№909 від 18.04.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Без чого не можна уявити собі великодній стіл? Звичайно ж, без крашанок та писанок — символів зародження нового життя і традиційних подарунків на Пасху. Саме з них починається святкова трапеза, їх дарують близьким та рідним, йдучи у гості, роздають бідним і залишають у церкві. Та прикрасити великоднє застілля крашанками, пофарбованими в один колір, якось банально. Тому, пропонуємо вам найкращі ідеї, як із звичайного яйця зробити яскравий і смачний шедевр до Пасхи.
Щоб фарба лягала рівніше, перед тим, як варити яйця, протріть їх спиртом.
Щоб яйця під час варіння не лопнули, додайте у воду кілька столових ложок солі.
А, щоб яйця легко чистилися, після того як зваряться, занурьте їх на дві хвилини в холодну воду.
Якщо вдома є діти, уникайте хімічних барвників, вибирайте тільки натуральні – буряковий сік, лушпиння цибулі тощо.
Якщо хочете, щоб після фарбування великодні яйця блищали, натріть їх олією.
1. Ефект маски
Маскою можуть бути зелені листочки – кропу, петрушки, м’яти або засушених квітів. Попередньо виріжте з капронових колготок чи панчіх квадратики приблизно 12 х 12 см, в середину покладіть яйце з рослиною, туго стягніть і акуратно зав’яжіть краї, щоб при цьому не деформувався листочок. Тепер яйце можна опустити в фарбу. Візерунок можна нанести і на вже забарвлене яйце, створюючи контрастні поєднання.
2. Мармурова крашанка
Ефект мармурових яєць дає олія, яку додають до харчового барвника під час фарбування. Ви можете пофарбувати яйце спочатку в один колір, а потім занурити його в барвник іншого кольору, попередньо додавши столову ложку олії та перемішавши розчин виделкою. Намагайтеся зловити якомога більше олійних плям, після чого обсушіть яйце серветкою. Мармурового ефекту можна досягти, дрібно нарізавши лушпиння цибулі, обгорнувши ним крашанку та натягнувши зверху капронову шкарпетку. Варити яйця потрібно 20 хвилин.
3. Шовкова крашанка
Якщо у вашого чоловіка, брата або тата є непотрібні старі краватки, ви можете дати їм шанс бути корисними. За їх допомогою пофарбуйте пасхальні яйця! Але є одна умова – краватки повинні бути зі справжнього шовку, адже тільки ця тканина годиться для такого способу прикрашання. Розпоріть краватки і розріжте їх на відповідні за розміром шматочки. У них загорніть яйця (лицевою стороною тканини до яйця) і міцно зав’яжіть. Потім яйця, загорнуті у краватки, загорніть у чисті шматочки білої тканини. Покладіть яйця в каструльку, налийте воду так, щоб вона покривала яйця, додайте трохи оцту і поставте на вогонь. Кип’ятіть не менше 20 хвилин. Потім, воду вилийте, яйця остудіть і розгорніть шовк.
4. Великодні яйця в техніці декупаж
Про цей варіант декору пасхальних крашанок більше, напевно, знають діти, бо цей метод нагадує просту аплікацію. Все робиться досить просто: виріжте із серветок вподобані мотиви (уникайте великих малюнків), приклейте пензликом їх на шкаралупу попередньо відвареного яєчка. Щоб уся ця краса трималася довше, покрийте яйця акриловим прозорим лаком за допомогою м’якого пензля.
5. Мереживна крашанка
Для створення незвичайного мереживного візерунка ми рекомендуємо використовувати старі серветки, мереживо або тюль, у які потрібно загорнути яйця і опустити в фарбу. Ця ідея сподобається всім без винятку, адже малюнок виходить дуже витончений і ніжний.
6. Візерунок за допомогою скотча і гумок
Перед нанесенням фарби наклейте смужки скотча та обмотайте яйця бухгалтерською гумкою, щоб у цих місцях шкаралупа залишилася непрофарбована. Краще зробити малюнок багатошаровим – спочатку повністю пофарбуйте яйце у світлий тон, а потім нанесіть широкі смужки і пофарбуйте у темніший колір. Не знімаючи попередніх смужок, приклейте поверх більш тонкі – і пофарбуйте яйце ще раз.
7. Глазуровані писанки
Візьміть 1 склянку цукрової пудри і змішайте її з невеликою кількістю води до утворення густої однорідної маси. Потім цією масою за допомогою кондитерського шприца розмалюйте зварені в цибулинні чи пофарбовані будь-яким іншим фарбником яйця, поставивши їх у підставки. Нехай добре просохнуть. Краса готова.
8. Ниткова прикраса великодніх яєць
Цей декор теж дуже простий. Беруться різнокольорові нитки і намотуються на заздалегідь змащене натуральним (борошняним або крохмальним) клеєм яйце. Все яйце обмотувати не варто – його потім складно буде очистити. Достатньо обмотати серединку.
18.04.2019 |
Рівне-Ракурс №10 від 18.04.2019p. На головну сторінку |