№918 від 20.06.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Лимонник китайський - це листопадна кучерява ліана з гарними червоними ягодами. Саме тому рослина користується популярністю серед дачників. Ним можна ідеально декорувати ділянка саду.
Посадка лимоннику повинна здійснюватися на височинах і насипах. Це необхідно для того, щоб забезпечити рослині гарний дренаж. Таким чином коріння добре воложиться, а зайва вода не застоюється та безперешкодно йде.
Цей ягідний чагарник не любить прямого сонячно світла. Тому на постійне місце проживання його варто висаджувати в затінену ділянку саду.
Саджають лимонник восени або ранньою весною до початку набрякання бруньок у інших дерев. Розмножується рослина насінням і відростками. Щоб дати життя саджанцю, потрібно вирити траншею шириною і глибиною трохи більше півметра. Дно на одну третину заповнити дренажною сумішшю. Це може бути бита цегла, щебінка або гравій. Потім варто приготувати зелений саджанець до посадки. Його корені зазвичай укорочують до довжини 20-25 см. А занадто рослий пагін треба обрізати на 3 бруньки.
Бажано приготувати спеціальну суміш, що поліпшить життєстійкість молодого куща. Для цього змішують у відрі 1 кг гною з глиною. Далі треба обробити цією глиняною мішанкою всю кореневу систему відростка. Відводок необхідно помістити в приготовлену яму і присипати ґрунтом, збагаченим перегноєм, піском і дерновою землею. Причому перегнійний ґрунт повинен складати половину всієї суміші. Туди ж корисно додати попіл і старий гній. Землю варто ретельно ущільнити.
Після закінчення посадки рекомендується замульчувати ґрунт. Це охоронить ґрунт від пересихання і забезпечить кущ необхідним підживленням. Тобто треба присипати корені молодняку компостом, перепрілим гноєм або торфом. На зиму потрібно теж прикривати корені цією ж сумішшю або листям, щоб запобігти промерзанню корінців.
Щоб рослина гарна плодоносила, їй пеотрібно забезпечити перехресне запилення. Для цієї мети необхідно саджати відразу кілька чагарників. Відстань між ними повинна бути не менше 1 метра.
Тільки на третьому році життя лимонник вимагає собі опору. Для цього виготовляють спеціальні шпалери і прив’язують до них рослини.
Рослину лимонника можна саджати і насінням. Тільки перед цим зерна вимагають стратифікації. Для цього потрібно помістити їх у вологий пісок і протягом 3-3,5 місяців підтримувати температуру 17-20 °С. Після цього їх потрібно саджати в землю на глибину 2 см. На один квадратний метр повинно доводитися 2,5 г насіння. Коли воно зійде, його варто прорідити, залишаючи одну рослину на 1 м.
Лимонник китайський вимагає не настільки кропіткого догляду, навіть можна сказати спартанського, тому що ця рослина відмінно виживає в природних умовах. Її коренева система витримує навіть люті морози при відсутності снігу. Проте при культурному вирощуванні кучерявий чагарник має потребу в регулярних підживленнях. Тому що його коренева система має мичкувату структуру і розташовується не настільки глибоко, найкраще 2 рази на рік застосовувати рідке мінеральне підживлення, багате суперфосфатом, хлористим і сірчанокислим калієм, деревним попелом та аміачною селітрою. У період плодоносіння лимонник не має потреби у підживленні та у зайвому поливі. Якщо вдобрювати рослину частіше, то вона може почати жирувати і не дасть ягід. Єдине, що необхідно робити в заморозки - це рясно поливати ґрунт і вкривати перегноєм.
Також не потрібно забувати про обрізку рослини пізньою осінню або ранньою весною, коли немає бруньок. Всі зайві пагони і сплетені верхівки видаляються. Це необхідно для забезпечення кращого запилення квіток рослини та щедрого плодоносіння. При правильному застосуванні всіх агрозаходів на 4-5 рік від лимоннику вже можна отримати перший урожай.
20.06.2019 |
Рівне-Ракурс №10 від 20.06.2019p. На головну сторінку |