№276 від 25.01.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Вища школа майбутнього
У кожній країні є свій Гарвард чи Оксфорд, де з кафедр розливаються передові знання, а в коридорах і аудиторіях панує атмосфера молодіжного лідерства, в якій зі студентських років куються кадри майбутньої національної політичної, ділової та культурної еліти. Безперечною кузнею таких кадрів сьогодні по праву вважається Міжрегіональна Академія управління персоналом - найбільший і найпрестижніший вітчизняний недержавний вищий навчальний та науково-дослідний заклад. Сьогодні МАУП акредитовано за всіма ліцензованими спеціальностями з правом видачі дипломів про вищу освіту державного зразка. Академія є членом Міжнародної Кадрової Академії та Європейської Асоціації університетів безперервної освіти.
Український "Оксфорд"
- 60-тисячний колектив Міжрегіональної Академії управління персоналом, - переконаний новий директор Рівненського інституту МАУП, кандидат технічних наук, член-кореспондент Інженерної Академії України Анатолій КУКОВСЬКИЙ (на фото), - сьогодні потребує захисту від упереджених, протиправних дій та прямого незаконного переслідування з боку міністра освіти та його підлеглих. Хвиля зумисне організованих перевірок, злісних наклепів у ЗМІ, необгрунтованих рішень про анулювання ліцензій та відмова у видачі дипломів мають на меті лише одне - протизаконне знищення одного з найбільших вищих навчальних закладів України. Це не що інше, як перерозподіл ринку освіти, ініціатором якого є міністерство.
- У це дуже важко повірити, враховуючи те, що МАУП був першим вузом в Україні, який підтримав Помаранчеву революцію. В листопаді 2004-го на Майдан Незалежності разом із викладачами вийшли сотні студентів-маупівців. Чому, Анатолію Григоровичу, МАУП - “красень-лебідь” недержавної системи освіти - стала “гидким каченям”?
- Тому що академія інноваційна, демократична і більш адаптована до Болонської системи освіти. Сьогодні недержавна система освіти, займаючи близько 12 відсотків загальноосвітнього поля за кількістю студентів та фахівців, які працюють у цій сфері, серйозно конкурує з державною системою освіти. А МАУП, як флагман недержавної освіти, конкурує, крім того, ще з багатьма приватними вузами, яким влада обіцяє лояльність в обмін на підтримку її боротьби з Академією. Спроба керівництва Міносвіти знищити потужний український заклад освіти, що створювався роками, викликає в суспільстві глибоке обурення. Загалом, за нашими відомостями, до Президента, Прем’єр-міністра, Генпрокурора України та міжнародних організацій надіслано понад п’ять тисяч листів на захист МАУП, у тому числі від керівників державних адміністрацій, місцевих рад, науковців, викладачів та молоді.
З 1989 року, часу свого заснування, МАУП самовіддано працює на благо України та її народу. Щоб не бути голослівним, наведу кілька красномовних фактів.
• У складі МАУП діють 75 інститутів, коледжів, технікумів та ліцеїв, а також науково-дослідні інститути і центри, які займають 250 тисяч квадратних метрів власної площі. Тільки на початок цього навчального року МАУП ввела в експлуатацію 12 навчальних корпусів, виділила регіональним підрозділам понад 750 одиниць комп’ютерної техніки.
• У МАУП діє єдиний у СНД Телеуніверситет, а також Міжнародний бібліотечно-інформаційний центр, Український народний університет, власне видавництво, яке спеціалізується на випуску оригінальної навчальної літератури, адаптованої до реальних умов економіки та суспільного життя.
• У МАУП навчається близько 57 тисяч студентів із 32 країн світу. Підготовка та перепідготовка фахівців здійснюється за 30 спеціальностями та 132 спеціалізаціями. Навчальний процес забезпечують понад 4000 викладачів, з яких 233 доктори та 1502 кандидати наук, 160 професорів та 963 доценти.
• МАУП щороку сплачує до державного бюджету податки в сумі понад 20 мільйонів гривень. Тільки за 2005-2006 навчальний рік було підготовлено майже 15 тисяч фахівців, що заощадило для держави не менш як 300 мільйонів гривень.
• МАУП власним коштом утримує або суттєво допомагає понад тисячі дітей-сиріт, збудувала сім православних храмів, створила єдиний у світі Військово-козацький інститут, встановила 14 величних пам’ятників видатним постатям України та жертвам Голодомору.
На порозі десятиріччя
- З якими здобутками ввійшов Рівненський інститут МАУП у 2007 рік?
- Наша область, на мою думку, має пишатися тим, що в Рівному вже десятий рік працює підрозділ Міжрегіональної Академії управління персоналом. За цей час підготовлено та випущено понад 600 фахівців. Наші випускники працюють в органах державного управління всіх рівнів, правоохоронних органах, банках, страхових компаніях, на провідних підприємствах - Рівненській та Хмельницькій АЕС, ДАК “Нафтопровід “Дружба”, компанії “Вінніфрут”, “Чумак”, “Фортеця”, “Пріокс”, Івано-Долинському спецкар’єрі, у нотаріаті й адвокатурі.
