. Ми ж постараємося виділити найосновніше, що слід ураховувати під час посадки й вирощування цієї рослини.
2. Не можна висаджувати насіння в землю, удобрену свіжим гноєм. Від даних дій може початися відмирання нижньої частини коренеплоду при збільшенні росту коренів бічних. При зборі врожаю настрій вам можуть зіпсувати коряві виродки.
3. Також для моркви небезпечні й перезволоження ґрунту. У цьому випадку відбувається загнивання коренеплодів. А якщо вологи буде недостатньо, особливо в середині літа - у період активного росту коренеплодів, рослини спочатку зупиняться в росту, а потім починають рости тільки в період осінніх дощів, що також негативно позначається на врожаї, морква покривається тріщинами.
Не зайвим буде нагадати про те, що морква любить глибоко оброблений родючий ґрунт.
За 10-12 днів до посіву насіння моркви зав’язуємо в мішечок або ганчірочку (вільніше), а потім закопуємо у вологу землю на багнет лопати. Цю умову дотримувати обов’язково! У цей час відбувається наступне: з насіння вивітрюються ефірні олії, які, власне, і заважають насінню проростати. Після закінчення зазначеного строку насіння відкопуємо. До цього часу воно буде набряклим, великим і, практично, пророслим.
Висипаємо його у суху тарілку і припудрюємо звичайним крохмалем. Так ми позбуваємося липкості насіння, та й при посадці воно буде видним на темній вологій землі. Якщо земля на підготовленій грядці суха, поливаємо її перед посівом. Як тільки вода піде, акуратно розкладаємо насіння в борозенки з необхідним інтервалом, і потім присипаємо сухою землею. Після такої підготовчої роботи морква сходить на 3-5 день після сівби.
21.02.2019 |
Рівне-Ракурс №10 від 21.02.2019p. На головну сторінку |