Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №918 від 20.06.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс незвичайного

Елена Рубінштейн - косметолог, яка навчила жінок бути красивими

Елена Рубінштейн - косметолог, яка навчила жінок бути красивими

Елена Рубінштейн стала першою, хто навчив жінок доглядати за собою. На початку ХХ століття вважалося, що косметикою можуть користуватися тільки куртизанки або повії. Елена показала жінкам, як бути привабливою, але не вульгарною. Вона любила повторювати: «Не буває жінок некрасивих, бувають жінки ледачі».

Елена (Хая) Рубінштейн народилася в 1872 році в Кракові (Польща) в сім’ї ринкового торговця. Їй, як старшої з восьми дочок, доводилося тяжко працювати, допомагаючи батькові в крамниці і мамі по дому. На превеликий жаль для батьків Елена не бажала виходити заміж. У віці 24 років вона вирушила спробувати щастя в далеку Австралію, прихопивши з собою 12 баночок домашнього крему для обличчя. Хая змінила ім’я на більш благозвучне Хелена (Елена), «відняла» у себе 4 роки і влаштувалася покоївкою в багату сім’ю.

Жінки, на яких Елена працювала, захоплювалися її мармурово-білою шкірою. Покоївка розуміла, що обличчя всього-навсього не було зіпсовано палючими променями австралійського сонця, але вона відповідала, що вся справа в особливому кремі для обличчя, зробленому на основі старовинного родинного рецепту. Баночки розкупили миттєво.

Елена впросила матір відправляти їй посилки з кремом з Польщі. Коли поставки вже не могли задовільнити збільшений попит, Елена влаштувалася працювати в аптеку. Там вона відтворила рецепт крему, додатково додала в нього ланолін і назвала «Валазе» (в перекладі з угорської «подарунок з небес»). Елена Рубінштейн була щиро впевнена, що косметика не може бути дешевою, у жінок повинно створюватися враження, що вони отримують щось виняткове.

До 1905 року на банківському рахунку Елени було 100 тисяч фунтів стерлінгів. Жінка постійно вдосконалювалася професійно. Вона брала приватні уроки у хіміків, дерматологів, які вчили її, як робити шкіру більш пружною. Елена Рубінштейн зробила кілька знімків в білому халаті, щоб в подальшому розповідати, що у неї є медична освіта.

Елене Рубінштейн не вистачало часу для особистого життя, вона повністю присвячувала себе роботі. Так тривало до тих пір, поки біля неї не з’явився американський журналіст Едвард Тітус. Він був дотепний, розумний, чарівний, одягнений з голочки. Вони одружилися в Лондоні в 1908 році. Як весільний подарунок Едвард отримав рівне партнерство в бізнесі подружжя.

Незважаючи на те, що у Елени була прекрасна шкіра і величезні очі, вона була маленька на зріст і некрасива. Вже через кілька тижнів після весілля Едвард став зраджувати їй. Елена знала про пригоди чоловіка, але вона не кидала його, розуміючи, що частково в цьому була винна сама. Ця жінка любила більше кар’єру, а не чоловіка.

У 1908 році Елена Рубінштейн відкрила свій перший салон в Лондоні. Вона зрозуміла, що для вдалого старту їй необхідна всіма шанована жінка. Нею стала дружина прем’єр-міністра. Елена показала дамі, як правильно наносити макіяж, підкреслюючи скули, очі, губи. Результат дуже сподобався клієнтці, і вже на наступний день бажаючих відвідати салон Рубінштейн було більш ніж достатньо.

Елена придумала величезну кількість косметологічних засобів. Серед них були водостійка туш, тонувальна пудра, рум’яна. До 1923 року компанія випускала більше 70 ліній косметики. Елена першою стала ділити типи шкіри на суху, жирну і комбіновану. Але найголовнішим було не те, що вона продавала, а як вона це робила. Елена Рубінштейн величезну увагу приділяла консультаціям своїх клієнток. Їх необхідно було навчити, як доглядати за шкірою і користуватися косметикою. Сама Рубінштейн любила повторювати: «Не буває жінок некрасивих, бувають жінки ледачі».

Під час Першої світової війни Елена Рубінштейн вирішила перебратися в США. Кожна американка хотіла бути красивою, але не знала, як доглядати за своїм обличчям. Власниця б’юті-компанії всюди відкривала свої салони краси, проводила майстер-класи. Її імперія росла.

Вроджена хватка дозволила Елен розоритися під час Великої депресії. Ця жінка продала компанію інвестиційному банку Lehman Brothers напередодні біржового краху на Уолл-стріт за 7 млн. доларів. Через рік вона змогла викупити знецінені акції всього за 1 млн. доларів.

І знову вся любов і енергія Елени Рубінштейн дісталася імперії краси. У неї було двоє синів, але мати практично не приділяла їм уваги. Вона запрошувала їх тільки пообніматися, а коли ті набридали, то Елена відправляла їх до численних няньок і вихователів. Через 30 років шлюбу чоловік Елени Едвард пішов від неї до молодої домоправительки. Колишня дружина викупила у нього частину активів компанії і стала повноправною господинею.

Буквально через чотири місяці після розриву в віці 66 років Елена Рубінштейн знову вийшла заміж. Руку і серце їй запропонував справжній грузинський князь Артчіл Гуріеллі-Чконія, який був на 23 роки молодший за неї. Артчіл обожнював свою дружину і з захопленням говорив: «Поруч з Елен будь-яка інша жінка мені нецікава». Самій Елені подобалася молодість чоловіка і його князівський титул. Не чекаючи одруження, вона вже величала себе княгинею.

Елена Рубінштейн пережила чоловіка на 9 років. Вона померла у віці 93 роки. В кінці життя жінка любила говорити про свій внесок в розвиток косметики так: «Якби я не зробила всього цього, то за мене це зробили б інші». Але Елена продавала не просто косметику, вона вчила жінок бути красивими і любити себе.

20.06.2019



Рівне-Ракурс №10 від 20.06.2019p. 
На головну сторінку