№923 від 25.07.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Нарешті прийшов час куштувати найбільшу ягоду у світі – ароматний, освіжаючий, соковитий кавун! Цей прекрасний літній продукт – просто рекордсмен за вмістом вітамінів, мінералів і антиоксидантів, завдяки чому позитивно впливає на наш організм: стимулює обмінні процеси, поліпшує мікрофлору кишечника, виводить камені з нирок і сечового міхура, покращує зір і навіть бореться з раковими клітинами.
Щоб не витратити цей час даремно, ми розповімо, як вибрати справді стиглий і нешкідливий кавун. А також запропонуємо очисну дієту для вашого організму.
Вибір кавуна – одна з найбільш складних і важливих місій, з якою в серпні стикається кожен. Пропонуємо вам основні методи визначення стиглості та безпечності цього плоду.
Насамперед пам’ятайте, що баштанові культури в Україні дозрівають в останній місяць літа. Якщо на прилавках магазинів кавуни продаються ще з червня – не ризикуйте їх купувати, навіть якщо вони на вигляд стиглі. Всі кавуни, що з’являються на українських прилавках раніше серпня, означають тільки одне: або вони водянисті і привезені з-за кордону, або вирощені в підсобці на нітратах.
Ідеальне місце для купівлі кавуна — намет поруч з полем, де вони ростуть. Але якщо ви міський житель та ще й зовсім не південних областей — вирушайте на ринок. Точки для продажу кавунів обов’язково повинні бути оснащені тентом – щільний навіс буде захищати ягоди від сонячних променів. Не потрібно зупиняти свій вибір на кавунах, що лежать на самій землі. Якісна торгова точка буде оснащена спеціальним піддоном висотою не нижче 20 сантиметрів.
А от купуючи кавун у супермаркеті будьте обережні — часто супермаркети закуповують їх ще незрілими. Нерідко кавуни продають поблизу доріг. Так, це зручно, але пам’ятайте, що кавун, як і інші фрукти та овочі, які тут продаються, вбирають пил і шкідливі гази автомобілів.
Щоб дійсно насолодитися смачним кавуном, потрібно ретельно оглянути. Для цього проведіть такі дії:
постукайте — чим дзвінкішим буде звук, тим солодшим виявиться у результаті кавун;
придивіться до смужок — зрілий плід виглядає дуже яскравим, смуги повинні бути максимально контрастними;
оберіть плід середнього розміру — занадто маленькі кавуни, як правило, недоспілі, а великі можна “звинуватити” у наявності зайвих нітратів;
шукайте жовтий бочок — у стиглого плоду обов’язково один бік повинен бути жовтим або навіть яскраво-оранжевим, це та сторона, на якій кавун “лежав” на землі, поки достигав;
виберіть “дівчинку” — низ плоду у кавуна “жіночої статі” плаский, у той час як у “хлопчиків” він опуклий. Кажуть, що саме “дівчата-кавуни” найсоковитіші, найсмачніші і найсолодші.
Купивши хороший кавун, поспішіть його ретельно помити. Таким чином, ви усунете сліди далеко не найбільш корисних для людини речовин, якими могли обприскуватися ягоди. Мити кавун краще щіткою, а після миття добре витерти.
Для того щоб перевірити, чи не купили ви нітратний кавун, можете провести серію домашніх експериментів:
– потовчена м’якоть хорошого кавуна зробить воду в склянці каламутною, але не зафарбує її в рожевий колір, а от нітратний кавун «пустить фарбу»;
– м’якоть нітратного кавуна — бліда з товстими жовтими прожилками, в натуральному ж плоді прожилки менш помітні.
Розрізаний кавун потрібно якомога швидше з’їсти. Не рекомендується зберігати розрізаний кавун більше двох днів, навіть у холодильнику. Продовжити його довговічність можна, використавши вакуумні пакети. Протягом тих самих двох днів поїдання кавуна потрібно прикривати його зріз або пакетом, або тарілкою чи кришкою.
З нашими підказками ви обов’язково виберете найкращий кавун і ця солодка соковита велетенська ягода принесе вам очікувану свіжість і задоволення. А також сприятиме очищенню вашого організму та зменшенню ваги. Отже, ви їсте кавун, насолоджуєтеся і — худнете!
Так, саме на основі цього продукту дієтологи розробили новий метод схуднення – кавунову дієту.
Це досить жорстка дієта, тому що вона належить до числа монодієт. Тобто в їжу можна вживати тільки один продукт — кавун у будь-який час і в будь-яких кількостях, але нічого, крім нього.
І хоч цю методику називають ще «кавуновим голодуванням», повірте голодними ви точно не будете. Оскільки, відповідно до схеми, ви повинні з’їдати 1 кг м’якоті на 10 кг вашої ваги. Тобто, якщо ви важите 60 кг, то за день можете з’їдати 6 кг кавуна. І, якщо вже вам буде геть не в змозі терпіти голод, то дієтологи дозволяють з’їсти кілька скибок чорного хліба. Погодьтеся, так і насититись можна, при цьому не витрачаючи багато коштів!
Суть цієї дієти в тому, що ви стрімко втрачаєте вагу за рахунок виведення зайвої рідини з організму.
Кавун має сильну сечогінну дію тому з організму виводяться зайві водно-сольові відкладення, які, до речі, нерідко і є причиною зайвих кілограмів.
Оскільки ця дієта належить до досить жорстких, довше ніж 5-7 днів на ній сидіти в жодному разі не можна. Більш того, якщо ви відчуєте різке погіршення самопочуття, то варто негайно припинити кавунову дієту.
Найважливіші переваги кавунової дієти — це те, що її досить легко переносити і вона справді ефективна (ви втрачатимете зайві кіло стрімко й без виснажливого голоду). Але за однієї умови – якщо ви любите кавуни і за допомогою наших порад вибрали справді корисні, стиглі плоди.
Однак дуже важливе протипоказання для цієї дієти — це проблеми з нирками. Її застосування неможливе при захворюваннях нирок і сечостатевої системи: камені в нирках, пієлонефрити, діабетичні розлади. Адже саме на нирки лягає весь тягар очищення організму від шлаків у період дієти.
Дієту на основі цієї ягоди слід пробувати здоровим людям, які хочуть швидко схуднути. А тим, хто хоче просто очистити свій організм від шлаків, пропонуємо одноденний розвантажувальний день, який можна повторювати щотижня протягом місяця допоки на прилавках ще будуть красуватись зелені, смугасті кавуни.
25.07.2019 |
Рівне-Ракурс №10 від 25.07.2019p. На головну сторінку |