Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №921 від 11.07.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Сергій Свисталюк: «Наша обласна рада працює ефективно...»

Пройшло перше півріччя 2019 року і можна вже підбивати певні підсумки роботи наших органів місцевого самоврядування за цей період. Для того, аби з’ясувати, як пропрацювала цей час головна рада Рівненщини, автор попросив відповісти на питання першого заступника голови Рівненської обласної ради, депутата від Радикальної партії Олега Ляшка Сергія Свисталюка.

- Сергію Анатолійовичу, наскільки ефективно працювала рада в 2019 році в порівнянні з минулими роками?

- Якщо говорити про нинішню каденцію обласної ради, то після того, як був обраний головою Олександр Данильчук, ефективність роботи обласної ради дуже суттєво покращилась. Якщо ж порівнювати 2019 рік з минулим роком, то дві передвиборчі кампанії – президентська, яка минула, і нинішня парламентська – позначились на роботі ради. На сесіях стало більше емоцій, що я на пряму пов?язую із цими виборчими процесами. Це не дуже добре, тому що в нашій депутатській діяльності потрібно керуватися здоровим глуздом і розумінням проблем мешканців області, які ми, депутати, маємо вирішувати. Однак, хочу сказати, що попри завищену емоційність в першій половині 2019 року Рівненська обласна рада виконала ті завдання, які на неї покладені. Зауважу, що саме можливість спокійно обговорювати питання на комісіях обласної ради, якісно працювати з документами і дає змогу вже в сесійному залі приймати рішення швидко та спокійно.

- Пане Сергію, обласна рада завжди багато уваги приділяла розвитку гуманітарної сфери на Рівненщини. В останні роки ця робота ще більше активізувалась, і майже кожного тижня відбуваються різного роду заходи в яких так чи інакше задіяна Рівненська обласна рада. Розкажіть про цей напрямок роботи?

- Так, це правда. Хочу сказати, що в нашій області є дуже багато освітніх, культурних та спортивних закладів , які мають статус обласних комунальних підприємств та установ. Це добре, хоча на мою думку, їх могло би бути більше, тому що без розгалуженої мережі таких закладів не можливий розвиток українського суспільства. Однак, заклади є, і ми всіляко підтримуємо їх. Так, у нас в області відбувається багато фестивалів, виставок, змагань та інших заходів. Не буду їх усіх називати, бо це займе дуже багато часу. Хочу згадати «Музейні гостини» в нашому Рівненському обласному краєзнавчому музеї, відмітити роботу іншого обласного музею – Дубенського, де є дуже гарні експозиції, які я вважаю повинні побачити усі мешканці нашої області, особливо діти та молодь, тому що потрібно знати свою історію. Хочу сказати, що не тільки обласна рада і наші комунальні заклади організують дуже гарні дійства. Добре працюють і інші органи місцевого самоврядування на Рівненщині. Так, міська влада Дубно вже багато років проводить на дуже високому рівні фестиваль «Тарас Бульба», який є одним з найкращих фестивалів в Україні, і на нього приїздять гості з усіх куточків України та іноземці. Дуже гарним є етно-фестиваль «Івана Купала» в місті Корець та ще десятки інших заходів по всій області. Звісно, одними фестивалями не обмежується культурне життя області. У нас активно розвивається туризм, і вже є туристичний маршрут «Медове коло», багато туристів відвідують «Тунель кохання» в селищі міського типу Клевань. Також потрібно відмітити обласну програму підтримки книгодрукування, яка дає можливість публікувати свої твори письменникам Рівненщини. Так що робиться багато і це не може не тішити.

- На Вашу думку, куди рухається місцеве самоврядування, чи вистачає у нього повноважень і чи потрібно приймати на сесіях обласної ради звернення до центральних органів влади країни?

- Почну з останнього. На місцях краще видно проблеми мешканців області ніж у столиці, і тому я вважаю, що наш обов?язок, як депутатів обласної влади, доносити до президента, прем?єр-міністра та спікера парламенту позиції мешканців області по актуальних питаннях, які потрібно вирішити, і які не можуть бути вирішені в обласній раді. Це нормально. Що ж стосується повноважень, то дуже було б бажано нарешті створити виконкоми рад, і тоді ефективність роботи значно покращиться. Думаю, саме цим шляхом потрібно рухатися усій системі місцевого самоврядування в Україні, тому що керувати на місцях повинні не призначені з Києва чиновники, а обрані людьми депутати, які підзвітні перед виборцями і розуміють, що їх роботу оцінюють люди, і на виборах депутати, які погано працювали, не зможуть розраховувати на те, що вони знову потраплять до ради. Це справедливо і демократично. А ще я хочу подякувати всьому депутатському корпусу - авторитетним і досвідченим фахівцям, які по-справжньому працюють на користь громад, вболівають за їх теперішнє і майбутнє.

11.07.2019Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 11.07.2019p. 
На головну сторінку