Студентський контингент інституту налічує нині 700 студентів. Навчання організовано на двох факультетах - денному та заочному. Інститут здійснює підготовку молодших спеціалістів, бакалаврів, фахівців за актуальними спеціальностями: фінанси, банківська справа, правознавство, маркетинг, менеджмент організацій.
Викладачі та студенти Рівненського інституту щиро вдячні засновнику і президенту МАУП, доктору наук, професору Георгію Васильовичу Щокіну та ректору МАУП, доктору наук, професору Миколі Федоровичу Головатому за постійну увагу до наших запитів та сприяння у вирішенні проблем вдосконалення навчально-виховного процесу.
- Випускники МАУП, безумовно, поповнять нову кадрову генерацію України. Які особливості їх підготовки?
- З початку свого заснування Рівненський інститут МАУП зосередився на підготовці фахівців за найактуальнішими на ринку праці спеціальностями економічного, юридичного та управлінського напрямків. За останні два роки ми поповнили традиційний перелік спеціальностей і спеціалізацій новими - найперспективнішими і найсучаснішими, які диктує ринок праці, зокрема:
• менеджмент туризму і готельного бізнесу;
• медичний і фармацевтичний менеджмент;
• менеджмент охоронної діяльності;
• менеджмент підприємницької діяльності;
• менеджмент землевпорядкування та кадастру;
• менеджмент транспортних систем;
• торговельний менеджмент;
• митне і господарське право;
• міжнародна економіка та фінанси;
• організація управління фізичною культурою та спортом тощо.
Перевагою навчання в МАУП є організація навчального процесу за так званим рівневим принципом, що дає можливість для вступників продовжити навчання, виходячи з уже набутого освітньо-кваліфікаційного рівня, напряму, спеціальності. Це дозволяє заощадити і час на підготовку, і, безперечно, кошти.
Професіонали і патріоти
- На мою думку, приємно працювати і корисно навчатися у вищому навчальному закладі, в якому якість підготовки майбутніх фахівців адекватна науковому і професійному рівню їх наставників.
- Професорсько-викладацький склад Рівненського інституту МАУП налічує 60 викладачів, які працюють на п’яти кафедрах. Серед наших викладачів понад 75 відсотків мають наукові ступені та звання, а також досвід викладання у вітчизняних та європейських університетах. На старших курсах, коли для підготовки фахівця важливого значення набуває закріплення теоретичного матеріалу та розвиток практичних навиків, у навчальному процесі беруть участь провідні фахівці-практики. Це значно підсилює рівень викладання та загальної підготовки студента, надає можливість опановувати найсучасніші знання, що в кінцевому підсумку сприяє його швидкій та якісній адаптації на робочому місці.
- А самі наставники студентів мають можливості для наукового зростання?
- В академії є не тільки аспірантури і докторантури. Маємо також міжнародну докторантуру з міжнародною акредитацією, яка здійснює підготовку докторів філософії, докторів наук за міжнародними стандартами з видачею їм міжнародних дипломів, що визнаються в усіх країнах світу.
- І на завершення розмови:
як у Рівненському інституті МАУП розвивають творчі та фізичні здібності молоді?
- Студенти регулярно відвідують кращі вистави театрів Рівного, Києва і Львова, беруть участь у культурно-розважальних заходах не тільки інституту, але й загальноакадемічних. Усі наші студенти захоплюються спортом і туризмом, роботою у науковому товаристві, виступають із доповідями на науково-практичних конференціях як у рівненських вузах, так і в інших вищих навчальних закладах України. З першого дня навчання ми прищеплюємо майбутнім фахівцям почуття особистості, гідної поваги, вміння долати труднощі. Невдачі бувають у всіх, а успіху досягають тільки одержимі. Власне підготовка одержимих професіоналів, які водночас є щирими патріотами України - головне завдання МАУП - найкращої кузні кадрів нової української політичної, ділової та культурної еліти.
Для абітурієнтів працює підготовче відділення, яке готує до вступу в Академію. Причому, по закінченні слухачі відділення зараховуються до МАУП без вступних іспитів за результатами випускних тестувань на підготовчому.
Випускники МАУП одержують разом із державним дипломом про вищу освіту і міжнародний диплом, який дає право на працевлаштування за набутим фахом за кордоном, оскільки визнаний більш як у 100 країнах світу.
Адреса приймальної комісії Рівненського інституту МАУП: 33001, м. Рівне, вул. Біла, 5-а; тел./факс: (0362) 61-19-77. Ліцензія: серія АА № 903324 від 09.06.2004р.
25.01.2007 | Спілкувався Олександр ОЛЬХОВИК |
Рівне-Ракурс №10 від 25.01.2007p. На головну сторінку |