№914 від 23.05.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Нині на Рівненщині вже є 35 ОТГ, а це половина від запланованого. Нині ж об’єднавчі процеси тривають у Березнівському, Володимирецькому, Дубенському, Здолбунівському, Костопільському, Острозькому, Рівненському районах.
За словами заступника голови ОДА Олександра Корнійчука, Рівненщина займає «золоту середину» серед усіх областей по децентралізації і цьому передувала клопітка праця: «Обласна адміністрація співпрацює вже два роки з Центром розвитку місцевого самоврядування. За цей час постійно відбувалися поїздки у населені пункти та проводилися консультації стосовно форматів об’єднання. Наше головне завдання все документально оформити, щоб ніхто потім не зміг оскаржити рішення громад».
В свою чергу директор Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий наголосив на тому, що нині громади об’єднується добровільно. І дуже багато що залежить від керівника території: «Оскільки процес добровільний, то ми не очікуємо, що всі керівники сільських рад захочуть об’єднатися. До кінця року в області планують утворитися ще 10 громад. Важливо, щоб їхня кількість була максимальною, бо далі рішення прийматимуть на центральному рівні. Наступний етап – це створення округів – Рівненського, Сарненського та Дубенського».
Керівник однієї з найстарших громад Області – голова Бугринської ОТГ Сергій Пилипчук наголосив, що децентралізація – це одна з основних реформ держави: «Вона в собі поєднує різні галузі - і медицину, і освіту, інфраструктуру. Важливо, що ми продовжили цю реформу, не дали їй зупинитися. Минулого року була створена асоціація ОТГ Рівненщини, в яку на сьогодні входять чи не усі громади Рівненщини. В питаннях, які не можуть вирішити самостійно, вони мають можливість порадитися або поділитися досвідом з головами інших громад на Рівненщині».
23.05.2019 |
Рівне-Ракурс №10 від 23.05.2019p. На головну сторінку |